folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Terrier Köpeği Temizleme - Adana Mersin

Terrier Köpeği Temizleme - Adana Mersin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

Veteriner eczaneleri olur ya hani oralardan "ketamin" alırsın normal bi eczneden de enjektör alırsın gugul amcaya da köpeklere ne kadar doz verildiğini sorarsın ohhh miss veteriner parasından da kurtulursun

Bu hafta içi gideceğim Adana ya usta Adana da köpek. Bir veterinere gidip soracağım açık açık o kadar para veremem kendim evde uyuştursam ne olur diye dozunu filan. Çünkü evde kullanmadığımız traş makinesi de var uyuşukken temizlerim ben onu. 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    kadirozdemir bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı

Veteriner eczaneleri olur ya hani oralardan "ketamin" alırsın normal bi eczneden de enjektör alırsın gugul amcaya da köpeklere ne kadar doz verildiğini sorarsın ohhh miss veteriner parasından da kurtulursun

Bu hafta içi gideceğim Adana ya usta Adana da köpek. Bir veterinere gidip soracağım açık açık o kadar para veremem kendim evde uyuştursam ne olur diye dozunu filan. Çünkü evde kullanmadığımız traş makinesi de var uyuşukken temizlerim ben onu. 

Veteriner yazmaz hocam tanıdığın biri falan olursa belki ama tanımadığın veterinerin anestezi ilacı yazıcağını sanmıyorum..

Veteriner eczanelerinden kendin gidip alabilirsin yalnız biraz zor olucak onu alması kötüye kullanımdan dolayı adamın gözü tutmazsa satmıyo. Epey dolaşırsın yani ama bulursun

Dozunu birazdan editlerim

KÖPEK
    Ketamin, kas tonusu artışı ve konvülzyonlara sebep olabildiğinden, köpeklerde tek başına kullanılmamalıdır. 
    Pre-medikasyon: Eğer gerekiyorsa Atropin 0.02-0.04 mg/kg kullanılır.
    30-60 dakikalık anestezi için:
    Ksilazin 1-2 mg/kg c.a. IM veya Medetomidin 40-60 µg/kg c.a. IM
    10 dakika sonra Ketamin 2-4 mg/kg c.a. IM veya IV (=Ketasol %10 0.2-0.4 ml/10 kg c.a.)
    1 saati geçen anestezi için:
    1- Medetomidin 20-40 µg/kg c.a. IM
    10 dakika sonra Ketamin 8-10 mg/kg c.a. IV (=Ketasol %10 0.8-1.0 ml/10 kg c.a.)
    2- Ksilazin 1-2 mg/kg c.a. IM
    10 dakika sonra Ketamin 8-10 mg/kg c.a. IM (=Ketasol %10 0.8-1.0 ml/10 kg c.a.)

Atropini de aktarlardan alabiliceğin güzelavrad otunu kaynatarak elde edebilirsin hocam. veteriner alternatifi olarak bunlardan başka bir yol yok sanırsam:D

DadasAdam tarafından 03/Şub/13 13:00 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corcil
    corcil's avatar
    Erkek

terrierler ters köpekler erkekleri daha fena dikkat sagı solu belli olmuyo ipnenin akşam yanımda yatıyo  sabah ısırıyo  ipne.

---------------------------------------------------------------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

Yuh ketamini ulu orta satıyorlar mı öyle?

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    BeyinAdam bunu yazdı

Yuh ketamini ulu orta satıyorlar mı öyle?

Veteriner eczanelerinden kendin gidip alabilirsin yalnız biraz zor olucak onu alması kötüye kullanımdan dolayı adamın gözü tutmazsa satmıyo. Epey dolaşırsın yani ama bulursun

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    kovboy287 bunu yazdı

adanada bi veteriner var böyle ben kopeğimin herşeyini ona yaptırıyorum bilgileri pmledim bi ara yarın konuş istersen

Bugun gitmek nasip oldu hocam. 25 TL ye kırptırdık hayvanı. Aşıları filanda oraya gideceğiz artık.

Ayrıca:

Çiftleştirmek için Adana da erkek terrier aranmaktadır.

Kızımız 1 yaşındandır. Daha doğru ben 10 aylık sanıyordum ama bende önce de 2 ayı olmuş. 

Çok hareketlidir. Aşıları tam olarak vurulmuştur. Saf terrierdir. Beyaz renk ancak kulaklarının orda karamel renk vardı aldığımızda şu an pek yok gibi o neden ile ismi de Karamel. Daha bugun traş olmaya götürdüm aşıları filan vuruldu. Görücülerimiz için hazırız yani. İsteyen varsa istemeye gelebilir. 3 - 4 tane yavru çıkarmış sanırım ona görede anlaşırız. 

Kendisi gibi saf erkek terrier aranmaktadır. Çiftleşme zamanı geldi çünkü artık hayvancağızın yazık. 

Resim de koyayım buraya yine unutmassam. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Belki biri çıkar diye sabahçılar için yukarı diyelim. Tasmayı takıp kıza koca aramaya gideceğim yoksa :)

Toplam Hit: 4731 Toplam Mesaj: 38