Telefon, TV İçin "Fixpack" Tecrübe Eden?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Selamlar herkese,

Hepsiburada'da vs ürünün yanında fixpack satılıyor.

Ekran kırılınca yamuk yapıyorlar mı tecrübe eden oldu mu?

Malum telefon fiyatları araba yarısı oldu.

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-10-plus-256-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBV00000MK443?magaza=Hepsiburada

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Note 10 için 1.600 lira falan isterler herhalde ekran parası. Kaskoların en kötü tarafı servisle anlaşması olmayınca servis telefonun içi açılmış deyip garantiyi iptal edebilir.

https://www.samsung.com/tr/support/newsalert/100601/

Ek olarak Note 10 şuan alınmaz. Ekim ayını falan beklemelisin. O zamana kadar rahat 8 binlere düşer fiyatı. Zaten 1.000 lira hediye çeki ve kablosuz kulaklık hediye adı altında fiyatı aşırı şişiriyor. 

Zaten bir telefonda garanti dışı kaskoluk ne olabilir ? Çalınması ve ön-arka camın kırılması. Çalınırsa %70'e kadarlık kısmını ödüyorlar diye biliyorum.

mkyb tarafından 09/Ağu/19 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Şikayet var da 31 tane şikayet var. Kendi sitelerin dede 

BUGÜNE KADAR;

99885

Telefon fixpacklendi

yazıyor . 99bin arasından 31 şikayet demek Apple servisi gibi çalışıyor demek . Tabii rakamlar doğruysa , sadece ekran içinse ekran kırıldığı zaman Samsung da 1000 lira fiyat çıkarır zaten . Aynı para .

my4 tarafından 09/Ağu/19 22:14 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bizle aynı türkiyede yaşamıyosunuz galiba çok iyimsersiniz :P sen o telefonu düşürsen kırsan o fixpack yapmamak için bin tane bahane üretecek sana. zaten yapsa da yetkili serviste yaptırmıyo. çin malı ekran takıp yollar en iyi ihtimalle diye düşünüyorum. onda da bi ay beklersin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

bizle aynı türkiyede yaşamıyosunuz galiba çok iyimsersiniz :P sen o telefonu düşürsen kırsan o fixpack yapmamak için bin tane bahane üretecek sana. zaten yapsa da yetkili serviste yaptırmıyo. çin malı ekran takıp yollar en iyi ihtimalle diye düşünüyorum. onda da bi ay beklersin

amoled ekranları sadece birkaç firma üretebildiğinden ve maliyetli olduğundan sanmıyorum çin malı panel takılabileceğini.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

amoled ekranları sadece birkaç firma üretebildiğinden ve maliyetli olduğundan sanmıyorum çin malı panel takılabileceğini.

Çinliler birebir Amoled ekranın LCD çakmasını üretiyor hocam. Sadece Samsung değil iPhone X için bile LCD ekran var. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    TheM4D bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Çinliler birebir Amoled ekranın LCD çakmasını üretiyor hocam. Sadece Samsung değil iPhone X için bile LCD ekran var. 

boyut olarak sığdırabiliyorlarsa büyük başarı gibi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=JDve5BQrB-c

Bir kaç mm daha kalın LCD teknolojisi gereği ancak hassas ölçüm yaparsanız anlarsınız. Gözle veya elle anlamak imkansız. Ha tabi görüntü kalitesi aşırı fark ediyor. Yeni telefonda parası neyse verip Amoled taktırısında atıyorum Samsung Note 4 tarzı eski modele 600-700 lira ekran parası vermek adama koyar. LCD ekran taktırıp geçersin. Zaten telefonun ekmeğini yeteri kadar yemişsin bozulana kadar iş görsün dersin.

LCD ekran teknolojisi aslında artık bitmesi gereken bir teknoloji ama ucuz olduğundan dolayı hala kullanılıyor. Amoled ekranlar hem kağıt kadar ince hemde bükülebilir.

Samsung sıradan bir telefonun ekranı şöyle mesala :

https://www.instagram.com/p/Brc9ra3hL_y/

Toplam Hit: 1030 Toplam Mesaj: 8
fixpack