Toplama Proje

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, ben ip2location bazlı bir program kurgulamaktayım. EternalBlue gibi smb servisini uzaktan suistimal eden bir program ile bağlantı sağladıktan sonra metasploit paylod'u çalıştırarak metasploit'in location fonksiyonunu çalıştırmak amacım. Bu projede windows 7 den yukarısı güvende olacak ama windows 7 kullanıyorsa hedefteki makine ve update etmediyse teorik olarak eternalblue explot i çalışmalı. Metasploit framework'un location fonksiyonunu zamanında denediğimde sokak ve evi bulmuştu. İkisini birleştirmek bana mümkün geldi, siz ne dersiniz?

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Selamlar arkadaşlar, ben ip2location bazlı bir program kurgulamaktayım. EternalBlue gibi smb servisini uzaktan suistimal eden bir program ile bağlantı sağladıktan sonra metasploit paylod'u çalıştırarak metasploit'in location fonksiyonunu çalıştırmak amacım. Bu projede windows 7 den yukarısı güvende olacak ama windows 7 kullanıyorsa hedefteki makine ve update etmediyse teorik olarak eternalblue explot i çalışmalı. Metasploit framework'un location fonksiyonunu zamanında denediğimde sokak ve evi bulmuştu. İkisini birleştirmek bana mümkün geldi, siz ne dersiniz?

ben daha eternalblue'yu çalıştıramadım :D beni pas geçin

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Bash script ile birleştirebilirsin muhtemelen

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Lokasyonun amacı nedir? MS17-10 için illa exploit değil checkerlarda var. Tüm interneti massscan ile taratıp 445 portları açık olan makineleri alır daha sonra ise bu 445 portu açık olan makinelerde MS17-10 check edersin içlerinden patch uygulanmamış açık olan IP'leri ayıklayıp daha sonra db-ip.com un API'ı ile lokasyon bilgisini alırsın ama lokasyon bilgisi neden?

Edit: Konuyu yanlış anlamış olabilirim, boşa yazmış gibi olmasın diye üstteki yazıyı editlemedim. Yanlış veya konudan bağımsız olabilir dikkate almayınız.

0x656e tarafından 11/Nis/19 12:59 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Lokasyonun amacı nedir? MS17-10 için illa exploit değil checkerlarda var. Tüm interneti massscan ile taratıp 445 portları açık olan makineleri alır daha sonra ise bu 445 portu açık olan makinelerde MS17-10 check edersin içlerinden patch uygulanmamış açık olan IP'leri ayıklayıp daha sonra db-ip.com un API'ı ile lokasyon bilgisini alırsın ama lokasyon bilgisi neden?

Edit: Konuyu yanlış anlamış olabilirim, boşa yazmış gibi olmasın diye üstteki yazıyı editlemedim. Yanlış veya konudan bağımsız olabilir dikkate almayınız.

Hocam bahsettiğin siteden(api olmaksızın) baktım ama benim metasploit framework ile elde ettiğin isabet oranına yaklaşamıyor. ip'den lokasyon hatta ayrıntılı lokasyon peşinde koşmamın sebebi öyle bir imkan olsa hoş olurdu diye düşündüğüm için. Hobim bilgisayar olduğu için onunla ilgili heyecan veren konuları öğrenmeye gayret ediyorum.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

amacın exploit'i çalıştırdığın bilgisayarları konumlayıp bir harita üzerinde göstermek mi toplu halde?

"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

amacın exploit'i çalıştırdığın bilgisayarları konumlayıp bir harita üzerinde göstermek mi toplu halde?

Evet amacım tam olarak bu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

Teorik olarak bir VDS ve perl ile yapılabilir diye düşünüyorum Türkiye ye ait ip aralığı taranır gerekli açık port taranır gerekli meta yada perl scripts çalıştırılır  açık bulundu ise hanesine 1 yazılır ve ip si log dosyasına eklenir. 

Şimdi gelelim sıkıntılı olan kısma Türkiye de tüm ipler dinamik olduğu için senin log daki ip ye kurban modemi resetlemeden ulasman gerekir yoksa aynı ip başka bir bilgisayara ait olduğunda bir işe yaramayacaktir.

Ha diyeceksin ki yukarıda ki tüm işler yolunda gitti ama neden hiç hedef bulamıyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla tüm dmz ler iptal oldu modeme port açabilmek için 12 TL aylık bedel ödeyip sabit ip almak gerekiyor sanırım şu anda. Bknz yeni Türk Telekom politikaları :D bu yüzden sabit ipsi ve dmz açık olanların he ki ufakta olsa açık bulunanları bulabilmen ufak bir ihtimal dahilinde

Telden yazdım yazım hatası affola.

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Toplu tarama fikri benim hedefime uyuşmuyor çünkü ben anlık olaylar için istiyorum bu imkanı. Yani kitlesel bir log tutma mekanizması arayışım yok. 

Toplam Hit: 12526 Toplam Mesaj: 9
metasploit framework ip2location eternalblue metasploit