Tarayıcıda Yavaşlık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kolay gelsin müridler. Son zamanlarda internetimde ki yavaşlık tavan yapmış durumda. İşin tuhafı indirme hızımda bir yavaşlama yok ancak tarayıcıda yeni sayfa açarken , video izlerken inanılmaz yavaşlama oluyor. Bir sayfanın açılması 40 saniyeyi geçiyoru. 140p video izlerken takılma yaşıyorum....

Sorun ne olabilir ? 

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Zenmate falan kullanıyorsan ondan kaynaklanabilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

ayni sorun bende de var şuan sorun yok arada oluyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

tarayıcıyı da dur ben tahmin edeyim. chrome'mu kullanıyorsun hocam ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Aynı sıkıntı bendede var chrome da 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Alakalı mı bilmiyorum da son zamanlarda Chrome'a da bir haller oldu. 2 gb ramli bir sistem ile kullanıyorum. Bundan birkaç ay önce diğer tüm tarayıcılardan daha seri çalışan Chrome son güncellemelerden midir nedir işkence haline gelmeye başladı. En düşük performans aldığım Firefox şu anda en çok performans aldığım tarayıcı konumunda, birkaç gündür onu kullanıyorum. Önceden tam tersi geçerliydi. Şimdi Chrome'u açmaya kalkınca bile bir kasma söz konusu. Firefox'ta HTML5 video açtığımda takılarak izlerdim, şu anda gayet akıcı. Ne yaptılar bilmiyorum ama bir şeyler düzelmiş. Zira ben hiçbir şey değiştirmeden kullanıyorum.

Tarayıcılara, eklentilere falan bir bakmak lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Alakalı mı bilmiyorum da son zamanlarda Chrome'a da bir haller oldu. 2 gb ramli bir sistem ile kullanıyorum. Bundan birkaç ay önce diğer tüm tarayıcılardan daha seri çalışan Chrome son güncellemelerden midir nedir işkence haline gelmeye başladı. En düşük performans aldığım Firefox şu anda en çok performans aldığım tarayıcı konumunda, birkaç gündür onu kullanıyorum. Önceden tam tersi geçerliydi. Şimdi Chrome'u açmaya kalkınca bile bir kasma söz konusu. Firefox'ta HTML5 video açtığımda takılarak izlerdim, şu anda gayet akıcı. Ne yaptılar bilmiyorum ama bir şeyler düzelmiş. Zira ben hiçbir şey değiştirmeden kullanıyorum.

Tarayıcılara, eklentilere falan bir bakmak lazım.

Yavşaklar tarayıcıdan arama verileridir şudur budur aldığı için devamlı ondan yüksek cpu tüketiyor belkide.

Senin makina yine iyiymiş 32 gb ram var benim makinada, sadece chrome çalışınca bile cayır cayır yanıyor makina fan kapanmıyor.

Visual studio bile bu kadar kasmıyor makinayı.

Toplam Hit: 983 Toplam Mesaj: 6
internet tarayıcı