Telekoma Açık Mektup

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rawkmetal
    Rawkmetal's avatar
    Erkek

"Subject: Tebrik Mesajı
    To: isg-destek@telekom.gov.tr, dsl-destek@telekom.gov.tr, destek@ttnet.net.tr, ipg@telekom.gov.tr, ksm@telekom.gov.tr, kds@telekom.gov.tr, turpak@telekom.gov.tr, ozhiz_isdn.adsl@telekom.gov.tr, ilkay.yurtsever@telekom.gov.tr, erkan.mizrak@telekom.gov.tr, bkm_basin@telekom.gov.tr

Sayın Türk Telekom Çalışanları,

Kurumunuzun bir müşterisiyim. Her ne kadar başka bir seçme şansım olmadığı için, yani mecburi olarak müşteriniz olsam da, verdiğiniz hizmet çeşitliliği ve hizmet kalitesini gördükçe, aklıma sürekli ne kadar şanslı olduğum fikri geliyor. Neden mi? Nedeni çok basit. Uganda'sını, Endonezya'sını, Papua Yeni Gine'sini ve hatta Afrika'da adını henüz bilemediğim ama en az diğerleri kadar süper gelişmiş muz cumhuriyetlerini kıskandıracak kalitede internet kullanıyoruz sayenizde. Eminim bu saydığım ülkelerdeki insanlar bizim internet konusunda yaşadığımız hızı ve kaliteyi gördükçe hasetlerinden çatır çatır çatlamaktadırlar. Muhakkak kendi ülkelerindeki telekomünikasyon kuruluşlarına değerli kurumunuzu gösteriyorlardır örnek almaları için.

Yaptığınız hizmetlerden bahsederken hemen aklıma 2003 senesinde Cezayir depreminden sonra yaşadıklarımız geliyor. Kurumunuzun, çöken yurtdışı erişimimize yıldırım gibi müdahale edip 1 ay gibi kısa bir sürede sorunu halletmesine hepimiz şaşırıp kalmıştık. Basınımızın "başka ülkeler bu sorunu sadece 3 günde halletti, 1 aydır siz ne yapıyorsunuz" gibi yalan, mesnetsiz iddialarının kurumunuzun başarılarının kıskanılmasından dolayı ortaya atıldığını hemen farkedip, ulusça gülüp geçtik.

Son 10 gündür yaşanan yurtdışı çıkışları probleminde ise, kimsenin zikretmediği ama kesinlikle varolan muazzam komplonun yine farkındayız tabi. İddialara göre, Marmara'da çapa atan bir balıkçı teknesi fiber optik kablomuzu kopartmış ve ülkemizin yurtdışı çıkışlarını felce uğratmıştır. Ama biz biliyoruz ki işin aslı böyle değildir elbette. Gerçekte, yine kurumunuzun inanılmaz performansını hazmedemeyen birtakım dış mihraklar (ki yabancı ülkelerin telekomları şüpheli durumdadır bu olayda), bir denizaltı marifetiyle kablomuzu kesmişlerdir. Hatta daha da ileri giderek, kurumunuz tarafından yapılan onarıma da müdahale ederek, onarım için gelen gemiyi de bahsi geçen denizaltıdan atılan torpido marifetiyle batırmışlardır. Zaten, 10 gündür perişan olan yurtdışı çıkışlarının halen onarılamamasının başka bir mantıklı sebebi olamaz. Kahrolası dış mihraklar, yine yapacaklarını yapmışlardır.

Ama kurumunuz yine fedakarca çalışarak yapacağını yapmış, kapasite arttırımına giderek yurtdışı çıkışımızı tam tamına 5 Gbps mertebelerine ulaştırmayı bilmiştir. Basında çıkan "internet yerlerde sürünüyor" şeklinde haberler, muhakkak ki yine kurumunuzu yıpratma amacıyla çıkarılmış maksatlı haberlerden başka şeyler değildir. Zaten 5 Gbps çok büyük bir rakamdır. Gerçi, insanın aklına 7 milyonluk İsrail'in 26 Gbps, 16 milyonluk Hollanda'nın 173 Gbps yurtdışı çıkışı kullandığı geliveriyor tabi ama, eminim bunlar da yalandır.

