Tirebolu 42 Çayı..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Kahve der geçerim. Belki bilmiyorsunuzdur ama çözünebilir kahveler önceden demlenen ve suyu soğuk depolarda dondurulan ve elde ettikleri tabakayı tozlar haline getirip size kahve diye satılan kahvelerdir. 

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Daha hafif içimli bir çaydır. çok demli olmaz az çay içip şekeri bırakmak isteyen var ise bu çayı beğenir. Tiryakilere pek gelmez. İçimi rahat olduğundan herkese ikram edilebilir. ben de severim.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Yıllardır akşam yemeğinden sonra Tirebolu 42 içeriz. Demlemesini herhalde farklı yapıyosun 15 dakika beklemen gerek. Piyasadaki çoğu çaydan iyidir.

Çaykur Tirebolu 42 mavi paket değil mi yanlış olmasın. 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek

Geçen ay bende migrosdan 19.90 TL'ye aldım, hanımla çok beğendik.

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

herkesin damak tadı farklı tabi ama çok boktan bir çay olmadıktan sonra hangi çay olduğu farketmez. su ve ne zaman, nasıl demlediğiniz hangi çayı aldığınızdan daha önemli. 

alabileceğiniz en iyi çay da çaykurun siyah paketteki hediyelik çayıdır.

gerisi macera aramak olur. (tanıdık vardır, fabrikadan eleğin altından getirir falan başka tabi)

rizeliyim

Eve hediye gelmişti bu çay. Berbattı hatırladığım kadarıyla.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    yanak bunu yazdı

Yıllardır akşam yemeğinden sonra Tirebolu 42 içeriz. Demlemesini herhalde farklı yapıyosun 15 dakika beklemen gerek. Piyasadaki çoğu çaydan iyidir.

Çaykur Tirebolu 42 mavi paket değil mi yanlış olmasın. 

Çaykur değil bizdeki... Bırak 15dk 'yı 2 saat durdu ...

Paketi açıp çaya baktım böyle toz gibi .. kahverenkli.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

annem tirebolulu ve dedemin de çay bahçeleri var. öncelikle şunu söyleyeyim çayı demlemeyi bilmek lazım.

100 derece suda çay demlenmez. çayı yakarsınız ve tadı değişir. en az 70-80 derecede demlenmesi gerekir.

önce 70 derece su çaydanlıkta olsun, üzerine çay koyun ve en az 15-20 dakika demlenmesini bekleyin. 

aradaki farkı göreceksiniz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Nimet sike benzetilmez.

Çaykur sarı paket en iyisi!

Ben de benzetmedim zaten...

Her şey bir nimettir.. 

S2inin olmadığını bi düşün hele...

Derin düşün.. gözlerinden öperim...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 3499 Toplam Mesaj: 29
çay tirebolu 42 haşlama çay sahte çay