folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Tarayıcı(Scanner) Tavsiyesi

Tarayıcı(Scanner) Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Beyler bana tarayıcı lazım. Tavsiye edebileceğiniz bir alet var mı?

Tabi öyle uçuk kaçık fiyatlar olmasın. 2000 e de tarayıcı var.

Yapacağım tek iş, -sadece kendim için- kitapları taratıp bilgisayara atmak. Başka bir iş için kullanmayacağım.

Şöyle bir şey buldum ama hiçbir bilgim yok.

http://urun.n11.com/tarayici/el-tarayicisi-scaner-ders-kitabina-ve-fotokopiye-son-P95331089?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_210_3081&utm_term=&ref=akakce&v=1.43.8

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek

Zamanında ben de tarayıcı araştırdığımda, önlü arkalı tarama yapan tarayıcıların 1000 liradan ucuz olmadığını gördüm. Alternatif olarak tarama yapabilen çok fonksiyonlu yazıcıları araştırdığımda, onların çoğunun da önlü arkalı tarama yapamadığını fark etttim. Tek sayfalar ve çift sayfaları ayrı ayrı taratıp birleştirmekle uğraşmak gerekecek bu durumda. Velhasılı kelam, en son şu cihaza ulaştım. Önlü arkalı tarama yapabilen daha uygun bir cihaz yok.

Cihazı aldın mı dersen, almadım. Kitaplarımı taratmaktan vazgeçtim :(

kazuo tarafından 27/Nis/16 12:43 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    kazuo bunu yazdı

Zamanında ben de tarayıcı araştırdığımda, önlü arkalı tarama yapan tarayıcıların 1000 liradan ucuz olmadığını gördüm. Alternatif olarak tarama yapabilen çok fonksiyonlu yazıcıları araştırdığımda, onların çoğunun da önlü arakalı tarama yapamadığını fark etttim. Tek sayfalar ve çift sayfaları ayrı ayrı taratıp birleştirmekle uğraşmak gerekecek bu durumda. Velhaılı kelam, en son şu cihaza ulaştım. Önlü arkalı tarama yapabilen daha uygun bir cihaz yok.

Cihazı aldın mı dersen, almadım. Kitaplarımı taratmaktan vazgeçtim :(

Hocam şu el tarayıcıları nasıl. Kalem gibi olanlar. Adam gibi tarama yapsında sayfaları tek tek taratırım. Öyle çok fonksiyonel bir şey olmasına gerek yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

hocam sadece kendin için kullanacaksan, scanner almak yerine android marketten scanner uygulamaları yuklemeni oneririm. fotografını çektigin belgeyi, çok güzel kırpıp pdf olarak aktaran uygulamalar var. Valla bana sorarsan makineden daha iyi :))

edit: camscanner ve tinyscanner önerebilirim :)

dbcooper tarafından 27/Nis/16 13:51 tarihinde düzenlenmiştir

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hocam şu el tarayıcıları nasıl. Kalem gibi olanlar. Adam gibi tarama yapsında sayfaları tek tek taratırım. Öyle çok fonksiyonel bir şey olmasına gerek yok.

Kullanmadım ama onların işe yarayacağını düşünmüyorum.

kazuo tarafından 28/Nis/16 19:10 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

belge besleyicili yazıcısı bozuk bir fotokopi makinesi alabilirsin. bi dershane 500 lira gibi bi fiyata almıştı. optik okutuyodu. sana öyle bişey lazım. o söylediğin çok iş açar sana gibi geliyor.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    kartalkethuda bunu yazdı

belge besleyicili yazıcısı bozuk bir fotokopi makinesi alabilirsin. bi dershane 500 lira gibi bi fiyata almıştı. optik okutuyodu. sana öyle bişey lazım. o söylediğin çok iş açar sana gibi geliyor.

aynen o şekilde bakayım bir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    incelemeelemani
    incelemeelemani's avatar
    Erkek

Tarayıcı ile akıllı telefonunuza kuracağınız crackli bir camscanner uygulamasından alacağınız verimi alamayacaksınız. Camscanner ile yamuk bile çekseniz, otomatik olarak düzeltme yapıyor. Kitapların sayfalarını ayırmak istemiyorsanız da, el ile taşınabilen bir tarayıcı bulmanız gerekecek. Bilgisayarda sizi yoğun bir uğraş beklemesinin yanı sıra tüm sayfalarda siyahlıklar oluşacak. Kesinlikle camscanner'ın Android için pro apk'sını indirip denemelisiniz. Kaybedeceğiniz bir şey yok ama kazanacağınız pek çok şey olacak. ;)

Durgun sular derin akar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Fiyat konusunu bilemem ama http://www.canon.com.tr/scanners/document-scanners/imageformula_dr-c225/ bu linkteki kullandığımız ürün şimdiye kadar kullandığım ürünler içerisindeki en iyi ürün. Arkalı önlü otomatik tarama yapabilen çok hızlı bir cihaz.

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    StruggleR
    StruggleR's avatar
    Erkek

Bu el tarayıcısı kitap sayfasına fazla zarar vermeden tarayacak bir aygıta benziyor ama bunu kitabın üzerinde gezindirirken kaydırma yaparsan noluyor ki ?

Çünkü elle düm düz çekip tarama yapmak çok zor.

Android için tarama programı önermemi isterseniz Fast Scanner derim. Taradığı belgeyi aydınlatıp kesebiliyor ve pdf yapabiliyor

Toplam Hit: 1750 Toplam Mesaj: 10
tarayıcı scanner