folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder System And Compressed Memory Çok Fazla CPU Kulllanıyor

System And Compressed Memory Çok Fazla CPU Kulllanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

sa müridler,

Laptopta böyle bir problem var. bazen o kadar kasılıyor ki sayfalara yazı yazamıyorum.%30 cpu kullanımına kadar çıkabiliyor. rast gele çalışıyor bu task ve bir kere başladı mı hiç bitmiyor. pc i7 işlemci 8gb ram ve ssd var

Task manager'dan kapatayım dedim fakat end task yapılmıyor. Hiçbir şekilde kapatamadım bu görevi. Windows 10 ve güncellemeler full. driver güncellemeleride tam.

Laptobu yeniden başlatınca tabi sorun gidiyor. işlemci kullanımı %0,1 lere düşüyor. Normal şartlarda memory kullanımı %45 lerde. yani neden sıkıştırma işlemi yapıyor anlamıyorum. Yer olmasa tamam ama 8gb ram ve yarısı boş..

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Windows 10 mu kullaniyorsun hocam ? Bende de ayni sorun var masaustu pcde. Biktirdi artik...

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

eskiden yoktu hocam. su son 2 haftadır fln var sanırım. ya bitse zaten geri normal haline dönecek fakat bu task hiç bitmiyor. nette yazılanları fln yaptım ama bişi değişmedi.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

In Windows 10, we have added a new concept in the Memory Manager called a compression store, which is an in-memory collection of compressed pages. This means that when Memory Manager feels memory pressure, it will compress unused pages instead of writing them to disk. This reduces the amount of memory used per process, allowing Windows 10 to maintain more applications in physical memory at a time. This also helps provide better responsiveness across Windows 10. The compression store lives in the System process’s working set. Since the system process holds the store in memory, its working set grows larger exactly when memory is being made available for other processes. This is visible in Task Manager and the reason the System process appears to be consuming more memory than previous releases.

Ayrıca 8 GB RAM'li, SSD'li makinada pagefile'a ihtiyacın yok

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

In Windows 10, we have added a new concept in the Memory Manager called a compression store, which is an in-memory collection of compressed pages. This means that when Memory Manager feels memory pressure, it will compress unused pages instead of writing them to disk. This reduces the amount of memory used per process, allowing Windows 10 to maintain more applications in physical memory at a time. This also helps provide better responsiveness across Windows 10. The compression store lives in the System process’s working set. Since the system process holds the store in memory, its working set grows larger exactly when memory is being made available for other processes. This is visible in Task Manager and the reason the System process appears to be consuming more memory than previous releases.

Ayrıca 8 GB RAM'li, SSD'li makinada pagefile'a ihtiyacın yok

yokta hocam pc kendisi yapıyor. kapatamadımda. kapatmanın bi yolu yok mu ? bu sistemin nasıl çalıştığını biliorum androidtede buna benzer bişi vardı. pc de yapınca çok kitliyor pcyi. arada oyun fln oynuyorum o sırada olsa oyun fln oynatmaz. sistemi çok kastırıyor. kapatmanın bi yolunu biliorsan paylaş hocam bizimle. bu arada windwos ile chatte konuştum safe mode'ta açıp temp fln sil bide öle bak dedi.15 dk sonra geçti.bi daha olunca deneyecem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

kapatmanın yolunu bilmiyorum

dediğimi yaptın mı? 

ben oyun oynarken ısınıp kapandığı için windows 8'e geri döndüm, mutluyum

yoksa windows 10 gayet güzel, sırf yenilenen cmd ekranı için gene kullanılır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

onu varken bende sorayım Asus makinamda samsung EVO 850 SSD var kurulumdan sonra gerek Samsung Magician gerekse regedit üzerindeki ayarları yaptım ancak bir video açıyorum ve izlemeye başlıyorum ne klavye ne mouseye dokunmuyorum 1 dk sonra falan pc inanılmaz kasılıo görüntü atlamaya başlıo mouseyi oynattığım anda tekrar eski hızına kavusuo tüm sorunlar ortadan kalkıo sebebi ne olabilir. Gelimiş güç ayarlarından herşeyi en üst düzeyde veya pasif hale getirdim ama sorunu çözemedim :/ 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3083595

ve

http://www.thewindowsclub.com/disable-superfetch-prefetch-ssd

bunlari uygula hocam. crucial marka ssd'de buna benzer bir bug vardi. uretici sitesine girip yeni firmware'i varsa yuklemeyi ihmal etme.

Toplam Hit: 1111 Toplam Mesaj: 8
system and compressed memory fazla cpu kullanımı