folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Telefon İçin Uygulama Yazmak İstiyorum Java,Android ,C#Da Olursa İyi Olur ...

Telefon İçin Uygulama Yazmak İstiyorum Java,Android ,C#Da Olursa İyi Olur ...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcahmet
    arcahmet's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bazı matematiksel problemler için  uyugulama geliştirmek istiyorum eğer bu işlem c# üzerinden oluyorsa benim için daha iyi 

c# bilgim gayet iyi.

yok sen c# ile uğraşma 

java ve ya android ile kodla derseniz bu işlerini nasıl becerebilirim gecenlerde bi konu açtım bokunu çıkardılar inş bu konu öyle olmaz

şuan bilgisayarımda visual studio 2010 kurulu 2008 kurulum dosyasıda var .

samsung için kodlama yapmayı düşünüyorum 

büyük bir ihtimal telefondan telefona değişiyordur.

şimdiden yardımlarınız için teşekküler...

Bilgiakisi.com Joomla//Joomla Tema// Joomla Eklenti
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

android tabanlı olursa telefondan telefona farketmez işletim sistemi android olan her telefonda çalışır.ha işin içine çözünürlükle ve hızlı ilgili bir sıkınta girebilir sadece o telefonla alakalı olur ama nasıl geliştiriliyo nasıl yazılıyo o konu hakkında bir fikrim yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

samsung da işletim sistemi ne? bada ? android?

android ise java ile yazarsın

bada için ise araştırman lazım (http://developer.bada.com/apis/index.do)

c# ile yazamazsın (windows mobile işletim sistemi yüklüyse destekler - pda lar vs...)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Herşeyden önce şu konuda bilgim gayet iyi,şunu müthiş biliyorum demiyceksin. Öncelikle bunu benimse.

c# ile mobil uygulama geliştirilebilir (sharpshooter demiş win tabanlı mobil sistemlere olur sadece diye) sen samsung için istiyodun sanırım,samsunga uygulama geliştireceksen java öğrenmelisinki istediğini yapabilesin. jar uzantılı uygulamalar java ile yazılıyor. eğerki android için dersen yine java devreye giriyor, android denen şey xml dosyalarında tanımlanmış arayüzler,java kodları ve android kütüphanelerinden ibaret gördüğüm kadarıyla.(basitçe)

java için nette bikaç Türkçe ekitap var,basılı kitap öneremem ama kodlabın java ve java teknolojileri kitabına boşuna para verme.

Geçen gün paylaştığım big java kitabına bak,biraz ingilizcen biraz oop bilgin varsa babylon sözlükle çok rahat okur anlarsın. İçinde örnek kodlar,ufak tefek sorular falan var yapa yapa çözersin. Başka kitaba da ihtiyaç duymazsın java için.

Android kısmına gelirsek; istersen javayla uraşmadan direk başlayabilirsin, sonuçta bununla birlikte javayıda kısmen öğreniyosun. tavsiyeme gelince; ingilizce kitapları pek incelemedim ama Türkçe olarak Nizar Öğütmen'in kitabı güzel,bu kitabı okuyup birkaçta örnek yaparak şu an da android uygulaması geliştiren tanıdığım var.

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

mobil java konusunda bende bi ara hevesliydimde sonra başka şeyler girdi araya olmadı. bende takipteyim konuyu.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

c# ile android&ios&win phone&win mobile a uygulama geliştirebilirsiniz

Android için MonoDroid var, tecrübe ettim, tek problemi uygulamaların ilk açılşında biraz beklemesi, onun dışında problemi yok, ama java biliyorsan hiç kasma c# la, javayla yaz , yazamam edemem dersen kullanabilrsin

ios için MonoTouch var ama hiç denemedim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

monodroide baktım şimdi sağlam duruyo ama 400 dolardan başlıyo onu ne yapıcaz?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

ben kullandığım ara beleşti :D, ibneler paralıya çevirmişler, benim zamanında kullandğım versiyonu 3.0 a kadar destekliyordu, bir yerden eski sürümünü bulup kurarsan çalışır herhalde ama 4.0 a yazamassın, yada warez forumlarına vs bakabilirsin belki çıkar,

edit: harbi baktım şimdi freesi yok komple paralıya çevirmişler, saçma geldi bana, java dururken 400 dolar verip niye c# la androidde uğraşayım ki?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:
    -----------------------------

ben kullandığım ara beleşti :D, ibneler paralıya çevirmişler, benim zamanında kullandğım versiyonu 3.0 a kadar destekliyordu, bir yerden eski sürümünü bulup kurarsan çalışır herhalde ama 4.0 a yazamassın, yada warez forumlarına vs bakabilirsin belki çıkar,

edit: harbi baktım şimdi freesi yok komple paralıya çevirmişler, saçma geldi bana, java dururken 400 dolar verip niye c# la androidde uğraşayım ki?

-----------------------------

sağa sola uygulama geliştiren bi şirketsin,ama java bilen çalışanın yok alayı c# biliyo ve sen androide uygulama geliştireceksin. çalışanları işten çıkarıp yerine java bilen adamlar almak sıkıntı olur,adamların java öğrenmesi birkaç ay alır, direk java bilen eleman almak da monodroidden tuzlu olur,adam verir 400 doları rahat rahat iş yapar ;) tabi beleş olaydıda bizde deneyeydik iyi olurdu :/

Toplam Hit: 2841 Toplam Mesaj: 9