folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Taşınabilir HDD Dosyalama Sistemi Arızası...

Taşınabilir HDD Dosyalama Sistemi Arızası...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, pek bir umudum yok ama yine de sormak istedim.

500 GB 2,5" taşınabilir harddiskim var. Bundan birkaç hafta önce, herzamanki gibi kullandığım bir sırada içine dosya kopyalamak istediğimde, kopyalanıyor görünüyordu ancak kopyaladığım videoyu (bir dizinin bir bölümüydü) HDD içinden açmak istediğimde hata verdi bir anda. Birkaç kez daha denedim, sonuç alamadım. Birkaç dakika sonra HDD yi çıkarıp taktığımda, "Biçimlendirme gerekli" gibi bir ikaz aldım.

HDD formatı NTFS idi. Bu NTFS dosyalama sisteminin bozulduğunu tahmin ediyorum. Ancak içinde oldukça fazla verim mevcut. HDD yi biçimlendirmeden evvel bunları kurtarmayı başarmamın bir yolunu söyleyecek bir mürid varsa yardımını rica ediyorum :)

Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mclaren
    mclaren's avatar
    Erkek

3 gun once arkadasim aradi kiz arkadasinin hard diski gitmis format istiyor die..Bitirme odevi ve resimleri icinde hdd nin..

Getir bakalim dedim..Neyse ne yaptim ne ettim olmadi.Bende tuttum quick format yaptim hddye sonrada recovery programiyla 38 saatlik bekleme sonunda resimlerin hepsini odevinde %95 ine yakinini kurtardim..Aklinin bir kenarinda kalsin bu fikir..

Siz arkadaslarimdan rica ediyorum lutfen sirk, hayvanat bahceleri veya gosteri havuzlari denen o iskence kamplarini ziyaret etmeyin , ettirmeyin. Ozgurluk sadece insanlar icin gecerli bir kavram degildir. --------------------------- SINCE 2001 TILL FOREVER TBT Güçlü bir halk lidere ihtiyaç duymaz. E.Z
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam 400 GB veriyi kurtarmak için ne kadar bekleriz bir fikrin var mı :)

Daha önce 100 GB veri kaybetmiştim, recovery programları ile bir kısmını kurtarabilmiştim. Şimdi ise kurtarmak istediğim yine yaklaşık 150-200 GB veri var. Bunları recovery programları ile kurtarmak günler sürer, artı garantisi yok. Daha kullanılabilir bir seçeneği olan varsa dinlemek isterim :)

Teşekkür ederim tavsiyen için :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

daha kullanılabilir şeyler için profesyonel yardım alman gerekir.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

harici HDD nin 2 usb sini takıp denermisin pc ne ? (varsa)

elektirği tam alamamış veri aktarımında.bozmuş index dosylarını..bazen bnm hdd de böle yapıo..kasmayıp sok çıkar yapmaktan oluo bu.. bende senin gibi tek usb takıorum..laptopın usb girişleri sağlam ve elektriği düzgün alıo..ama ani çekişler hdd verisini bozabilio..

2 usb girişinide tak pc ne.. biri extra elektrik verir biri de veri. belki biçimlendirme demez sağlam elektrik alırsa hdd. ek tavsiye  : daima donanımı güvenle kaldır yap.. asla böle problem yaşamazsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

farkli bilgisayarlarda dene yine ayni hatayi aliyorsan,

calisan linux cd veya xp boot cd ile  boot edip (usb disk bilgisayara takili olsun ama) ordan ulasmaya calis

yine ulasamiyorsan hizli format atip recovery yap derim

kac saat surecegi mechul dur. programdan programa, bilgisayardan bilgisayara degisir ama aksamdan kur butun programlari kapat, internetten cik, antivirusu de kapat recovery i oyle baslat.

ha birde ekran koruyucu, 3-5 saat sonra uyku moduna gec vs hepsini kapat

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

serwo bunu yazdı:
    -----------------------------

harici HDD nin 2 usb sini takıp denermisin pc ne ? (varsa)

elektirği tam alamamış veri aktarımında.bozmuş index dosylarını..bazen bnm hdd de böle yapıo..kasmayıp sok çıkar yapmaktan oluo bu.. bende senin gibi tek usb takıorum..laptopın usb girişleri sağlam ve elektriği düzgün alıo..ama ani çekişler hdd verisini bozabilio..

2 usb girişinide tak pc ne.. biri extra elektrik verir biri de veri. belki biçimlendirme demez sağlam elektrik alırsa hdd. ek tavsiye  : daima donanımı güvenle kaldır yap.. asla böle problem yaşamazsın.

Hocam zaten hep 2 USB çalıştırıyorum, tek USB çalıştırdığım çok nadirdir. Sadece donanımı güvenle kaldır demiyorum, onu da işlemlerin bittiğine emin olduktan sonra çekiyorum. Arıza ilk başladığında uzun süredir de takılıydı. Yazma sorunu olunca çıkarıp takmayı denedim, çıkardıktan sonra format diye tutturdu :) 

underzero bunu yazdı:

farkli bilgisayarlarda dene yine ayni hatayi aliyorsan,

calisan linux cd veya xp boot cd ile  boot edip (usb disk bilgisayara takili olsun ama) ordan ulasmaya calis

yine ulasamiyorsan hizli format atip recovery yap derim

kac saat surecegi mechul dur. programdan programa, bilgisayardan bilgisayara degisir ama aksamdan kur butun programlari kapat, internetten cik, antivirusu de kapat recovery i oyle baslat.

ha birde ekran koruyucu, 3-5 saat sonra uyku moduna gec vs hepsini kapat

Hocam başka bilgisayarlarda da denedim, sonuç aynı. Ama XP boot CD ile denemek aklıma gelmemişti :) XP yüklü olan bir bilgisayarım var, onu denerim ancak pek umudum yok o konuda da :P

En azından en iyi performans verdiğini düşündüğünüz bir recovery programı paylaşırsanız sevinirim. Piyasada çok var, güvenilmesi zor oluyor. Zaten sonuçları da kesin değil :P

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

benimde hdd ntfs den rawa dönüşmüştü durup dururken biçimlendirilsin mi diyordu  r-studio ile istediklerimin hepsini kurtardım tavsiye ederim birde pardus la acmayı dene istersen kolay gelsin

RESPECT !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

hiren boot 13 ün mini xp muduyla aç. tahminimce ordan görebilme ihtimalin  umarım.

Toplam Hit: 2325 Toplam Mesaj: 9