folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Teamspeak - Kulakiçi Kulaklık Tanıtma

Teamspeak - Kulakiçi Kulaklık Tanıtma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

Merhaba, günaydınlar herkese

Bilgisayara uygun kulaklığım olmadığı için telefonumun kulaklığını takarak hem ses hem de mikrofonunu kullanmak istedim.

Fakat mikrofonda bir sıkıntı yaşıyorum. Sesim gidiyor ama çok kısık gidiyor. Laptopta da mic var. Acaba kulaklıktan değil de oradan mı gidiyor ses.

Bu işi nasıl çözerim sormak istedim :)

Şimdiden teşekkürler

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Teamspeak in ayarlar kısmından, capture ayarından, sesin alınacağı kaynağı değiştirmeye çalışın. 

Bilgisayar hem mikrofon hem kulaklık işlevi gören tek girişleri tanımaz (bildiğim kadarıyla, bazı modellerde böyle bir özellik varsa bilemiyorum). Böyle ise Mikrofonun girişinin mikrofon kanalından olması lazım. 

Sesin nereden algılandığını anlamak için mikrofonun bulunduğu yere parmağınızın ucuyla hafifçe vurun, güm güm diye ses geliyorsa o mikrofonu kullanıyorsunuzdur.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

TeamSpeak teki ayarları çok kurcaladım ama bi değişiklik yok, ses driver larını silip tekrar yükledim yine tık yok.

Kulaklık telefonda gayet güzel çalışıyor. Pcye taktığımda sadece kulaklık görevi yapıyor, ses geliyor ama ses çıkışı yapamıyor.

Kesin ince bir ayrıntı var ama ben göremiyorum. Neyse umarım bilen çıkar, yoksa böyle kısık sesle devam edicek gibi gözüküyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Telefon kulaklıklarında mikrofon ve hoparlör tek bi girişden oluşuyor, aparat olmadan mikrofonu kullanamazsın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    manhyak bunu yazdı

Telefon kulaklıklarında mikrofon ve hoparlör tek bi girişden oluşuyor, aparat olmadan mikrofonu kullanamazsın.

Hocam nedir bu dönüştürücünün adı bulamadım ben ama. 

Darkparadise tarafından 05/Nis/17 14:54 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Şu an kullandığım Casper laptopta cep telefonu gibi tek giriş var. Ne takarsan onu çalıştırıyor. Telefon kulaklığını takıyorum ikisini birden çalıştırıyor. Buraya not olarak düşeyim :)

Casper almayın.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı
    manhyak bunu yazdı

Hocam nedir bu dönüştürücünün adı bulamadım ben ama. 

Hocam aynen bu parça olmadan olmaz google amcaya 1 dişi 2 erkek jack yazıp bulabilirsin

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Şu an kullandığım Casper laptopta cep telefonu gibi tek giriş var. Ne takarsan onu çalıştırıyor. Telefon kulaklığını takıyorum ikisini birden çalıştırıyor. Buraya not olarak düşeyim :)

Casper almayın.

bende de böyle artık çoğu laptop tek yuva bırakıyor 

windows 10 da kulaklık takınca şöyle bir ekran çıkıyor yada bende mi artık bilmiyorum kulaklık türüne göre sen seçip kullanıyorsun

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 1526 Toplam Mesaj: 8
mic mikrofon kulakiçi kulaklık