folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Telefon Ve İnternet Alt Yapısı Kurma

Telefon Ve İnternet Alt Yapısı Kurma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Konuyu kısaca özetleyim. Yazlık bir site için telefon ve internet başvurusunda bulunmuştuk. Israrla burada alt yapı var mı diye sormama rağmen var denmesi üzerine telefondan onay vermiştim.

Velhasıl 3 gün sonra gelip evin kuş bakışı 300 metre, yol masafesi ile 500 metre ötesine hattı bağlayıp gittiler. Her ne kadar yazlık sitede olsa bulunduğum yer yakın zamanda ilçe olması nedeni ile mahalle olarak gözüküyor. Geri kalan mesafeyi siz çekin dediler. Halbuki telefonda ki görüşmelerimde ankastre kutusuna kadar getirmek zorunda olduklarını kabul ediyorlardı. Bu iş hem cat 5 kablo ile imkansız hemde zahmetli ve pahalı olduğu için reddetip uğraştık durduk. Aradık şikayet kayıtları falan filen 1 ay mücadeleden sorna netice alamadık. Üstüne bir de getirmedikleri hizmet için para almak istediler. Ayrıca pakete girdiğim için çıkmak için cayma bedelini ödetmeye çalıştılar. Analarını siktim ödemedim tabi. Finalde burada alt yapı yok dendi bedelsiz faturasız iptal edildi. 

İmza toplayıp telekom'a verdik. Bİr netice çıkmadı. Yönetim ile konuşuldu. Bu kutuları sitenin içine biz çekelim diye. Şimdi sorum şu.

Türk telekom proje çizip bu kutular için ne tür kablo ve gereçler kullanıyor. Sanırım cat 5 ya da 6 değil daha kuvvetli bir şeyler kullanıyorlar.

Biz yapmak istiyoruz bunun bu kablonun ismini istiyorum. Bunu yapmak için gerekli (kutunun içindeki araçlar dahil) ne varsa bilen birisi söylerse sevinirim.

Özellikle Türk telekom alt yapı hizmetlerinde çalışan var ise aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkürler.. 

Megalados tarafından 20/Tem/16 11:40 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_todd
    by_todd's avatar
    Erkek

en sorunsuz ve sağlam olarak fiber kablo çekebilirsiniz. eğer kazı falan yapılacaksa fiber kablo ile işi bitirebilirsiniz.

standart da cat 6 ile de getirebilirsiniz ama sinyal düşecektir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    by_todd bunu yazdı

en sorunsuz ve sağlam olarak fiber kablo çekebilirsiniz. eğer kazı falan yapılacaksa fiber kablo ile işi bitirebilirsiniz.

standart da cat 6 ile de getirebilirsiniz ama sinyal düşecektir.

Ben aramalarım sonucu yağlı kablo denen bir şeyin kullanıldığını okudum. Tam da emin değilim. Bu fiber kablo nedir, nerede satılır, metresi ne kadardır ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Şerefsizler :(

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Bimer'e yazmıştım (Başbakanlık İletişim Merkezi). Gelen cevabı anlamadım. Bir bakarmısınız arkadaşlar.

Sayın Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yapmış olduğunuz başvuru ilgisi nedeniyle Kurumumuza yönlendirilmiş olup, başvurunuz incelenmiştir. Türk Telekom AŞ’nin altyapı sorunları nedeniyle hizmet alınamadığı hususundaki şikayet incelenmiştir. Kurumumuzca sabit telefon hizmeti, internet servis sağlayıcılığı, mobil telefon hizmeti vb. hizmetleri sunmak üzere yetkilendirilmiş işletmecilerin irtibat bilgilerine http://yetkilendirme.btk.gov.tr/Yetkilendirme/ adresinden erişilebilmekte olup, Kurumumuz tarafından hazırlanmış olan "Elektronik Haberleşme Sektöründe Hizmet Kalitesi Yönetmeliği" ve ilgili hizmete ilişkin ayrıca yayımlanan Tebliğler vb. diğer düzenlemeler kapsamında ise, yukarıda belirtilen işletmecilerin hizmet kalitesi açısından performansları ve genel durumu değerlendirilmektedir. Türk Telekom AŞ’nin altyapı sorunlarına tüm ülke sathında hizmet götürebilmesinin mümkün olamaması sebebiyle alt yapı hizmeti konusundaki taleplerin yukarıda adresi verilen işletmecilere de yapılması hususunda, Bilgilerinizi rica ederiz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

Edit// Linkte bin tane firma var. Yetkilendirme sayılarına basınca daha da firma çıkıyor.

1- Bu firmalarından hangisi ya da hangilerine başvuracam.

2- İletişim bilgileri linkte yok, nasıl iletişim kuracam.

3- Bu firmalar kim ? ve neden alt yapı döşeme talebini bunlara bildiriyorum.

4- Bu firmalar ücret alır mı. 

Megalados tarafından 23/Ağu/16 22:34 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1304 Toplam Mesaj: 7
telefon ve internet alt yapı