Tek Açıklıklı Köprü Projesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atm
    atm's avatar
    Erkek

Arkadaşlar acilen tek açıklıklı köprü projesi lazım..
    İlgisi bilgisi alakası olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Betonarme mi (ki tek açıklıksa değildir) çelik mi istiyorsun, kaç metre açıklık geçecek, üstünden insan mı geçecek araç mı, tank mı geçecek, araç tank vs durumunda kaç şeritli olacak, ırmak vs üstündeyse temiz yükseklik ne isteniyor, rüzgar, kar yükleri vs. nedir? O kadr çok bilinmeyenle kimse buna cevap veremez,ancak en azından bu soruları cevaplarsan çelik köprü konusunda ben yardımcı olabilirim kanaatindeyim. Betonarme yapılacaksa kusura bakma...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atm
    atm's avatar
    Erkek

Hocam altında su geçecek yükseklik 6 açıklık 5 ortalama degerler bunlar, üstünde araçta gececek insanda. 
    yardımcı olursanız çok sevinirim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

şimdiki zamanda bu kadar çok değişken mi kullanılıyor bi yapı yaparken ? O_O

Ben şu eski zamandaki mimarileri merak ediyorum. Mimarsinanda ne AutoCad vardı ne Gstarl vardı. Nasıl yapıyolardı acaba ozaman ? :D

Adamlara valla hayretle bakıyorum

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atm
    atm's avatar
    Erkek

Sektörde yeniyim pek bilgi sahibi değilim..
    Ama okulda öğrendiğim birşey var oda eskiden yani çok eskiden yapı yapmak dediğin kadar kolay değilmiş.Çok ağır kanunlar varmış.
    Yapılan bir yapı belirtilen süre(ne kadar oldugunu tam hatırlamıyorum) ayakta kalmaz ise, ağır para cezası öder,parası yoksa canıyla. 
    Oyuzden günümüze kadar ayakta duran eserler aslında o kadar kolay yapılmamıştır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

şimdiki zamanda bu kadar çok değişken mi kullanılıyor bi yapı yaparken ? O_O

Ben şu eski zamandaki mimarileri merak ediyorum. Mimarsinanda ne AutoCad vardı ne Gstarl vardı. Nasıl yapıyolardı acaba ozaman ? :D

Adamlara valla hayretle bakıyorum

O zamanda matematik vardı. Rüzgar kar yağmur ağırlık etkenleri vardı. İnsanların kafasını çalışıyordu adı üstünde mimarsinan bunları düşünmesi lazım. pideci fikret usta nereden bilsin bunları. Herkes işini yapıyordu yine

Autocad vs. kolaylaştırdı hızlandırdı.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    atm
    atm's avatar
    Erkek

up

Toplam Hit: 1085 Toplam Mesaj: 7
a