Taşınabilir Klima Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

Selamlar.  

Kiracı olduğum için duvar tipi klima almak istemiyorum, ayrıca gerektiği durumlarda odadan odaya taşımanın avantaj olacağını düşünüyorum. 

20-30m² odada kullanacak şekilde planlıyorum.

1 odada pencereden, diğer odada balkon kapısından çıkış yapacağım hortum için, uygun aparatlar var.

https://www.hepsiburada.com/electrolux-exp34u338hw-12000-btu-portatif-isitma-sogutma-klima-pm-HB00000KIJDD

https://www.hepsiburada.com/fakir-prestige-ac-90-air-conditioner-pm-HBC00002LDTPD

https://www.hepsiburada.com/beko-21220-p-mobil-klima-pm-HBC00003H5NUY

Yukarıdaki modellere bakıyorum, tavsiyesi/önerisi olan var mıdın? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

beko nun eski modellerinden 1 tanesi var . çok iyi soğutuyor  . 

aifrey  in var ( markadan emin olamadım ) oda yi soğutuyor  

2side gürültülü çalışıyor . 

2 sinde de  10 12 Cm genişliğinde dışarı sıcak hava üflediği koca boru var . 

2 sinde de en alta  atık su biriken kap var . taşırmamak lazım 

ss benim değil ama aynı boru . ve diyelim camdan dışarı sarkıttın baya üfledği için tutturman lazım çıkar  . 

EDİT NOT   . BENİM KULLANDIĞIM 2 MODEL DE ESKİ 

BELKİ BU YENİLERDE O KOCA BORU YOKTUR  ÖĞRENMEK LAZIM 

samaccc tarafından 20/Haz/23 14:37 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam linkteki ürünlerden sadece beko a+ diğerleri bi zike yaramaz.

mobil klimalar çok verimli değiller. bildiğim kadarı ile dc inveret olan modelleri çok az var. 

beko A+ olduğuna göre dc inverter olabilir bekoyu araştır eğer yeni nesil inverer ise onu al.

diğerleri zır zır zır kafanı şişirir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bende de var beko nun aynısından. sanırım bi firma yapıyor diğer firmalar marka basıyor üstüne. çünkü tuşlarına kadar aynı.

12btuluk var bende çok yüksek tavan ve oda 40-50m2 var. bi tık az geliyor ama iyi. normal tavanlı bir oda da buz gibi yapar. benim tavan 2m var sanırım(eski avrupa evlerinden)

boru halen duruyor. perde veriyorlar ama mükemmel değil. en iyisi pencereyi kestirmek oraya kapaklı bir sistem yapmak. bende kiracı olduğum için taşınabilir aldım, cam kesmeyle de uğraşmadım perdeyle devam ediyorum ama dışarının gürültüsü içeri çok geliyor.

onun dışında alet sesli. bangır bangır olmasa da duvar tipi gibi değil

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hangi markanın hangi modelini alırsan ses yapıp kafa sikecek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

@samaccc @zalimadam @mkyb teşekkür ederim 

https://www.arcelik.com.tr/mobil-klima/12220-p-klima

İndirim ile 8.888 TL oluyor, fiyat iyi gözüküyor. 

Yakın zamanda gidip mağazada bakıp almayı düşünüyorum zam gelmeden. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Pişman olmak istemiyorsan taşınabilir klimaya yönelme hocam. Ben kafa sktıgı için açmıyorum bile. Ufak bir vantilatör aldım daha hoş :). Burada klima takılacak yer olmadığı için duvartipi de kullanamıyorum. Ama mobil klima pişmanlık.

alektamovikmovik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Klima mobil olamaz olursa bile anlatılmaya çalışılmış verimsizlik olur.bildiği klima dan yararlanmak herkesin hakkıdır.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Mobil klima değil de 2 bin tl ye taşınabilir arçelik marka Bi ürün aldık, soğuk su buz vs koyuyorsun soğuk hava üflüyor. Ben memnunum.

Aynı sebeplerden dolayı klima almak istemedim ben de. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Mobil klima değil de 2 bin tl ye taşınabilir arçelik marka Bi ürün aldık, soğuk su buz vs koyuyorsun soğuk hava üflüyor. Ben memnunum.

Aynı sebeplerden dolayı klima almak istemedim ben de. 

Bende de aynısı var. Normal klima performansı beklenemez ama oldukça iş görüyor, buzunu eksik etmedikçe soğuk üflemesinde problem yok.  Yüksek bir sesi de yok. 

2 sene oldu alalı yaz bitince temizliyorum temizliği biraz sıkıntılı ( iç fan kısmı sökmen gerekiyor )

https://www.arcelik.com.tr/hava-sogutucu/arcelik-ac-6030-hava-sogutucu

Yaptığım onca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.
Toplam Hit: 742 Toplam Mesaj: 10
klima