Swift Performans Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

Şuan php ve ajax ile çalıştığım projemi bitirdim sizlerin yardımı ile çok şey tecrübe ettim özellikle @coder2 abimiz saolsun ilgilendi. Biraz aç gözlüyüm projenin mobil versiyonunu yapmak için swift eğitim seti aldım ve öğrendiğim bir şey aklıma takıldı.

let (x,y) = (1,2) diye bir let içinde birden fazla değişken tanımlayabiliyoruz 

istesek

let x = 1

let y = 2

şeklinde de tanımlayabiliyoruz sizce hangisi daha performanslı olur ?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Derleyici kodu makina koduna çevirirken illaki bi optimizasyon yapıyodur bence.Bu tarz durumlardan gözle görülür bi fark oluşmaz bence.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Swift in hangi eğitim seti bende bu aralar Swift e başlamayı düşünüyorum iyi ise eğitim seti alabilirim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    CISSP bunu yazdı

Swift in hangi eğitim seti bende bu aralar Swift e başlamayı düşünüyorum iyi ise eğitim seti alabilirim 

https://www.udemy.com/turkce-swift-programlama-ile-sifirdan-uygulama-gelistirme/

bu hocam 10 dolardı %92 indirim vardı ama sanırım bugün bitti adam gayet hoş anlatıyor bir de bazı yapıları php'ye benzediği için zorluk çekmiyorsun if else ler operatörler php ile aynı for döngüsü falan farklı değişken tanımlamak farklı ama yinede kolay json konusu geldiği zaman zorlanıcam mı bakalım çünkü json ile ilgili hiç bir bok bilmiyorum

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Swift 4 cikacakti yanlisim yoksa. Orada anlatanlarin cogu swift 2. Yenisiyle arasinda gozle gorulur farklar mevcut. Bilginize.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Bu programlama işlerine yeni başlamıyorsanız eğer

şöyle kurslara para vermeyin.  Hele anlatan Türk ise hiç para vermeyin.

Çok daha spesifik konuları anlatan şeylere para verin bari.

Uzun bir paragraf yazmıştım sildim.

Sonra millet parama karışma falan demesin. :)))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Swift 4 cikacakti yanlisim yoksa. Orada anlatanlarin cogu swift 2. Yenisiyle arasinda gozle gorulur farklar mevcut. Bilginize.

sıçtık desene :D zaten swift 4 olduğu için adamın anlattı bazı kodlar çalışmıyor ama program kendi hemen düzeltiyor :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Bu programlama işlerine yeni başlamıyorsanız eğer

şöyle kurslara para vermeyin.  Hele anlatan Türk ise hiç para vermeyin.

Çok daha spesifik konuları anlatan şeylere para verin bari.

Uzun bir paragraf yazmıştım sildim.

Sonra millet parama karışma falan demesin. :)))

Hocam adam zaten tam benim istediğim olaya yöneliyor dersin sonların da json ile siteden veri çekip üyelik sistemi yapma falan

Toplam Hit: 1473 Toplam Mesaj: 8
iphone iphone swift