folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder System Volume Information‘In İçine Girme

System Volume Information‘In İçine Girme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuznunHikayesi
    HuznunHikayesi's avatar
    Erkek

Bazı virüsler “System Volume Information” nın içine girer. Baktığımda bendeki birçok pisliğin de orda olduğunu görünce formattan sonra buranın kapandığını gördüm açıklattırayım dedim

Neyse, bu makalemizde “System Volume Information” nın içine nasıl gireceğimizi ve virüsü nasıl sileceğimizi açıklayacğız. Daha önce “System Volume Information” nın içine girmiş olabilirsiniz ancak merak edenler olabilir. Onlar için anlatıyorum: 

Araçlar/klasör seçenekleri/görünüm… “Basit dosya paylaşımını kullan” ve “korunan işletim sistemi dosyalarını gizle” seçeneğinin kutucuğunu boşalt.

Sonra “system volume information” klasörüne sağ tıkla özellikler/güvenlik sekmesine gel. Buradaki kutuda sadece “system” yazar ekle de açılan kutudaki boş yere, kullanıcı adını yaz. Yandaki tuştan da denetle de isim//bilgisayar adı şeklinde yazılır.

Ardından alt tarafta izin kutucuklarından en üsttekini işaretle(işaretli değil ise).

Bu işlemleri yaptıktan sonra  ”system volume information” klasörü üzerinde tam yetkili olursun ve istediğini yapabilirsin.

resim ve anlatım için usbuzmani'a teşekkürler.

+ bilgi sitede başka soran olmuş cevabı da var ama bu daha kolay^^

172* & 05-18-10 17:3x..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meco
    meco's avatar
    Erkek

Pardus calısan cd yada Slax linux gibi uygulamalarla pcyi baslatıp icine girip istediginizi silebilirsiniz

PORTABLE programları tercih edin... isletim sistemi sismez, nereye atarsan orada calısır ve en önemlisi serial-key derdinden kurtulursunuz...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

meco bunu yazdı:
    -----------------------------

Pardus calısan cd yada Slax linux gibi uygulamalarla pcyi baslatıp icine girip istediginizi silebilirsiniz

işte eski toprak (: nerde o eski günleeeeer...

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuznunHikayesi
    HuznunHikayesi's avatar
    Erkek

meco bunu yazdı:

onu bende kullanıyorum halen bilim tekniğin verdiği pardüs duruyor ama windowstan vazgeçmem diye ısrar edenler için^^

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meco
    meco's avatar
    Erkek

HuznunHikayesi bunu yazdı:

meco bunu yazdı:

onu bende kullanıyorum halen bilim tekniğin verdiği pardüs duruyor ama windowstan vazgeçmem diye ısrar edenler için^^

windowsdaki volume information dosyasını editlemek icin bunları kullanabilirsiniz diye bir alternatif sundum sadece.. linux cd ile windowsun her yerini editleyebilirsiniz ekstra seylerle ugrasmaya gerek kalmaz ;)

PORTABLE programları tercih edin... isletim sistemi sismez, nereye atarsan orada calısır ve en önemlisi serial-key derdinden kurtulursunuz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuznunHikayesi
    HuznunHikayesi's avatar
    Erkek

meco bunu yazdı:

HuznunHikayesi bunu yazdı:

meco bunu yazdı:

windowsdaki volume information dosyasını editlemek icin bunları kullanabilirsiniz diye bir alternatif sundum sadece.. linux cd ile windowsun her yerini editleyebilirsiniz ekstra seylerle ugrasmaya gerek kalmaz ;)

anladım dediğini de bazı kesimler linux kelimesini duyunca kaçıyorlar .d

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

hocam virüsler system volume information içine girmezler, o klasör sistem geri yükleme için kullanılacak dosyaları içerir. haliyle windows oraya virüsleride kopyalayabilmekte bu yüzden orada virüste olabilmekte fakat oradaki virüs çalıştırılmadığı için bir zararı bulunmaz :)

=)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuznunHikayesi
    HuznunHikayesi's avatar
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:

hocam virüsler system volume information içine girmezler, o klasör sistem geri yükleme için kullanılacak dosyaları içerir. haliyle windows oraya virüsleride kopyalayabilmekte bu yüzden orada virüste olabilmekte fakat oradaki virüs çalıştırılmadığı için bir zararı bulunmaz :)

yazının o kısmına hiç dikkat etmedim hocam .d dediğim gibi zaten yazıyı başka yerden alıp koydum çok zahmet gibi geldi bana yazmak .d ctrl c & v çok cana yakın geldiler .d.d benimde bildiğim kısmı ordan kopyalandığıydı doğruymuşum .d

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emineker
    emineker's avatar
    Erkek

meco bunu yazdı:

adam haklı

i love you
Toplam Hit: 2781 Toplam Mesaj: 9