Teravihle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar benim üye olduğum siteden teravihle ilgili güzel bi yazı göndermişler. bence herkes okumalı diye paylaşayım dedim. belki bende sevaba girerim, burdaki yazılanı ben dahil çoğu kimse yapıyordur (:

Hz. Âişe şöyle anlatır:

“Bir gece Rasûlullah (sav) Mescidde teravih namazı kıldı. İnsanlar da ona tâbî olarak namaz kıldı, ikinci gece yine kıldı, o gece ce­maat çoğaldı. Daha sonra üçüncü veya dördüncü gece cemaat toplandı, fakat Rasûlullah (sav) mescide çıkmadı. Sa­bah olunca:

“‒Gece toplandığınızı gördüm, ama teravih na­mazının size farz kılınmasından korktuğum için çıkıp size teravih kıldırmadım.” buyurdu. Bu hadise Ramazanda olmuştu.” (Muvatta’, es-Salât fi’r-Ramazân, 1) Teravih namazı cemaatle kılınmaya ilk defâ Hz. Ömer (ra) zamanında başlamıştır.

teravih namazlarını tamam kolay değil 20 rekat ama arada olsada kılmaya çalışalım arkadaşlar. bizim en büyük örneğimiz Peygamber efendimiz (sav.) böyle yapmış.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

MURSELAT Suresi 50. ayet

"Artık bundan sonra hangi hadise (söze) inanırlar?"

noname tarafından 28/May/18 16:52 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

teravih bu akşam başlayacağı için belki birkaç kişi görürde kılar diye konu hort (: manayla bende sevaba girerim inşallah.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 810 Toplam Mesaj: 3
teravih