folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Tapu İşlerinden Anlayan Tapucu, Harita Mühendisi Veya Emlakçıya İhtiyacım Var

Tapu İşlerinden Anlayan Tapucu, Harita Mühendisi Veya Emlakçıya İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Konuyu yeni gördüm görsem daha önce cevap yazardım

Parsel sorguda gördüğün pafta güncel bir paftadır yanılma payı çok düşüktür parseller bir birine bağlı değil öncelikle sahibinin beyanına göre değilde Kadastroya göre hareket et hatta şart koş Kadastro kazıklarını çaktırır yeri görür öyle Tapu yaparız diyebilirsin

Kadastro ne zaman geçmiş bu tapudan bilemeyiz

Fakat görünen tapu 1/4 paylı kendi aralarında hisse devri verilmiş  şuanda ismail .... Kişinin burada 1/2 payı var 

Diğer 1/2 payıda yine başka bir kardeşin veya kardeşlerindir

Parsel numarasından ada parsel numarası almış ki buda bölgede tekrar bir uygulama görmüş demektir

Ki bunuda arazinin m2 farklılarında anlayabilirsin

Eğer Kadastro geçeli 10 yil olmadıysa itiraz hakkı var bu itiraz hakkıyla mevcutta cizdiğin parseli kanıtlayabilirsen alabilirsin veya alabilir

Şurda bir risk var oda şu ; mevcut Kadastro parselinin kısmen orman olan bölgesi var orayı kayıp edebilirsin Kadastro parselinde düzelme oldugunda mevcut diğer parsellerde küçülme veya büyülme oldugunda bu sefer onlarda itiraz edebilir

Arkada kalan parsel için Ayrıca irtifak hakkı davası açabilir arka parsele olumlu bulunur ise bedelli veya bedelsiz olarak yol alınabilir

Mobildeyim zor yazdım uykusuzum kelime sürtmesi v.s var olabilir 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek

Merhaba bizim de arsa ile sıkıntımız var. 1900m2 arsa içinde 40m2 başka birinin arsası bulunuyor ve bu 40m2 3 kişinin. Para ile 20 senedir almaya çalışıyoruz ama adamlar oralı olmuyor. en son hisse sahiplerinin birinin kendi hissesinede hipotek olduğunu öğrendik. Acaba biz bu 40m2 lik arsayı başka bir yol bulup alma imkanımız var mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    34sileli bunu yazdı

Merhaba bizim de arsa ile sıkıntımız var. 1900m2 arsa içinde 40m2 başka birinin arsası bulunuyor ve bu 40m2 3 kişinin. Para ile 20 senedir almaya çalışıyoruz ama adamlar oralı olmuyor. en son hisse sahiplerinin birinin kendi hissesinede hipotek olduğunu öğrendik. Acaba biz bu 40m2 lik arsayı başka bir yol bulup alma imkanımız var mı?

Normal şekilde neden alamıyorsunuz 

İzale i şuyu davası açın 2 hisse için

Diğer hissenin ipotek bedeli nedir onu bilmek gerek

Eğer icraya düşerse ihaleye girin alın üçe beşe bakmayın

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı
    34sileli bunu yazdı

Normal şekilde neden alamıyorsunuz 

İzale i şuyu davası açın 2 hisse için

Diğer hissenin ipotek bedeli nedir onu bilmek gerek

Eğer icraya düşerse ihaleye girin alın üçe beşe bakmayın

Para karşılığında almayı teklif ettik fakat satmak istemiyorlar.3 hisse ama 1 hisse de kardeşler arasında daha bölüşülmemiş. Yani resmiyette 3 hisse şuan ama hissedarların biri ölür ise haliyle hissedarlar artacak.

izale i şuyu davası için hisse sahibi olmamız gerekir diye hatırlıyorum ve biz bu 40 m2 de hisse sahibi değiliz.

şuan için icra daha yakın gözüküyor ama icraya düştüğününde bize tebligat gelir mi acaba? 

veya bu 40m2 yeri başka temizleme imkanı var mı acaba?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı

hocam ayıptır sorması fiyat ne söylediler

aynen bende merak ediyorum? nedir raici

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Merak edenler vardır belki sınırlar parsel sorgudaki gibi çıktı. Arsanın üstünde 60000 tl sulama elektrik ve su faturası olarak icra çıktı fazladan. Vereceğim paradan düşüp arsayı aldım.

Köy yerinde kimse kimseden 10 metre yeri sakınmaz muhabbeti oldu diğer arsa sahiplerini ikna edersem belki sınırlarda değişiklik yaptırmaya çalışabilirim veya birkaç parsel daha almaya çalışacağım.

İcra dairesine borçların tamamını ve icra masraflarını verdik şimdi tapudan icranın kalkmasını bekliyoruz. 

2 Tapu üstündede

1/2 pay  tacir

1/2 pay tacir olarak yazıyor. Borçlardan dolayıymış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    C-force bunu yazdı

Konuyu yeni gördüm görsem daha önce cevap yazardım

Parsel sorguda gördüğün pafta güncel bir paftadır yanılma payı çok düşüktür parseller bir birine bağlı değil öncelikle sahibinin beyanına göre değilde Kadastroya göre hareket et hatta şart koş Kadastro kazıklarını çaktırır yeri görür öyle Tapu yaparız diyebilirsin

Kadastro ne zaman geçmiş bu tapudan bilemeyiz

Fakat görünen tapu 1/4 paylı kendi aralarında hisse devri verilmiş  şuanda ismail .... Kişinin burada 1/2 payı var 

Diğer 1/2 payıda yine başka bir kardeşin veya kardeşlerindir

Parsel numarasından ada parsel numarası almış ki buda bölgede tekrar bir uygulama görmüş demektir

Ki bunuda arazinin m2 farklılarında anlayabilirsin

Eğer Kadastro geçeli 10 yil olmadıysa itiraz hakkı var bu itiraz hakkıyla mevcutta cizdiğin parseli kanıtlayabilirsen alabilirsin veya alabilir

Şurda bir risk var oda şu ; mevcut Kadastro parselinin kısmen orman olan bölgesi var orayı kayıp edebilirsin Kadastro parselinde düzelme oldugunda mevcut diğer parsellerde küçülme veya büyülme oldugunda bu sefer onlarda itiraz edebilir

Arkada kalan parsel için Ayrıca irtifak hakkı davası açabilir arka parsele olumlu bulunur ise bedelli veya bedelsiz olarak yol alınabilir

Mobildeyim zor yazdım uykusuzum kelime sürtmesi v.s var olabilir 

Cevabın için teşekkürler hocam. Arsa sınırlarını değiştirme operasyonu için özelden de iletişime geçerim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    hellboy4tr bunu yazdı
    mrkps bunu yazdı

Arsayı 165k ya aldık. Raici 20k çıktı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı
    hellboy4tr bunu yazdı
    mrkps bunu yazdı

Arsayı 165k ya aldık. Raici 20k çıktı

Hayirli ugurlu olsun hocam, yolun acik olsun :)

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 3100 Toplam Mesaj: 20
emlak doğalyaşam parselsorgulama imar harita mühendisi tabu