folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Televizyon Tavsiyesi

Televizyon Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

veysel 3d yi de smart tv yi de sktr et  ikisi de geçici hevesler. 

en az 2 veya daha fazla hdmi girişi olan. 

minumum 42 inc mümkünse 49 a yakın bi tv al.

uydu alıcısı içinde alırsan 4k tv alanların trt 4k yi izleyemediği gibi kronik hatalar yaşarsın. 

en az 200 herz ve üstü 

3d ye vereceğin paraya 4k alırsın arkana bakmazsın. 

sanıyorum 2020 gibi herkez oled tv alabilecek

heh kanka bu teknik detaylar lazım bana. gerçi şimdi hemen 4k için acele etmeye gerek yok gibi. çünkü ne onu indirecek net var ne de yayın yapan kanal var şimdilik.

200herz üstü olsun başka ? birde uydu alıcı dahil olmasın sanırım herkes bundan şikayetçi geçişler çok ağır diye.

200 hz ve üstünün bi esprisi yok aslında, Türkiye de yayın akışı 50hz dir sen 1200hz de alsam 50hz izlersin. Bunun dışında çoğu panelin esas frekansı 50 hz dir, yazılımla yükseltilir bu değer. Bazı tvlerin ise 100 hz esas frekans hızı var ama fiyatları bütçeni aşar.

Oyun oynayacağım dersen inputlag değerleri önemli, yoksa inputlag değeri yüksek tv alırsan pes oynarken topun izlerini takip edersin ekranda.

3d ve smart hikaye ama dedikleri gibi en az 2 hdmi ve dlna özelliği önemli. Ama dlna da smarttan açıyor genelde.

Bunların dışında büyük ekran tv almak muazzam özellikli küçük ekran tv almaktan saha önemli ama leş gibi bir tv de alma yani.

1.5k yı tavan olarak düşünürsek lg ye bakabilirsin. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Al sana öneri!!!

Xiaomi Mi TV 3_16

Xiaomi’s 60-inch 4K Mi TV 3 Is Now Official, Costs $786

October 19, 2015 - Written By Kristijan Lucic

Xiaomi is first and foremost a smartphone manufacturer, but this China-based smartphone OEM tends to dabble in pretty much anything tech-related. They have introduced a number of devices this year, including smartphones, phablets, a fitness tracker, air purifier, smart scale, etc. The company has also introduced two generations of smart TVs thus far, the Mi TV and Mi TV. Xiaomi has announced a press conference for today, and we were wondering what will they announce during it considering that the company’s co-founder already confirmed that the Mi 5 flagship won’t be arriving today.

Well, Xiaomi has just unveiled the third-gen Mi TV, read on. The Xiaomi Mi TV 3 features a 60-inch display, and is extremely thin, it is only 11.6mm thick (at its thinnest point), while it’s 36.7mm thick at the thickest point. This smart TV sports an aluminum frame, and a metal backplate. So, you’re probably wondering what’s the resolution of that 60-inch display, well, the Mi TV 3 actually sports LG’s 4K panel. This display has a color gamut of NTSC 85% and MEMC motion compression, and it will offer super clear motion images according to Xiaomi. As far as sound goes, Mi TV 3 actually packs in four 2.5-inch mid-range subwoofers, and it will offer clean sound and really deep bass.

The Mi TV 3 is a direct successor to Mi TV 2 offerings Xiaomi announced both last and this year. The company has announced the 49-inch Mi TV 2 back in May 2014, and the 40-inch variant of that TV followed earlier this year (March). Those two Mi TV offerings were rather affordable considering what they had to offer, so you must be wondering how much will the Mi TV 3 cost. Well, Xiaomi said that the 60-inch 4K Mi TV 3 smart TV is priced at 4,999 Yuan $786 in China, which is significantly more expensive than its predecessor, but also significantly cheaper than the competition. The Mi TV 3 will be available in China soon, but we still don’t have the exact release date. That’s pretty much it, not many people expected Xiaomi to introduce Mi TV 3 today, but there you have it. We’ll let you know as soon as Xiaomi releases more info regarding this TV’s availability.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_ph%C4%B1l%C4%B1ps-47pfk6309-12-47-in%C3%A7-119-cm-full-hd-led-tv-1120608.html

