Tahribat SSL Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım okulun internetinden Tbt ye girince zararlı site diye bir hata alıyorum her sayfada bu 1. Sorunum

SoftEther VPN Client ile bir VPN'e bağlanmak istiyorum fakat bunu yapamadım. Sebebi sizce ne olabilir ? Aklınıza ne gelir Yardım edebilecek var mı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Ağı izledikleri için zararlı görünüyor :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Ağı izledikleri için zararlı görünüyor :)

Çözüm yok herhalde ağ ile alakalı değil mi?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Up..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Okulda firewall ile vpn erişimini kapatıyorlar. Standart portları kapatıyorlar. VPN serverin portunu değiştirmeyi dene.

ipadres:1701 nolu porttan bağlanıyor. 1701 l2tp standart portudur. Bunu 1640 falan yap kullanmadığın bir port olabilir belki. 

x-files tarafından 10/Eki/17 21:17 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Okulda firewall ile vpn erişimini kapatıyorlar. Standart portları kapatıyorlar. VPN serverin portunu değiştirmeyi dene.

ipadres:1701 nolu porttan bağlanıyor. 1701 l2tp standart portudur. Bunu 1640 falan yap kullanmadığın bir port olabilir belki. 

Abi , 2 VPN Kullansam ? Olabilitesi var mıdır ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    x-files bunu yazdı

Abi , 2 VPN Kullansam ? Olabilitesi var mıdır ? 

Şöyle bişi dene:

Alt köşede OpenVPN /ms-sstp setting yazan butona bas. UDP port 1194 falan olması lazım standart onu değşştir mesela ben 1180 yaptım tamam de kaydet. 

Sonra bağlantı kısmına

İpadres:1180 yap bağlanmayı dene. Port değiştirdikten sonra hemen devreye girmeye bilir. Bunun için Soft etheri durdru yeniden başlatman gerekebilir.

Olmuyorsa firewall izin vermiyor demek. Ondan atlayamadığın için ağ yapısını incelemek gerekebilir.

Eğer SSH üzerinden yapacam dersen.

./vpncmd gir

VPN Server/vpn>OpenVpnEnable
    OpenVpnEnable command - Enable / Disable OpenVPN Clone Server Function
    Enables OpenVPN Clone Server Function (yes / no): yes

UDP Ports to Listen for OpenVPN (Default: 1194 / Multiple Accepted): 1180

SSH üzerinden de halledebilirsin.

x-files tarafından 10/Eki/17 21:57 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 2331 Toplam Mesaj: 7
vpn vpn ssl