Tinymce Resim Upload Eklentisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

Selam millet,

Sizlerle bir arkadaşımın yazdığı küçük bir eklentiyi paylaşmak istiyorum, küçük dediğime bakmayın boyundan büyük işler yapıyor :) Kendisi de tbt müridlerinden birazdan damlar buraya zaten :)

TinyMCE 'ın en büyük problemi ücretsiz ve kaliteli bir upload editörü olmamasıdır. Şimdi vereceğim eklenti bu sorunu çok iyi çözüyor. CTRL+C / CTRL + X ve CTRL + V gibi tuş kombinasyonlarını bile kullanabiliyorsunuz. Ben yeni projemde kullanmayı düşünüyorum, sizlerede tavsiye ederim.

Download : https://github.com/hozakar/imagebrowser-for-tinymce

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BBelt
    BBelt's avatar
    Erkek

Eyvallah bro. Ben konu açayım dedim sen tıfılsın konu açamazsın  dedi :)

Kullanmak isteyebilecek olan arkadaşların sorularını yanıtlamaya çalışayım. Bir bakıp eleştiren olursa makbule geçer.

Teşekkürler...

Im all alone I smoke my friends down to the filter.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    BBelt bunu yazdı

Kullanmak isteyebilecek olan arkadaşların sorularını yanıtlamaya çalışayım. Bir bakıp eleştiren olursa makbule geçer.

Teşekkürler...

Adam şaka gibi sana konu açtırmadı ve imgim gibi yasaklı bi siteden resim upload edip konu mu açtı. ironik olmuş :D

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    BBelt bunu yazdı

Teşekkürler...

Adam şaka gibi sana konu açtırmadı ve imgim gibi yasaklı bi siteden resim upload edip konu mu açtı. ironik olmuş :D

imgim e ben yükledim fotoyu, konuyu da bana açmam için rica etti ben de açtım. Çünkü kodun gelişimi için test edilmesi gerekli.  İroni nerde ben anlayamadım sanırım. :)

Burada önemli olan şey open source bir kod var ortada ve herkes bundan faydalansın, dileyen fork edip kodun gelişimine katkıda bulunsun.

Plug-in in gelişimine ve testlerine yönelik birşeyler paylaşılırsa daha doğrı olur sanıyorum, tbt içinde birçok back-end ve front-end developer olduğunu biliyorum.

Fotoyu imgim üzerinden göremeyen varsa github repo'ya bakabilirsiniz. (https://github.com/hozakar/imagebrowser-for-tinymce/blob/master/README.md#screenshot)

Vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

SpermMan tarafından 02/Tem/14 14:28 tarihinde düzenlenmiştir

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BBelt
    BBelt's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    BBelt bunu yazdı

Teşekkürler...

Konu açamayış sebebim (tahminen) yeterince mesajım olmayışı. Açık kaynak bir kod yazdım, belki birilerinin işine yarar dedim, arkadaşımdan bir konu açmasını rica ettim, beni kırmadı açtı. Sorun?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Ben çömez olduğun için sen konu açamazsın öte dur ben açıyım deyip resim eklemeyi bile becerememiş şeklinde düşündüm güldüm :D sonra olay öyle değilmiş orası ayrı mesele.

Plugin için eline sağlık hocam. Ckeditor daha çok kullabılıyor ona yapsan daha iyiydi sanki fakat ckeditorde sanırsam zaten var.

Tekrar kusura bakmayın ben ilk cümledeki gibi anladım tamamen ondan şey oldu

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

epey iyi duruyor eklenti eline sağlık hocam..

@by_Tet ckeditor un resim upload bölümü var ama server-side ını sen yazıp yolunu gösterince aktifleşiyor veya ckfinder kullanacaksın

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

@by_Tet ckeditor un resim upload bölümü var ama server-side ını sen yazıp yolunu gösterince aktifleşiyor veya ckfinder kullanacaksın

Yani node.js olmadıkça javascriptin de server side çalışması beklenemezdi hocam

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı

bu konudaki eklenti de  php kısmı da dahil galiba o nedenle dedim ckeditor de sen yazıyosun diye

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    Lightsaber bunu yazdı

bu konudaki eklenti de  php kısmı da dahil galiba o nedenle dedim ckeditor de sen yazıyosun diye

Evet dahilmiş php olarak

iyibu! yeniden..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BBelt
    BBelt's avatar
    Erkek

Bu plugin sunucu tarafı için PHP kodları içeriyor. Çalıştırmak için ekstra herhangi bir şey yazmaya gerek yok.

CKEditörün daha çok kullanıldığı da doğru aslında ancak ben Tiny kullanmayı tercih ediyorum. Bunu aslında kendi kullanımım için yazdım ama hazır yazmışken açık kaynak olarak da yükleyeyim dedim. Gerçi CK'ya uyarlamak oldukça basit. Belki daha sonra yaparım ancak CK'da çok da ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum.

Toplam Hit: 1123 Toplam Mesaj: 11