şu tv'ye denk geldim. bütçemin üstünde aslında ama kafama yattı gibi.

onun dışında lg ve samsung'a baktım ama 1-1.5k arasında smart ve 3d özelliği olmayan tvler bile yok. anca küçük ekran alınabiliniyor bu bütçeye. bende 90 100 ekran arası bir şey almak istemiyorum açıkcası o yüzden arayıştayım. linktekine benzer şeylere bakmaya devam mı edeyim yoksa çöp bunlar diyip geçeyim mi ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

http://www.hepsiburada.com/lg-43uf6407-43-109-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-led-tv-p-EVLG43UF6407

hocam geçen hafta aldım. görüntü olarak çok güzel 4K görüntüler özellikle harika. kurulum yapan servise sordum arıza geliyor mu veya bu cihazlar nasıldır diye; genelde arızaya gelen olmuyor ama çok fazla satılıyor sizin sokakta ben 40-50 tane kurulum yaptım bundan demişti.

tavsiye ederim hocam.

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

http://www.hepsiburada.com/lg-43uf6407-43-109-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-led-tv-p-EVLG43UF6407

hocam geçen hafta aldım. görüntü olarak çok güzel 4K görüntüler özellikle harika. kurulum yapan servise sordum arıza geliyor mu veya bu cihazlar nasıldır diye; genelde arızaya gelen olmuyor ama çok fazla satılıyor sizin sokakta ben 40-50 tane kurulum yaptım bundan demişti.

tavsiye ederim hocam.

109 ekran nasıl duruyor hocam ? arkadaşlar 102 almıştı. izlerken "bi tık daha büyük olmalı tv" diyordum o yüzden 120 ekranlara kafayı taktım.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı

Ben 3-4 ay önce aldım lg bi tv webos 2.0 lı smart olarak sadece youtube kullanıyorum cocukla sabah akşam pembe panter seyrediyoruz. Webos youtube konusunda baya iyi diğer yazılımları neredeyse hiç kullanmadım.  Tv Görüntü bakımından bence mükemmel.  Ama uydu sisteminin A.q.  3-4 ay olmasına rağmen 3-5 haber kanalı dışında  kanal dışında kanalları bile düzenlemedim iğrenç geçişleri var hatta hanımla kavga ettik "sen seyretmiyorsun diye düzeltmiyorsun" diyor. Halbuki iğrenç ve kullanışsız bir menüsü var elim düzenlemeye gitmiyor.    her çıkan güncellemeyi bi hevesle yüklüyorum gözle görülür çok bi fark olmuyor. Yakın zamanda muhtemelen tv nin arkasına takılan hd bi cihaz alıp kullanacağım hatta tavsiyesi olan varsa yazsın iyi olur.  Tv nin tam modeli de lg 50LF650V  imiş ben 2100 tl ye almıştım.  He bu arada 3d yi ilk aldığım zaman sadece bir kere denedim şimdi gözlükler bile nerde bilmiyorum sokayım tiridisine gözlükle tv mi seyredilir amk.  

Kim nazar etti la tv mi :)  şaka şaka 

Artık benimde bir tv tavsiyesine ihtiyacım var. Benim çocuk alışkanlık haline getirdi ekran kırmayı.  Servis 2.000 tl masraf Çıkarınca yenisini almak daha mantıklı.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

tavsiye ederim hocam.

109 ekran nasıl duruyor hocam ? arkadaşlar 102 almıştı. izlerken "bi tık daha büyük olmalı tv" diyordum o yüzden 120 ekranlara kafayı taktım.

hayvan gibi birşey yani hocam bana yetiyor, birde bunun fiyatı çok uygundu ve lg olunca da direkt aldım kaçırmadan.

eve geçince fotoğraf atarım ;)

imza.
Toplam Hit: 3009 Toplam Mesaj: 28
lcd tv lcd tv önerisi televizyon tavsiyesi