folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Telefon Dolandırıcılığı Hk.

Telefon Dolandırıcılığı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

yarım saat kadar önce komser(ekrem yıldırım mıydı neydi) olduğunu iddia eden birisi aradı ve telefon hattımızdan yurt dışıyla yasa dışı görüşmeler yapıldığını ve bu şekilde 73 vatandaşımızın daha siber saldırılar sonucu mağdur olduğunu söyledi.

1. aşama inandırıcı bi hikaye bul ve anlat ...

saldırıyı yapanların da şu anda telefonu dinlemeye aldıklarını söyledi ve ne ev ne de cep telefonumdan dışarıyla hiç bi görüşme yapmamamı(155 arayıp bu konuda yardım da alamicaz ya ! neyse) aksi taktirde suçlu duruma düşeceğimi iddia etti (o sırada kriptolu görüme yaptırıyormuş :)  ve dinleyenler onun söylediklerini duymamışlarmışmış ).

2. aşama kurbanın dışarısıyla iletişimimi koparıp kör hale getirmek ...

sonra telefonun üzerine kayıtlı olduğu kişinin cep telefonu numarasını(babam) istedi (nasıl bi komserse kimlik bilgilerini saydı heralde biyerden fotokopisini bulumuş ev numarasını da bulmuş elinde var ama cep telefonuna ulaşamıyor )

sonra telefonda babamla görüştürdü ve görüşme sırasında babama "eve polis arkadaşlar geldi telefon hattını incelemeye aldılar"  dememi istedi(babamın bana olan güveni üzerinden adama dolandırıcılık yapıcak) .

3. aşama kendisinin elde edemeyeceği aile içi karşılıklı güveni kullanarak asıl kurbanı dolandırma ...

ama biyere kadar lan  :S

sonra aynı adama "ben senin dolandırıcı oluğundan şüpheleniyorum, telefonda görüştüğüm birinin kimliğini doğrulama imkanım da yok" dediğimde . "telefon görüşmelerimiz kayıt altına alınıyor", "cumhuriyet savcılıığıydı" vs cart curt, "sen bana nasıl böyle iftira atarsın", "mahkemeye vericem seni" (!) deyip sesini yükseltip telefonu kapattı :)

155 i arayıp anlattığımda böyle kişilere itimat etmeyin dedi. zaten emniyet müdürlüğünden de konuyla ilgili sms leri az okumadık . konuyu sizinlede paylaşmak istedim bu durumla karşılaşanar vardı sanırım bide uzun zamandır konu açmamıştım lan :D ...

üzüldüğüm konu telefonda küfür edecek fırsatım olmadı.

sizden ricam: aricak olurlarsa "serdar egemen senin 7 sülalenin kulağını çınlatıyor" deyin :)

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

çok ilginçmiş kardeş ilk kez duyuyorum böyle bir yöntemi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Beni niye aramıyor acaba böyle döl israfları .d azcık gülerdim negzel. bi kere aradılar dalga geçiyolar sanıp sövdüydüm de gerçekten de polismiş arayan adam :D

1049 tarafından 11/Kas/14 13:39 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

bide 15 20 dk ya polisler evinize gelicek demişti evin 2 sokak aşağısı polis merkezi zaten ben gidim deyince "kesinlikle evden dışarıya çıkmayın" deyince ...

karakola kadar yavaş normal adım yürüyerek 5 dk :)

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

olum bi beni aramıyo mına koduklarım, hayat zaten acınası az gülsek arasalarda.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 702 Toplam Mesaj: 5