Ya 444 0 375 numaralı ADSL teknik destek hattınızda verilen hizmete ne demeli? Allah'ım biz ne şanslı bir milletiz!!! O ne teknik destektir öyle??!!! Hiçbir kurum konusunda bu kadar bilgili personel çalıştırmayı başaramamıştır tarihinde. Personelin problem çözme yeteneği, arızalara ortalama 4-5 gün gibi kısa bir sürede adeta hızır gibi yetişme kabiliyeti gerçekten takdire şayandır. Gerçi, "hanımefendi benim ping sürelerim oldukça yüksek, hattımı kontrol edin lütfen" şeklindeki bir talebime aynı saygıdeğer hanımefendi "sen bana ilk başta ping ne demek anlat, sonra bakarız bir çaresine" gibi ve bunun benzeri birkaç diyalog yaşayanlarımız çok gibi gözükse de eminim bu kabul edlebilir sınırlar içinde kalmıştır.

Bütün bunları düşündükten sonra, bizleri hüzünlendiren tek konu bu yaptığınız büyük hizmetlere karşın kurumunuz tarafından alınan hizmet mukabili ücretlerin düşüklüğüdür. Bu kalitedeki hizmetin böyle komik ücretlerle verilmesi kurumunuz aleyhinde büyük bir haksızlıktır. Gerçi başka ülkelerdeki internet kullanıcılarının 2 Mbps hızındaki bağlantıları yaklaşık 36 YTL mukabilinde kullandıklarını duyuyoruz ama, hiç şüphemiz yok ki bunlar da yalandır. Böyle birşey mümkün olamaz! Eğer gerçekten böyle şeyler varsa, kesinkes bu ülkelerin telekomları hesap kitap bilmiyorlardır! Zaten böyle birşey mümkün olsa, biz Türk halkına değer veren ve bilgiye erişmenin insanların doğal hakkı olduğunun ve bir ulusun gelişiminde önemli rol oynadığının tamamen idrakında olan değerli kurumunuz en başta yapardı. Hele hele birçok kullanıcının zikrettiği "10 gündür kullanamadığımız internete neden ay sonunda tam fatura ödüyoruz" şeklindeki sorular tamamen bölücü zihniyetin ve hasta beyinlerin ürettiği fikirlerden başka şeyler değildir. Lütfen siz bunları söyleyenleri dinlemeyin ve aslanlar gibi faturalarımızı basıp yollayın bizlere. Hatta bence, bu ay bu kablo onarımıyla alakalı masrafları da biz kullanıcılarınız üstlenelim ki, 2004 senesinde ettiğiniz 2,1 katrilyonluk kar'ınıza zeval gelmesin.

Sonuç olarak, verdiğiniz üstün hizmetlerden dolayı şahsım adına teşekkürü borç biliyor, aynı takdiri, kurumunuzun verdiği değerli hizmetlerin farkına varamayan nankörlerin de göstermesi dileğiyle yazıma son veriyorum.

Saygılarımla. "

[Alıntıdır...]

ehueuhuehuahuaueha

dünya yan geldi. dalganıza bakın...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

2 hafta kadar önce okumustum bunu :)

tekrar yazıyorum.. Ben bunu ilk adsl bağlatmaya gittiğimde "ip'mi sabit yaptırmak istiyorum" isteğine "Senin ip'n zaten sabit 8" cevabı vererek katil olmama ramak kaldığı zamanda anlamıştım...

Bu ttnetten hiç bir halt olmaz.... Adamlar sabit ip'mi canları sıkıldımı başka kullanıcılara veriyorlar yahu.. varmı böle bişi..??

