Telefonumu Nasıl Hızlandırabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Origami
    Origami's avatar
    Erkek

Sony Ericsson Xperia Arc S kullanıyorum. Kullanmadığım programları sildim.Root yaptım.Doodle yükledim ama hala bazı zamanlar çok yavaşlıyor.

Önerileriniz nelerdir? 

Arzum , düşüncelerin cezalandırılmadığı bir toplum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hızlı bir launcher ile sorunu çözebilirsin ama pek donacak bir cihaz değil aslında.

fabrika ayarlarına dönerek ve güzelce stabil uygulamaları yükleyerek devam edebilirsin.

uygulama canavarı değilsen eğer, aslında çok nezih bir cihazdır kensileri.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ginlemon.flowerfree&hl=tr

şu launcher bayağı tatmin edici gelmişti bana. 

genelde androiti launcher ile başka boyutlara taşıyabilme imkanın var.

bir dene bakalım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

4 yaşında telefon hocam olacak o kadar. 512 MB ram var cihazında. Artık 1 GB ram bile yetmiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Origami
    Origami's avatar
    Erkek

@mkyb haklısın hocam ama ölmeden de yenilemek istemiyorum.

@zalimadam doodle u yüklediğimde bayağı iyileşmişti. Smart launcher boyut olarak daha küçük deneyecem.

Bir sorum daha var.

Whats appı güncelleme yapmadan kullanabiliyor muyum? Her güncellemede kapasite büyüyor çünkü.

Arzum , düşüncelerin cezalandırılmadığı bir toplum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Ayarlar---depolama---gecici bellek---gecici bellegi temizle

Ve ayrica

Ayarlar---telefon hakkinda---yapim numarasi--- buraya 7 defa tiklarsan gelistirici ayarlarini faal etmis olursun.

Sonra

Ayarlar---gelistirici secenekleri---pencere animasyon olcegi--- (burayi 0.5 yap fabrika ayari 1.0'dir)

Ayarlar---gelistirici secenekleri---gecis animasyon olcegi--- (burayi 0.5 yap fabrika ayari 1.0'dir)

Ayarlar---gelistirici secenekleri---animator sure olcegi--- (burayi 0.5 yap fabrika ayari 1.0'dir)

Turkce kullaniyorsan telefonu buna yazdiklarima benzer ifadeler olabilir, cevirmeye calistim umarim isine yarar.

Another day another death another sorrow another breath...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Animasyonların süresini düşürmek hıza etki yapmaz. Animasyonlar daha kısa sürdüğü için hızlanmış gibi gözükür.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

XDA ya gidip custom kernel bul. Göz bebeğimdi o telefon ilk çıktığında ne istemiştim :)

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 905 Toplam Mesaj: 7
cep telefonu android