folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder T25 Focus Fitness Bir Kaç Soru

T25 Focus Fitness Bir Kaç Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba.Bir sorum varda.

Öncelikle boyum 168 - yaş 17 (98liyim 18den gün aldım 1 ay önce) - kilo ise 67

Biraz zayıflamak istiyorum.Bu setin before - after sonuçlarını görünce tek ordan değil türklerin yorumunu da dinledim.

Hergün yaptığını program bitiminde 13.7 kilo verdiğini yani haftada 1 kilo verdiğini yazmış bir arkadaş doğruluğunu bilemem de.

Neyse soruma geçmek istiyorum

Setin ilk programı bu.Misal Hafta 1 Pazartesi Cardio.Cardio dediği setin içinde bulunan Cardio isimli video.

25 dk sürüyor tüm antremanlar.Bitişinde 3 dakika soğuma.Başta kendim yapıyorum ısınmamı.

Sorumun teki şu.Hafta 1 Pazartesi Cardio'nun altında 2 kutucuk var bu günde 2 kez mi yapacağımızı söylüyor anlamadım ?

Diğer sorum antremanı yada antremanları günün hangi saatinde yapmalıyım ? Misal sabah kalkınca gece yatarken felan ?

Bir diğer sorum ise antremandan önce ve sonra yeme içme gibi olay ne yapmamı önerirsiniz ? Başlamadan önce şunu iç ye bitince şunu ye iç gibi.

yeme içme olayına gelince az yiyorum şeker tuz ekmek kullanmıyorum ekmek sadece arada yarım döner onunda içine aldırıyorum zaten.

Bu sorular hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.Hepinize iyi forumlar.

Tanrı Türkü Korusun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam daha önceki konunda da söylemiştim.

http://rippedclub.net/wp-content/uploads/2013/07/Focus-T25-Alpha-Phase-Calendar.png

İki kutucuktan birinde "Nailed it" (Çok pis yaptım.) diğerinde "Barely made it" (İdare eder şekilde yaptım.) yazıyor. Ona göre işaretleyeceksin.

Bu programların çoğu beachbody.com'a ait. Ben de ara ara p90xe başlıyorum işte :) Ayrıntılı bilgi almak istersen p90xtr.com var. Ordan bir sürü bilgi edinebilirsin. (Reklam olmasın site benim değil :) )

Sorularına gelirsek. Günün hangi aralığında yaptığının çok bir önemi yok. Ama programın devamlılığı için sabah yapmanda fayda var, akşama kaldı mı iş falan çıkıyor gün atlıyorsun güzel olmuyor.

Antremandan önce, özellikle sabahları yapıyorsan kana hızlı karışacak , enerji verecek birşeyler atıştırman iyi olur ( 1 kaşık fıstık ezmesi vb.). Ama antreman öncesi fazla yeme. Bu tarz antremanlar yüksek tempoda olduğu için yediğini çıkartma ihtimalin yüksek.

Yeme içme konusunda zaten çok kilolu birisi değilsin. Beslenmenden çok fazla ödün verme. Düzgün yemene devam et. Ekmek ve ambalajlı ürünlerden uzak dur senin için yeterli büyük ihtimal :)

Bu işlerde en büyük sıkıntı devamlılık. Onu halledersen sonucunu alırsın :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhnhalil48
    gkhnhalil48's avatar
    Erkek

Tamamdır hocam kutucuk olayı.

Yaptığım saatler gece yatmadan 30 dakika önce oluyor.Duş alıp yatıyorum.

Yeme olayı çok aşırı değil zaten orasıda tamamdır.

Fakat bugün akşam yemeğinden önce yaptım antremanı.O günkü yemeği normalde 2 tabak yerken bugün 1. tabağı zorla yedim.

Antremandan sonra yemek yemek zor oluyor buda yemeyi azaltıyor onuda sevdim.

Gönül isterki sabah yap güne iyi başla ama okul var sabah zorla kalkıp gidiyorum :D

Tanrı Türkü Korusun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Haftada 1 kilo veriyorsan 

1 - su kaybedersin, kilo değil 

2 - böbreklerini siker, protein dengen bozulur, kas kaybedersin 

Beta oksidasyon. Sağlıklı kilo kaybı ayda 1 kilo civarı idealdir, diğer türlü kilo değil sağlığını kaybedersin 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Haftada 1 kilo veriyorsan 

1 - su kaybedersin, kilo değil 

2 - böbreklerini siker, protein dengen bozulur, kas kaybedersin 

Beta oksidasyon. Sağlıklı kilo kaybı ayda 1 kilo civarı idealdir, diğer türlü kilo değil sağlığını kaybedersin 

