folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Taşınıyoruz, Evdeki İnterneti Geçici Süreliğine Nasıl Kullanabilirim

Taşınıyoruz, Evdeki İnterneti Geçici Süreliğine Nasıl Kullanabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Kiralık başka bir eve geçiş yapıyoruz. Evdeki ttnet internetin hatta tanımlanması falan en az 1 hafta sürecek anlaşılan. 1 ayıda bulabilir diye düşünüyorum. Nihayetinde TürkTelekomdan bahsediyoruz. Yeni evde bu belirsiz süre içersinde internetsiz kalmak istemiyorum. Neler yapılabilir? 

adamhakli tarafından 19/May/17 13:13 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Cep telefondan wifi paylaşımı veya yeni komşudan internet paylaşımı haricinde bir seçenek yok. Çok kere taşınma olayı yaşadığım için TTNET'in buna bir çözümü olmadığını biliyorum.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    adsizcengaver bunu yazdı

Cep telefondan wifi paylaşımı veya yeni komşudan internet paylaşımı haricinde bir seçenek yok. Çok kere taşınma olayı yaşadığım için TTNET'in buna bir çözümü olmadığını biliyorum.

uff. :(

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Superonline olsaydı müşteri hizmetlerini arayınca hep 4 GB veriyor. İnternette sorun var deyince tamam efendim Turkcell hattınıza 4 GB kota ekledim diyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Superonline olsaydı müşteri hizmetlerini arayınca hep 4 GB veriyor. İnternette sorun var deyince tamam efendim Turkcell hattınıza 4 GB kota ekledim diyorlar.

Bu iyiymiş. Aklımda bulunsun. Sağolasın. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hocalar bu hat işi çok uzun sürecekmiş. 3-4 ay kadar. TürkTelekom ile konuştuk hizmet veremedikleri için taahhütü şartsız iptal edebiliyorlarmış. İptal ettireceğim anlaşıldı.

Size sorum şu; telefon hattı olmadan kullanabileceğim internet hizmeti neler? Uydunet'e baktım birşey anlamadım. Bildigin uydudan direk internet mi kullaniyor? Uydunet'in kalitesi ne durumda? Kullananlar ayrintili bilgi verirlerse sevinirim. Tesekkurler...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Uydunet'in ismi Türksat'a ait olmasından geliyor. Zaten çok akıl karıştırdığından artık Kablonet yaptılar ismini.

Hız olarak ne vaat ettilerse onu verirler. Türk Telekom gibi 8 megabite kadar deyip 2 megabit vermez. 

Ancak bu kota muhabbetini çıkardılar o kötü oldu. 

Şuan en ucuz kotasız ve adil kullanımsız paketi 10 megabit 60 lira. 19:00-00:00 arası hız 5 megabit oluyor. Kablolu TV yayını içinde.

Ben bu kota muhabbeti olmadan önce ben 55 liraya 50 megabit 75 GB adil kullanım paketli almıştım. AKK sonrası hızım 16 megabit. 2 lira modemin taksiti var. 

Ek olarak artık modemi alamıyorsun. Sende 2 lira verirsin ama o modemin kiralama parası olur.

Özetle saçma sapan bir hal aldı şuan Kablonet veya Uydunet.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Ne diyorsun hocam hic bulasmayayim mi?

Yeni evin duvarlari kale duvarlari gibi, 2g zor cekiyor. Sadece arama yapiliyor baska bi hizmeti yok. Ne yapacagimi sasirdim yeminle..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

10 megabit bana yeter diyorsan geç derim hizmet kalitesi yönünden pişman etmez. Binada ve sokakta altyapı var mı ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

10 megabit bana yeter diyorsan geç derim hizmet kalitesi yönünden pişman etmez. Binada ve sokakta altyapı var mı ?

Bilmiyorum uydunet hattı var mı da, ttnet 1 hafta içerisinde hattı çekeceğiz dediler. Umarım çekerler 1 haftada pek sanmıyorum ama.. 

Toplam Hit: 1424 Toplam Mesaj: 10
telekom ev türk türk taşıma