folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Tercüme Kontrolü İçin Ne Kadar Almak Lazım?

Tercüme Kontrolü İçin Ne Kadar Almak Lazım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Bilimsel bir çalışma için bir telefon görüşmesi protokolü Türkçe'ye çevrilmiş. Fakat çevirinin doğruluğu kontrol ediecek. Bu iş için nasıl bir ücret istenir? Daha önce böyle bir şey yapmadığım için hiç bir fikrim yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Şu an ne kadar paraya ihtiyacın varsa o kadar talep et :) :) 

Şaka bi yana bilmiyorum üstad daha önce birşeyler yaptıysan bu konuyla ilgili ne kadar aldıysan aynısını söyleyebilirsin yani hiç bir fikrim yok.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Konuyu tam anlamamakla beraber yapılacak iş metin düzeltmesi/ düzenlemesi/ redaksiyon ya da ingilizce tabiriyle proofreading and editing ise ve siz de proofreader olarak görev alacaksanız bildiğim kadarıyla saat bazında ücret isteniyor. Misal saatte 2000 kelimenin kontrolünü/düzeltmesini yaparım ve saatine 30 TL isterim gibi. Proz adlı sitede bununla ilgili konular vardır diye düşünüyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Cevirinin kalitesi ve iceriginin agirligina bagli o biraz. Proofreading yapar misin diye bana getirdikleri seyler google translate seviyesinde de olabiliyor mukemmele yakin da olabiliyor. Ucret istemeyecegim es dost haricinde yapmiyorum o yuzden. Dedigin fiyata pisman olabiliyorsun, adam Fatih Terim gibi cevirmisse cildirarak sifirdan yapman gerekiyor ve bunu karsidakine anlatamiyorsun, ben cevirmistim oluyor.

Ucretlendirmeyi de cevirilerde oldugu gibi bosluksuz 1000 karakter hesabi yaparsan kafan nispeten rahat olur.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 558 Toplam Mesaj: 4
ücret tercüme