folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Toshiba Satalite C855 Leptop Isınma Sorunu

Toshiba Satalite C855 Leptop Isınma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

Arkadaşlar leptopu 3 senedir kullanmaktayım. Hep sınınıyordu ancak son bir senedir artık çılkını çıkardı. Genelde bilgisayarım uzun süre açık kalıyor. Bu ısınmanın sebebi Windows 10 olabilirmi. Bios güncellemeleri tam. Isınma şöyle yandaki fan çıkışının önüne elinizi 5 dk koyamazsınız. yada fan çıkışının önüne bir demir anahtarlık anahtar vs. koysanız 10 dk sonra aldınığınızda anahtarların sıçaklığı elinizi hafif ısırır. leptop çalıştığı yerden kaldırıp fanın geldiği yere masaya elinizi dokunduğunuzda da keza aynı acayip sıcak. neredeyse yakacak o derece. bu normal mi? 

Bilgisayarımın genel terformansınıda artık çok beğenmiyorum. tamam çok iyi bir makine değil ama sonuçta 10 tane internet sayfası açtığımda başlıyor fan ötmeye. hiç format atılmadı. bir ton program var üşeniyorum. acaba üşenmeyip yedek alıp format atsam temiz bir windosw 7 kursam. windows 7 can dı ne dersiniz. önerilerinizi alabilirmiyim.

İşlemci : Intel Core i3-2370M, İşlemci Hızı 2.40 GHz, 3 MB Intel Akıllı Bellek

Ram : 4 GB+4 ben ekledim

Sabit Disk : 750 GB 5400 Rpm SATA

İşletim Sistemi : Microsoft Windows 8 (şuan win 10 oldu)

Ekran Karti : AMD Radeon HD 7610M

Mod: Lutfen konulari dogru baslik altinda acmaya dikkat edelim.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hatalı güncellemiş olabilir windows 10 u bence içinden sıfırla aleti. win 10 da sıfırlama özelliği var. formata gerek yok. ardından yine olmazsa fanı sök iyice temizle pislenmiş olma ihtimali çok yüksek. 

hatta önce fanı temizle sonra sıfırla. termal macun da al kaliteli ince bi tabaka oalrak sür. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

hatalı güncellemiş olabilir windows 10 u bence içinden sıfırla aleti. win 10 da sıfırlama özelliği var. formata gerek yok. ardından yine olmazsa fanı sök iyice temizle pislenmiş olma ihtimali çok yüksek. 

hatta önce fanı temizle sonra sıfırla. termal macun da al kaliteli ince bi tabaka oalrak sür. 

hocam teşekkür ederim. termal macun işine girememde becerebilirsem bir tozunu temizleyeceğim. üste 500 verir ikinci el bir iki aylık temiz birşey bulayım diye düşünüyorum.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Hocam sıfır kurulum yapıp işlemci fanını da temizlersen sıkıntı kalmaz sanırım. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
Toplam Hit: 706 Toplam Mesaj: 4
leptop ısınma