Hocam bu konuda emin misin? Birkaç tane diyetisyen arkadaşım var. Haftada max 1 kilo olacak şekilde diyet planlaması yapıyorlar. Aynı şekilde çoğu sağlık uygulaması ( kalori sayaçları vs.) da haftalık 1 kilo şeklinde hedef veriyorlar.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yazmayı unuttuğum nokta, aktif sporcular için ayda 1 kilo. Sedanter bireyler için 0.5kg haftalık, ayda yaklaşık 2-2.5 kg civarı.  Yani özetle kilo vermenin mantığı kalori açığı ortaya çıkarmaktır,bu açığı da sağlıklı olarak ortaya çıkarmak için beslenme ve Spor ikilisinden geçer ancak her halükarda spor sonrası ortaya çıkan kalori miktarının yaklaşık yarısını tekrar almanız sağlıklı kalma sürantrene olmama  açısından önemlidir. 

7000 kalori 1kg eşit.

Günlük 2000 kalorilik egzersiz yapsan haftada 5 günden 10000 kalori yapar, bunun yarısını yerine koysan yaklaşık 4-5bin kalori açığı arasında gider gelirsin bu da haftalık yarım kilo civarı eder. 

Günlük spor yaparak 2000 kalori yakmak demek yaklaşık 2 saat civarı egzersiz anlamına gelir. 10km ve üzeri düşük tempolu koşu!!! Kaç kişi haftanın beş günü bunu yapabilir? Ayrıca kalori açlığı çekmemek için kesinlikle yakılanın yarısını yerine koymak zorundasınız.

Bir diğer nokta da sağlıksız şekilde hızlı kilo verip alırsanız sırtta bacakta götte deri çatlaklarınız olabilir dikkat edin :)

Beta oksidasyon, aerobik anaerobik eşik, intensive - ekstensive interval, kaliteli karbonhidratlar 

Bu konularında üzerinden bi geçerseniz bazı şeyler kafanızda daha netleşebilir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam bazal metobolizmayı es geçiyorsun ama. Mesela benim bazal metobolizmam 2000 kalori civarı yakıyor. Üzerine masa başı iş yaptığım için 500 kalori falan biniyor. Bu arkadaşın bahsettiği program günlük 500-700 kalori arası yakan bir program. Günde 2000 kalori tüketerek rahatlıkla bu açığı oluşturabilir gibi geliyor bana. Ha sağlıklı olur mu onu bilmiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Benim bahsettiğim olayda bazal ı hesaba dahil etmiyorum. Zaten temel gereksinimler için alman gereken enerjinin dışında yaptığım hesap. Yani bazal harici 2000 kalorilik aktivite yapıldığını baz alarak hesapladım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

dostum uzun süre spor yapmış biri olarak sana şunu söyleyeyim.. o programdan alınan sonucun kesin olarak sende aynı etkiyi yaratacağını söyleyemezsin.. belki daha fazla belkide daha az etkisini görürsün.. olay kişinin metabolizma hızıyla alakalı.. + kilo vermek ülkemizde yanlış biliniyor.. kişi kendisini aç bırakıyor 10 gün sonra tartıya çıktığı vakit verilen 2, 3 ya da 4 kilo eksildiğini görünce kilo verdim diyor.. fakat o iş öyle değil.. 10 günlük süreçte ne verdin? yağ mı, protein kaybından kasmı gitti yoksa su mu gitti? şayet yağ gittiyse o vakit kilo verdim diyebilirsin.. vücutta 1 kilo kas 4 kilo yağın yerini tutuyor.. mühim olan zayıflarken kas kütleni koruyup yağdan kaybetmek.. 10 kilo 1 ayda sıkı bir spor ve protein ağırlı bir diyetle verilebilir.. yani bunu yaptığım dönemler oldu:) vücut 20 dakikadan evvel yağ yakmaz dostum 20 dk koşu vs. biseyler yap vücud yağ yakımına başlasın ondan sonra ağırlık çalış bu daha hızlı yağ yakmanı sağlar + yağ yakmada spor %30 diyet %70 etkilidir.. protein ve lif zengini besinler tüketip yağdan sakınacaksın.. + tuzuda minimize et.. tuz vücudta su tutup ödem yapar.. varsa sormak istediğin biseyler kendime göre cevaplamaya calısırım dostum.

not: boyum 1.87 kilom 84

21li tarafından 09/Kas/15 15:01 tarihinde düzenlenmiştir

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Şu elemanlar var ama, bir inceleyin derim.

http://gencvefit.com/

Not late for nothing
Toplam Hit: 1406 Toplam Mesaj: 10
t 25