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    bu maili kim yazdıysa attıysa harbiden helal olsun mükemmel bişey bu bunu böyle abbs güçlünün programında falan okutacaksın... süper abi... kelime bulamıyorum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TommyMccayne
    TommyMccayne's avatar
    Erkek

Super ya hahahaha helal ossun adama :)

ha bunlar bide benim adsl ip'sini sabit yapmışlar sorup sormadan iş yapıolar

The TommyMccayne
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ben neler cektim neler bu adsl den telekomdan.

bi fatura geldi 99 milyon gelmesi gerekirken 140 milyon geldi.

aradim kiminle gorusurum diye hemen aklina gelen ilk numarayi verdi. o sunu ara diyor aradigim bir baskasini arattiriyor. 10. aradigim yer dogru yer cikti.

tekrar aradim numarayi kaybettim kiminle gorusecegim fatura konusunda dedim. yine cart diye numara verdi. bu numarayi aradim ama baska bi numarayi arattirdilar 10 defa sonunda dogru yeri aradim bu numara degil aradigim dedim.

anaaa senmisin bunu soyleyen sanki babasinin ogluna bagiriyor. birde telefonu cotangh diye suratima kapatti. salterler atti ararsin bunu bi kayarsin telefonda (ki hayatta yapmadigim birsey. yinede kufur etmedim) amiri aldi telefonu anlattim durumu

ozurdileriz yanlis numarayi vermis arkadas dogrusu bu dedi. kem kum etsek agzimiza edecekler.

off of daha neler neler.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    simdi suraya bi topic acsalar telekomdan cektiklerinizi yazin deseler herhalde db gocer be...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hojam bu paralı otobüste ayakta gitmeye benzer kimi zaman oturursun kimi zamanda ayakta tıklım tıkış gidersin ama her halükarda paranı ödersin.Eğer semtten tek o otobüs geçiyorsada ona binmek zorundasın başka yolu yok başka otobüs yok sen şöföre küfürde etsen muavine ana bacı kaysanda ipe ipe bineceksin o otobüse.

Ayrıca ne çabuk unuttunuz dialup günlerinizi!
    Kaçınız 25 ile download yapıyordu,kaçınız tüm gece kazaa dan film indiriyordu kaçınız 1 hafta kesintiniz nette kalabiliyordu?
    iyi kötü iş görüyormu görüyor burası Türkiye azla yetinmeyi bileceksin kullanacaksın çok sinirin bozulursa küfür edeceksin sistem buysa katlanacaksın!

İtiraz etmek,dilekçe wermez zırt yapmak hiç bir işe yaramıyorsa melasef oturacaksın oturduğun yere!

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fibonacci
    fibonacci's avatar
    Erkek
    bu mektubu okuyan bi TT yetkilisi hala nasıl görev başında anlayamıyorum . gerçekten süper :)

there is no spoon
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

antikky susma susdukca sira sana gelecek lafini unutma.

biz bu duruma iyi guzel diye sineye cekersek adamlar hicbir .ok yapmayacaklar. telekomda calisip hicbirsey yapmadan para kazananlar var. verdikleri .oktan baglanti icin dunyanin parasini aliyorlar (ki geliri yuksek ulkelerde bile daha ucuza daha hizli baglantilar var)

aldiklari para ile altyapi iyilestirmesi yapmayip uzerine habire birseyler bindirdikce, hat koptu, cart oldu curt oldu diye interneti dogru duzgun kullanamiyoruz.

tamam eskiye gore daha iyi ama eskiden kagniya biniyorduk simdi otobus var tiklim tikista olsa binelim ses cikarmayalim dersen o otobusle yolculuga devam edersin. ama durumu yetkiliye anlatirsin adam oraya bi otobus daha koyar koymazsada bi sekilde koydururlar...

Toplam Hit: 1256 Toplam Mesaj: 9