Tiyatrocu Olmak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CLK-J35
    CLK-J35's avatar
    Erkek

Tiyatrocu olmak ;

Beyler sinemaya giderdim ama tiyatrodan çok gıcık kapardım nedense ama hiç tiyatroya gitmediğim halde
    Bugun zamanında bundan2-3 yıl once gel tiyatrocu ol senı yetiştirelim buyunceye kadar yeteneğini kazanırsın demişelerdi ortam öğrenırsın demişlerdı de ben salla ya abı bırak ne tıyatrosu
    çekemem ben o tarz şeyleri bu lafı dediğime şimdi çok pişmanım pişmanlığım nerde görelim

Arkadaşım bu abılerle çalışmaya başladı ve benı bugun davet ettiler tiyatroya neyse la dedim git bakalım ne olacak değişiklik olsun...

Hayatımda ilk defa tiyatroya gidiyorum neyse abi hayran kaldım oynadıkları oyuna ve kendılerıne çook pişmanlık duyuyorum şimdi çeskeee diyorum..

Ben kı eskı uyeler bılır matematik düşkünüydüm zamanında bursa da sırf ileri matematik kitabı getırmış adamım çook uğraşıyordum matematikle sonra santrança yoneldım sonra mimarlık çok ılgımı çektı  yanı her mesleğe eğilimim vardı...

Ki akrabalarım bu yonumu çok severler atılgan diye ama şimdi bu tiyatroya merak saldım galıba bu meslek benım hayatımın bır parçası olacak..

Ayrıca mutlak haftada bir tiyatroya kesın gıdecem çoook sevdim bu tiyatroculuğu ; Sizede mutlak ve mutlak gidmenizi şiddetle tavsiye ederim....

şimdi buraya kadar anladık dıyeceksınız..

Tiyatrocu olmak için ne gerekiyor ne yapmam lazım kitapsa kitap eğitimse eğitim bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bana yol gösterırlerse çokk sevinirim..

CeLeKatireJeotuzbeş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Google
    Google's avatar
    Erkek
    abü keşke girseydin sinemaya giden yol tiyatrodur.

Abra Kadabra
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

MCYargicin bilgisi vardı yanlıs hatirlamiorsam ama kitabini okundunu sanmiorum:)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Hocam ben sana bu işi en iyi öğrenebileceğin hatta ondan sonra oradanın sınavlarına gidip kalabileceğin bir eğitim merkezi adı vereyim. Müjdat Gezen Sanat Merkezi. Burada çok iyi eğitim alır sonrada her yıl açtıkları sınavlara yine kendileri tarafından yetiştirildiğin için kazanır ve girersin. 4 yıllık bir okul ama tiyatronun en kralını öğrenirsin. Bir çok ünlü orada eğitim veriyorlar. Tiyatro tek basına öğrenilmez, mutlaka bir kurs yada eğitim alman gerekir.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iyat88
    iyat88's avatar
    Erkek
    tiyatrocu olmak istiyorsan git bi tiyatro kulübüne yazıl. provaları hiç aksatma.. evde çalış.. atıyorum bi travestiyi mi oynucaksın bir travesti ne yapar ne giyer ne yer ne içer biliceksin ki sahnede tam travesti olasın. Benim bi aralar olduğum tiyatroda arkadaşım şarapçıyı oynuyordu ve sırf rolü için gitti şarapçının tekiyle tanıştı ahbap oldu.. anlayacağın özveri ister bu iş.. he illa git hayatlarını araştır demiyorum.. demek istediğim rolünü üzerine giyebilmen için iyice bilmen gerekiyo bazı şeyleri. çok zevklidir tiyatro yapmak hele o alkışı almak bambaşkadır..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CLK-J35
    CLK-J35's avatar
    Erkek
    iyat88 bunu yazdı:
    -----------------------------
    çok zevklidir tiyatro yapmak hele o alkışı almak bambaşkadır..
    -----------------------------
    Abi dehset bir şey ya görmen lazım o kadar kişi senın ayakta alkışlıyor kı bu o işin gereği ben sırf alkışlanmak için girmiyeceğim bu işe hayat tarzı seciyorum kendime...

CeLeKatireJeotuzbeş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hojam şöyle bişey ben ilkokulda başladım amatörce ve halendaha amatörüm cünki bu işi iş olatak deiglde kendimi geliştirmek için kullnaıyorum eger sende tiyatrocu olacak kendimi geliştirecem diyorsan kurslar var kitapla oalcak bişey deigldir bu işler ne bilim sahne duruşundan tut yürüyüşüne kadar herşeyi ögrenmek iyidir tabi bunları ypamadan gelen alaylılarda vardır onlara lafımız yok tabiki ama egitmini almak her zamn iyidir ben şundan yanayım ehrkesin tiyatro egitimi alması lazım başta ögrentmeler ve mdürüler  çünki bir zman sorna konuşma şekliiz hatta mimikleriniz degişiyor hatta yolda yüyürken duruşunuz otobüs bekelrken bile ayaklarınızı duruşu...eger istanbulşdaysan cok yerde var mesela levent kırcanın var ama ona girmek zordur sen amatör bi guruba gir ve çalış zamnla yararının oldugunu göreceksin hele bide monologlar felan avr karakterler cıakrtacaksın felanki o zman işte cok güzel oluyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CLK-J35
    CLK-J35's avatar
    Erkek

Mcyargıc hocam yav tıyatro ınsanı bu kadarmı etkıler ılk seferınde şimdi ah çekıyorum

şimdi bu sene öss belası var  üni gittiğimde hem tiyatro hem üni olurmu abi acayip sardı bu tiyatro beni çok hoşuma gitti..

CeLeKatireJeotuzbeş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hoja unu diyebilirim eger biaz seversen hayatını cok etkiler...herşeyini hayata bakışını bile insları incelersin ne bilim mesela bizdeki egitimde derlerdi babanın hareketlerini izle onu yap gibi  veya 5 kişi cıkardı hoja derdi otobüs duragındasınız ordkai giib davranın birine sen yaşlı bayan birine sen dede birine se geçn kız brine sen bi kediyi canladır felan süperdi ):) aslıdan devame diyo genede ben gitmiyorum..
Toplam Hit: 3380 Toplam Mesaj: 9