folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder TBT‘Deki En Baba Sistem Programcısı Firex Nerede?

TBT‘Deki En Baba Sistem Programcısı Firex Nerede?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Firex hocam nerelerde bilen var mı? Eskiden forumda yazılar yazar bizi birçok konuda bilgilendirirdi.

Bugün geri hatırladım ve kişisel sitesine girdim. En sonra pure asm ile programlama dili yazmıştı. 9 Temmuz 2013 de bir yazı yazmış ve işletim sistemi yazdığını belirtmiş. http://www.alpgulec.com/projelerim/23-infelon-isletim-sistemi

Alıntı yapıyorum;

"Bitirme tezim olacak olan 32 bit projede çok ilerlemeden "lisans düzeyinin üzerinde olduğu ve deneysel olduğu için araştırma projesi kategorisinde bulunduğu" gerekçesiyle reddedildi. Yorumsuz bıraktığım bu hadisenin ardından projeyi iki parçaya bölmeye karar verdim."

En son bilmediğim bir sebepten banlanmıştı sonra banı tekrar açılmıştı felan. Takıldığı bir forum felan var mı bildiğiniz. Eski bilgilendirici yazılarını okumak isterim. Eskiden TBT de yazdığı gibi kişisel sitesindede yazmıyor ne yazık ki.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bilgisayarla alakalı bir bölüm okumasam da, terimlerin çoğunu anlamasam da

işletim sistemi yazısını zevkle okudum

12 yaşımdayken ilk bilgisayarıma kavuştuğumda

3 hayalim vardı

- programlama öğrenmek (ucundan tutuyorum)

- cracking (neredeyse hiç alakam yok, beceremiyorum)

- işletim sistemi yazmak (yaş oldu 24, buna bb deme vakti geldi)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam ilk 2 sini öğrenirsin sıkıntı değil de 3. sü için 50 yaşını fln beklemen lazm.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Erkek

edit:

http://www.alpgulec.com/hakkimda

imkanınız varken sevdiklerinize sarılın , kimseyi kırmayın , kin nefret beslemeyin.. -------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Su forumun en akli basinda adamlarından biriydi, harbiden bilgili birisi ve bilgisini kullanirken ukalalik yapmayan bi adam. seneler once konusmustuk, artık yazmıyo nedendir acaba.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

https://twitter.com/alpgulec

burdan sorun isterseniz

Dost Bildiklerimin Sessizliğini Unutmayacağım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

Sitesini inceledim gerçekten sağlam biri makaleleri çok hoşuma gitti.

Stay hungary Stay foolish
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Daft Hocam yazmış crakleme diye.

Reverse Enginerin ile oluyo bu olay bildiğim kadarıyla.

Peki Online Oyunlarda Bu crack/Hack işini yapmak için Reverse Engineering lazımmı ? :D

Discord -> https://discord.gg/9XJ72Qk | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve iş arıyorum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

kankam, komşum, söyleyimde gelsin :D

edit. bu arada en baba demeyin lan en iyilerdende tbt de sessiz sakin alp gibi çok kişi var. alpte sessize aldı kendini. onun gibi epey kişi var buralarda.

işe yaramaz bizler kaldık la bi :|

FOXXLY tarafından 13/Eyl/14 23:36 tarihinde düzenlenmiştir

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

System Programcıları gerçekten çok zor bulunan elemanlar kıymetini bilmek lazım.

Çok uzun bir zaman dilimine yayılan ve kafa patlatan bir dal.

Stay hungary Stay foolish
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    FireX
    FireX's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Öncelikle teşekkür ederim :) İş güç derken yoğunluk ve yorgunluk arasında Tahribat'a baksam da yazmaya fırsat olmuyor. Hatta kendi projelerimin ilerleyişi de bu sebepten bir hayli yavaşladı. Tahribat'a yazmaya fırsat olmayınca ve belli bir süre koptuktan sonra, bu süreç içerisinde ortam da değişikliğe uğradığından birden ortaya çıkmak garip oluyor.

Yıllar öncesinde kalan bir anlaşmazlık sebebiyle geçmişte tercihen bir ayrılık yaşansa da, daha sonrasında herhangi bir sorun yaşanmadı. Bu olayın hatırlanması üzerine son birkaç yılda yine yoğunluk sebepleriyle yazamadığım dönemlerde Tahribat'tan ayrıldığım düşünceleri ortaya çıktı ancak bu durum 2008 yılında bir defa yaşandı. Bunun ardından böyle bir durum söz konusu olmadı. Bundan sonra 20 sene yazamasam da, bu Tahribat'a karşı bir düşüncem olduğundan değil, zaman sıkıntısı sebebiyle sadece okuyucu olarak kalma isteğimden olacak. Hatta bu sebeple PMlere dahi bakamıyorum.

İşletim sistemi konusuna gelirsem, yeni fikirlerle beraber çalışma ilerliyor. Ancak dediğim üzere iş dolayısıyla yavaşlamış durumda. Tabi buna şu anda çalıştığım projenin etkisi büyük. Tüm gün zaten sistem programlamayla geçtiğinden yeterince doymuş bir şekilde eve dönüyorum. Ancak yine de doyumsuzluktan bunlara da bakıyorum :) 

Bir de sadece sistem programlama değil de farklı disiplinler arasında bağlantılar kurmak da hoşuma gittiğinden farklı alanlar üzerine de çalışıyorum. Takip edenlerin bileceği üzere onları da bilimsehri.com'da yayınlıyorum zaten. Kendi alanımla alakalı olanları da kişisel sayfamda yayınlıyorum. Haliyle yorgunluğa bağlı olarak haftaiçi kendime ayırabileceğim zaman 4-5 saat olunca buralara bakmaya, yazmaya fırsat olmuyor. Yapmam gereken pek çok şey oluyor.

İlerde yine zaman zaman yazarım, zaman zaman da kaybolurum. Ancak site takipçisi olarak, okuyucu durumunda genellikle buralardayım. Hatta bu projeler bitince onları da belki diğerlerinde yaptığım gibi ilk olarak burada anlatırım. Tekrar teşekkürler. Hala burada hatırlanıyorsam ne mutlu bana :) İyi geceler.

FireX tarafından 14/Eyl/14 01:09 tarihinde düzenlenmiştir

λ
Toplam Hit: 4094 Toplam Mesaj: 32