folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tonerden Anlayan?

Tonerden Anlayan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nikita
    nikita's avatar
    Erkek

merhabalar

Kyocera fotokopi makinesine toner doldurduk ancak yeni tonerle birlikte makine kağıdı lekelemeye başladı ve tahliyesinde cok fazla toner biriktirmiş.

sizce sorun nedir. bu tonerler neye göre sınıflandırılıyorlar?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

1. dram hasar almıştır (dram hasar alınca kağıda çizik bırakır)

2. yanmış çöp toner haznesi dolmuştur(eski atık toner haznesi vardır onların o dolunca kağıda leke brıakır elektrikli süpürgeyle süngerini iyice temizlein ve boşaltın)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nikita
    nikita's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:
    -----------------------------

1. dram hasar almıştır (dram hasar alınca kağıda çizik bırakır)

2. yanmış çöp toner haznesi dolmuştur(eski atık toner haznesi vardır onların o dolunca kağıda leke brıakır elektrikli süpürgeyle süngerini iyice temizlein ve boşaltın)

hazneyi yenisiyle değiştiriyorum ancak yeni tonerle birlikte yeniden cok hızlı doluyor

orjinal tonerin 1 yılda yaptığı atığı yeni toner nerdeyse 1 haftada yapıcak. 

leke kagıdın uzun kısmında boydan boya oluyor. yazılan kısım ise temiz

dramı bilmiyorum ama makine kağıdı hazneden alırken lekeliyor biraz inceledim ordaki silindirik sünger yapıyor, onu da temizlediğimizde düzeliyor ama  bir süre sonra yeniden leke yapıyor.

Pek anlamayız ama yeni tonerden dolayı olduğunu düşünüyoruz. konum itibari ile değiştirebileceyimiz ya da alacağımız bir yer yok ısmarlamak gerekiyor.tonerin kalitesizliğinde kaynaklanmış olabilir mi?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

1. toner maddesi gıcık birşeydir iyi temzlemeden kesinlikle takmamanız gerekiyor aksi taktirde vidalar dişliler pimler tam oturmadığı için ibnlik yapar

(kağıt ince birşeydir nekadar hassas olduğunu sen hesapla)

2. eğer kağıdın kenarlarından çizik bırakıyorsa demekki dram sağlam

3.eğer ortalardan çizik veriyorsa ya dram yada sünger gitmiştir ve atık kutusu doludur 

ben sana yapacağını söylim hocam

aç o toneri güzelce elektrikli süpürgeyle temizle

daha sonra dolumu tam yapma full doldurma

sonra iyice kapattığına emin ol

not:çok atık vermesi tam oturmadığından birde ısı silindirinden ve lastikten yapar

yani anlayacağın dikkatli bir elden geçir toneri

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nikita
    nikita's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:

1. toner maddesi gıcık birşeydir iyi temzlemeden kesinlikle takmamanız gerekiyor aksi taktirde vidalar dişliler pimler tam oturmadığı için ibnlik yapar

(kağıt ince birşeydir nekadar hassas olduğunu sen hesapla)

2. eğer kağıdın kenarlarından çizik bırakıyorsa demekki dram sağlam

3.eğer ortalardan çizik veriyorsa ya dram yada sünger gitmiştir ve atık kutusu doludur 

ben sana yapacağını söylim hocam

aç o toneri güzelce elektrikli süpürgeyle temizle

daha sonra dolumu tam yapma full doldurma

sonra iyice kapattığına emin ol

not:çok atık vermesi tam oturmadığından birde ısı silindirinden ve lastikten yapar

yani anlayacağın dikkatli bir elden geçir toneri

peki hocam tavsiyelerini bir deneyeyim teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

hazneyi yenisiyle değiştiriyorum ancak yeni tonerle birlikte yeniden cok hızlı doluyor

orjinal tonerin 1 yılda yaptığı atığı yeni toner nerdeyse 1 haftada yapıcak. 

leke kagıdın uzun kısmında boydan boya oluyor. yazılan kısım ise temiz

dramı bilmiyorum ama makine kağıdı hazneden alırken lekeliyor biraz inceledim ordaki silindirik sünger yapıyor, onu da temizlediğimizde düzeliyor ama  bir süre sonra yeniden leke yapıyor.

Pek anlamayız ama yeni tonerden dolayı olduğunu düşünüyoruz. konum itibari ile değiştirebileceyimiz ya da alacağımız bir yer yok ısmarlamak gerekiyor.tonerin kalitesizliğinde kaynaklanmış olabilir mi?

Doldurduğun tonerde sorun var toner aşırı şekilde püskürtme yapıyor bu yüzden atık toner kutun çok hızlı doluyor ve lekeli çekim yapıyor doldurma olan toneri çıkart toner bitene kadar çekim yap makina toner ikazı verdiği zamanda orjinal toneri bir tak dene lakin makinadaki developer (demiz tozu) bozulmuş olabilir o zaman onunda değişmesi gerekiçek makinanın içine aşırı toner püskürttüyseki durum onu gösteriyor makinanın içinde toner miktarlarını ve voltajları ayarlayan sensörler tonerla kaplanmış olabilir buda makinanın dengesiz çalışmasına yol açar.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

dramı bi kontrol et sert toner kalıntısı olan biyer varmı diye varsa hasar vermeden temizle 

bu arada makinenin model ne merak ettim 

Toplam Hit: 1194 Toplam Mesaj: 7