folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Taksicilik Yapan Yada Yakını Olan Var Mı ?

Taksicilik Yapan Yada Yakını Olan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:
    -----------------------------

Babam sabah taksiyi bıraktı  geldi kapıdan girer girmez bir ark. forumda böyle 1 soru yöneltti dedim, ne dersin aklı varsa taksinin t'sine bulaşmasın dedi.

Hocam bu işlerden tonlarca para kazansanda gerçekten canın çıkar o derece işler yani başka işler yapmanı isterim.

şöyle birşey söz konusu ben taksicilik yapmayacagım arada cıkarım belkı oda vaktım olursa baska ıslerle ugrasıyorum yatırım amaclı olarak dusundugum yasal işlerden birtanesı yanlızca 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

hipokondriyak bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

Babam sabah taksiyi bıraktı  geldi kapıdan girer girmez bir ark. forumda böyle 1 soru yöneltti dedim, ne dersin aklı varsa taksinin t'sine bulaşmasın dedi.

Hocam bu işlerden tonlarca para kazansanda gerçekten canın çıkar o derece işler yani başka işler yapmanı isterim.

şöyle birşey söz konusu ben taksicilik yapmayacagım arada cıkarım belkı oda vaktım olursa baska ıslerle ugrasıyorum yatırım amaclı olarak dusundugum yasal işlerden birtanesı yanlızca 

Dediğim gibi bana güveniyorsan yapma diyeceğim ama bana nerden güveneceksin oda bir muamma tabî ::))

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Yapilabilecek cok daha fazla legal is var bence taksicilik hic bilmeyen adam icin cok zordur bir otobuscu olarak yapma derim ben taksi kiralamadim ama otobus cok satin alip kiraladim (istanbulda ozel halk otobusu) ki ilkokuldan beri kaportacilarda tamircilerde cok yatmisimdir otobus ariza yapar ben beklerdim basinda felan.. dedigim gibi bildigin isleri yapmak cok daha iyi olacaktir. Sermayeni buyut eger isletmeciysen daha farkli isler yapabilirsin mesela bi ara dikis makinasi alip kiiralama vardi cok da guzel bir parasi vatdi :) yada gelismemis mahallelerde pc tamirci seysi acabilirsin mesela gumuspalada bi bilgisayarci var bi formattan 50tl aliyo programliyo mu napiyosa bi format attiran 2 ay sonra bidaha geliyo :D oyle iste

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Hem araba al/ kirala hem taksi al/kirala pek para kazanamazsın gibi geldi bana.

Sürekli sen cıkmayacagına göre şoförede bişey atman gerekicek akı bokunu geçer bence.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:

Sürekli sen cıkmayacagına göre şoförede bişey atman gerekicek akı bokunu geçer bence.

şöför e arabayı verme şekilleri farklı km hesabına gore odeme 

borçlu alma örnegın depo dolu verıyorsun yuz lıra zararla alıyor ogun ornegın 300 lira iş yaptı 2yuz onda kalıyor ben yıne yüz lira alıyorum.
    Ben şöför değilim alıcam aracı verıcem şöför e bu şekil olacak olay.

araç kiralamada şirket filo kiralıyor çok ucuza denk geliyor bakımıydı vs uğraşılmıyor ama ticari de nasıl olur o olay bılmıyorum ortalama olarak bın bın5yuz liraya araç kiralanır
     taksi olayında başında durmana gerek yok adam nerede olursan oraya getirecek sonuçta bu olay da mevcut o nedenle ille hergün mekana gidip toparlama derdi gibi bir probleminde yok aslında 

ben detaylıca araştırayım burada direkt olarak bu işi yapan yok sanırım 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

hipokondriyak bunu yazdı:

Smirnoff bunu yazdı:

şöför e arabayı verme şekilleri farklı km hesabına gore odeme 

borçlu alma örnegın depo dolu verıyorsun yuz lıra zararla alıyor ogun ornegın 300 lira iş yaptı 2yuz onda kalıyor ben yıne yüz lira alıyorum.
    Ben şöför değilim alıcam aracı verıcem şöför e bu şekil olacak olay.

araç kiralamada şirket filo kiralıyor çok ucuza denk geliyor bakımıydı vs uğraşılmıyor ama ticari de nasıl olur o olay bılmıyorum ortalama olarak bın bın5yuz liraya araç kiralanır
     taksi olayında başında durmana gerek yok adam nerede olursan oraya getirecek sonuçta bu olay da mevcut o nedenle ille hergün mekana gidip toparlama derdi gibi bir probleminde yok aslında 

ben detaylıca araştırayım burada direkt olarak bu işi yapan yok sanırım 

Neyse son yorumumu atim babam direk uzak dursun dedi 30 yıldır işin içinde.

Şimdi şoför işi sakat iş, osu olur busu olur kılı tüyü taksiye çıkmak zorunda kalırsın taksi yatar 1-2 gün işin olur çıkamazsın belli 1 süre şoför bulamazsın olur ya aksilik, gecesi gündüzü tatili osu bus yok yani, bu işin, tabi yine sen rahat edeceksen biraz daha araştır gönlün mutmain olsun.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
Toplam Hit: 2431 Toplam Mesaj: 17