folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Tavsiye Ediyorum: Opera Son Sürüm Harika Ötesi Olmuş (Dahili Vpn + Reklam Engelleyici)

Tavsiye Ediyorum: Opera Son Sürüm Harika Ötesi Olmuş (Dahili Vpn + Reklam Engelleyici)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    stockholm8 bunu yazdı

Chrome zaten kullanılmaz.

zilyon tane tarayıcı ben de denedim. 1 2 kere de değil hepsini bir süre kullandım. şu an için her sitede sıkıntısız çalışcak ve stabil olan maalesef chrome var.

hiç sevmiyorum chromeu. ayda bir yaklaşık da ya ff ya maxthon ya opera vs bi tarayıcı yüklerim. en fazla 3 gün dayanabiliyom.

gene geri dönüyom chrome mecbur.

hocam chrome kullanıcı verilerini google ile paylaşıyor. Bir dene bence şu anki  opera sürümü chrome dan çok çok iyi. Ayrıca chrome da java desteği de yok.

"Bütün ekiplerin dikkatine: Kazlıçeşmede mangal yapıyor!"

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

zorladım olmuyor iki gün boyunca kullanmaya çalıştım ama yok :)

mozilla hariç bütün tarayıcılar developer düşmanı :)

missss gibi firebug var developer tool var yine döndüm firefoxuma.

allah belasını versin operanın iki gün işkence çektim alışcam diye :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

firefoxu düzeltmişler hiç kasmıyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Real_Love
    Real_Love's avatar
    Erkek

1 yildir opera kullaniyorum ve cokta memnundum.Ama son 1 haftadir 1 tane sayfada acik olsa 10 tanede olsa 1 saat sonra donuyor ve pc yide calismaz hale getiriyor.diger tarayicilari denedim sorun yoktu.nedir bu operanin derdi acaba.silecem artik chroma yada firefox a gececem.

Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Opera gayet iyi ancak bulut senkronizasyonu sorunlu. Chrome'da hangi siteye girmişsem direk buluta kayıt ediyor Opera ise aklına eserse kayıt ediyor. 

Birde Chrome'un eklentileri bile yedeklemesi iyi. Başka bir bilgisayarda giriş yapınca hemen eklentilere kadar indiriyor.

Opera'nın diğer bi iyi tarafı ise laptoplar için güç tasarruf modu olup en az şarj harcayan tarayıcı olması.

https://www.youtube.com/watch?v=EJkXvApM750

Opera'nın Hollanda lokasyon VPN'si sürekli açık fark yok diyebilirim hız konusunda. Ancak diğer lokasyonlara geçince hız dibe vuruyor. Bu ay 30 küsur GB VPN kullanmışım mesala.

Bu arada hazır Opera'dan açılmışken kullandığım eklentileri yazayım.

Hover Free : Link olarak eklenmiş resimleri tıklamaya kalmadan linkin üstüne gelince açmaya yarar. Facebook'ta vs stalk yaparken birebir. Fotoğraflara tıklamakla uğraştırmıyor.

https://addons.opera.com/extensions/details/app_id/bbilojbgaikphnpbllmjjfpgapbhmkic (Chrome için isteyenler Hover Zoom diye aratsın)

Video Blocker : YouTube zevkimin içine eden saçma sapan kanalları engelliyor. Slime, challenge, oyun videoları vs saçma sapan şeyler anahtar kelimelerle engelledim tertemiz oldu.

https://addons.opera.com/extensions/details/app_id/fbnmojjbdecpijlgpddpengmogfbhnak

Ublock Orıgin : Opera'nın kendi reklam engellemesi her ne kadar başarılı olsada bazı reklamları bilerek engellemiyor. Mesala YouTube'taki resmi kanallardaki müzik videoları vs.

https://addons.opera.com/extensions/details/app_id/kccohkcpppjjkkjppopfnflnebibpida

Reklamlarda "İstisnaları Yönet" Kısmındakileri kaldır. Hepsinden engelliyor.

Türk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Telefonda kullanıyorum önceden engelli sitelere giriyordu ama artık girmiyor

Opera max diye bi eklenti kurunca giriyor bu seferde hız yavaş 

Bitek sıkıntı bendemi bilmiyorum ama durum bu yeni bi şey bulmak lazım engelli aşmak için

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Son güncelleme ile gelen bu özellği sevdim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Evet sevgili müritlerimizin güzel yorumları neticesinde operayı tekrar denemeye karar vermiştim. en az 1 ay kullanıcam dedim kendi kendime.

ama dayanamadım mk.

sk gibi geldi bana.

chrome kadar kaynak tüketmiyor burası güzel. ama chrome kadar hızlı değil. hadi onu da geçiyim deidm.

dahili reklam engelleyicisi bi halta yaramıyor. 100 reklamdan 95ini görmüyor.

flash isteyen çoğu sitede yamuluyor maalesef. 

vpni açtığımda zaten ağır olan sistem daha da bi hantallaşıyor.

pcyi kasmıyor orası güzel ama yeterli performans da vermiyor açıkcası.

yer imi yöneticisi chromea alıştığımdan mıdır bilmiyorum ama çok kullanışsız geldi.

aktarılan yer imlerinbi bile garip bi klasöre atıyor.

ilk açılış sayfası çok ağır oluyor.

kısaca gene bizimla değilsunnn opera..

daha iyis olana kadar tekrar chromea dönüş yapıyorum.

bu arada maxthon operadan daha iyi kanımca. maxthona en azından 3 ay falan dayanabilmiştim..

Toplam Hit: 9498 Toplam Mesaj: 59
vpn vpn tarayıcı mozilla opera