folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Tarayıcı Veya Web Uygulaması Kaynaklı Bir Sorun.(Yazılımsal)

Tarayıcı Veya Web Uygulaması Kaynaklı Bir Sorun.(Yazılımsal)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bir ekran olduğunu hayal edin. Bu ekran 12-13 saat kadar hep açık.

Bu ekranda web socket çalışıyor ve çok yoğun bir ekran.

Saniyede 30-35 civarında etkileşim oluyor sayfada.

Sorun şu, bir süre sonra tarayıcı ağırlaşıyor. Datayı tarayıcı işlememeye başlıyor. 

Mesela atıyorum kullanıcı bilgilerini socket ile çekmek istiyorum data 0.0015 sn saniye gibi bir sürede ekrana gelirken ekrana 1-2 sn de anca basıyor.

Tarayıcıyı yeniledikten sonra fişek gibi canlanıyor. Bunu nasıl düzelteceğim ne yapmam gerekiyor? Bana yardımcı olur musunuz? Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı ?

Sistem 1-2 saat içinde yavaşlamaya başlıyor tarayıcı hantallaşmaya başlıyor yani. 1-2 saat boyunca her şey mükemmel çatır çatır çalışıyor ekran. Ne oluyorsa ondan sonra oluyor.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Meta tag ile belli aralıklarda syfayı yenile 

<meta http-equiv="refresh" content="100">

Sayfanın başına koy. Örnek kod ile 100 saniyede bir sayfayı yeniler. Bunu uzatabilirsin.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

eski verileri temizleyebilirsin mesela 1 saat oncekı  verileri tarayıcıda temizliyebilirsin 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Meta tag ile belli aralıklarda syfayı yenile 

Sayfanın başına koy. Örnek kod ile 100 saniyede bir sayfayı yeniler. Bunu uzatabilirsin.

Sayfayı yenilemek istemiyorum işte abi :/

@lazz hocam veri yok ki. Socket den ya button rengi değişiyor yada tabloya veri ekleniyor. Bir değişkende geri saklanmıyor. Sadece reading var. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

kullandiğin teknoloji ne bilmiyorum ama html dom un sürekli regenerate edilmesinden kaynaklıdır diye düşünüyorum.

datanin geliş hizi hizli işleme hizi düşük doğru anlıyorum dimi :)

bir debug yapman lazım yavaslama html'in sayfada ki değiştirilmesi mi yoksa verinin işlenmesi mi yavaslatıyor  bu nereyi kuralaman gerektiğini sana gosterecektir.

bunun yanı sıra 6 saatte bir refresh sıkıntı olmayacaktir bence. elbette 10 dk de bir olmaz ama 6 saat insancil bir süre olarak kabul edilmesi lazim.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

hocam büyük ihtimal ram şiştiği için kasıyor tarayıcı çözümünü bilmiyorum ama https://stackoverflow.com/questions/53532365/memory-usage-is-gradually-increasing-with-javascript-websockets-why burda nasıl bir yol izlemen gerektiğini anlatmış umarım yardımcı olur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@rakkoc , evet abi dediğin gibi. Sürekli divler veya spanlar siliniyor yenisi ekleniyor. Elementlerin css'i değişiyor. Ama bir değişkende data saklanmıyor yani. Ramde tutacağı bir şey yok.

Abi refresh dikkat dağıtıcı 6 saat kadar dayanmıyor sistem. maksimum 4 saat o da çok yoğun olmaz ise. Yoksa 3. saatten yavaşlamaya başlıyor çakılıp kalıyor.

@edminkardes , inceleyeyim hocam çok teşekkür ettim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Sayfayi mozilla ile baslat. Baslattiktan sonra ctrl+shift+k (dev tools ) u ac. Memory kismini ac "Start record " de. Sonra View secenegi olarak sana en uygunu "Aggregate" olacaktir. Bi takip hangisi siisyor. 90% Memory sikinti gibi duruyor.

Bunu bir sekilde simulasyonunu yaparakta deneyebilirsin gibime geliyor...

Kolay gelsin

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 1203 Toplam Mesaj: 8
sorun tarayıcı caching