folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Touchpad İle Klavye Aynı Anda Çalışmıyor

Touchpad İle Klavye Aynı Anda Çalışmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek

Daha yeni acer marka laptop aldım.Klavyenin herhangi bir tusuna basılıyken mouse yani touchpadı kullanamıyorum.Yani oyun falan oynamam imkansız.Cok gıcık bi durum.Bunun çözümü varmı yoksa geri mi vereyim?

(Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Haha varya cok sevindim :) Bu benim en cok istedigim ozelliklerden biridir galiba. Kod yazarken, hizli klavye kullaniyorum ve ayrica ellerimde cok buyuk oldugundan herzaman touchpad e ve onun tuslarina basiyorum ve sinir oluyorum. Onun icin genelde touchpad i toptan kapatiyorum boyle zamanlarda :) Senin durum aslinda gicik degil, buyuk ihtimalle bir ozellik. Cunku dokuman yazarken, birisiyle sohpet ederken, elin touchpad e gidip baska yerlere yazmaya baslayinca yada touchpad ile metin uzerinde secim yapinca ve yazdiklarin silinince bu yuzden, her ne kadar ctrl+z olsa bile, insani sinirlendiriyor. Bence iyi tarafindan bak :) Cok sevdim bilgisayarini. Cozum olarak, bunu ayarlayabiliyorsun diye biliyorum. Buyuk ihtimal mouse ayarlari kisminda, klavye kullanilirken touchpadin devre disi kalmasi ile iglili bir ayar vardir denetim masasindaki mouse ayarlarinda veyahut acerin kendi driver uygulamalarinin icinde. Kolay gelsin :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:
    -----------------------------

Haha varya cok sevindim :) Bu benim en cok istedigim ozelliklerden biridir galiba. Kod yazarken, hizli klavye kullaniyorum ve ayrica ellerimde cok buyuk oldugundan herzaman touchpad e ve onun tuslarina basiyorum ve sinir oluyorum. Onun icin genelde touchpad i toptan kapatiyorum boyle zamanlarda :) Senin durum aslinda gicik degil, buyuk ihtimalle bir ozellik. Cunku dokuman yazarken, birisiyle sohpet ederken, elin touchpad e gidip baska yerlere yazmaya baslayinca yada touchpad ile metin uzerinde secim yapinca ve yazdiklarin silinince bu yuzden, her ne kadar ctrl+z olsa bile, insani sinirlendiriyor. Bence iyi tarafindan bak :) Cok sevdim bilgisayarini. Cozum olarak, bunu ayarlayabiliyorsun diye biliyorum. Buyuk ihtimal mouse ayarlari kisminda, klavye kullanilirken touchpadin devre disi kalmasi ile iglili bir ayar vardir denetim masasindaki mouse ayarlarinda veyahut acerin kendi driver uygulamalarinin icinde. Kolay gelsin :)

Spark a katılıyorum.

Keşke elimin altındaki dandik casper dada böyle bi özellik olsa.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stringcompare
    stringcompare's avatar
    Erkek

@spark o dediğin olmuyor itşe sağ sol tuşlara basılıyor ama mouse sürüklenmiyor yani bi özellik değil sistem hatası :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:

abi satyım istersen XD

mouse ayarları kısmında yok kurcaladım oraları.

@muhammedonur

kardes düzelmiyomu bu olay napcam ben simdi ? Normal mouse alsam aynı sorun olucakmı?

(Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

kivanchh bunu yazdı:

SpArK bunu yazdı:

abi satyım istersen XD

@muhammedonur

kardes düzelmiyomu bu olay napcam ben simdi ? Normal mouse alsam aynı sorun olucakmı?

Haha yok eyvallah zaten 4 tane var :) Mouse ayarlari kismi disinda, bu acerlarda birsuru program geliyor kendisinden kurulu halde bilgisayarin birsuru ayarlarinin oldugu, kurcalamanda fayda var.

Bu arada normal mouse alsan tabi ki sorun olmaz :) Cok ayri seyler ikiside.

Bu arada buyuk ihtimal kasti olarak koyulmus bir ozelliktir. Cunku nasil bir oyun oynayabilir ki insan hem tuslar olan hem touchpad ? Oyle oyun oynanmaz bana sakin Counter Strike filan deme hele :) Bu arada laptopun icin mouse alicaksan kesinlikle bundan al, suan cok buyuk indirimde

=>  http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-vx-nano-laser-oem-mouse-910-001172/ProductDetails.aspx?productId=bd65888&categoryId=52

hafta sonu bundan siparis vericem kardesim icin, gercekten harika mouse tur ve eminim seni tatmin eder.

yada benim mouse tan onereyim harikadir ama hani kritik seyler yapmiyorsan pahaliya kaciyor ama cok memnunum =>

http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-performance-mx-mouse-910-001116/ProductDetails.aspx?productId=bd01547&categoryId=52

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanchh
    kivanchh's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:

kivanchh bunu yazdı:

SpArK bunu yazdı:

abi satyım istersen XD

@muhammedonur

Haha yok eyvallah zaten 4 tane var :) Mouse ayarlari kismi disinda, bu acerlarda birsuru program geliyor kendisinden kurulu halde bilgisayarin birsuru ayarlarinin oldugu, kurcalamanda fayda var.

Bu arada normal mouse alsan tabi ki sorun olmaz :) Cok ayri seyler ikiside.

Bu arada buyuk ihtimal kasti olarak koyulmus bir ozelliktir. Cunku nasil bir oyun oynayabilir ki insan hem tuslar olan hem touchpad ? Oyle oyun oynanmaz bana sakin Counter Strike filan deme hele :) Bu arada laptopun icin mouse alicaksan kesinlikle bundan al, suan cok buyuk indirimde

=>  http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-vx-nano-laser-oem-mouse-910-001172/ProductDetails.aspx?productId=bd65888&categoryId=52

hafta sonu bundan siparis vericem kardesim icin, gercekten harika mouse tur ve eminim seni tatmin eder.

yada benim mouse tan onereyim harikadir ama hani kritik seyler yapmiyorsan pahaliya kaciyor ama cok memnunum =>

http://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-performance-mx-mouse-910-001116/ProductDetails.aspx?productId=bd01547&categoryId=52

eyw saolasın güzel mouselarda abi ne yaptın sen laptopu zor aldım :)

Hala sorunu cözebilmis degilim ayarların hepsini kurcaladım nafile internettede arastırdım ama yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

yeni cihaz değil mi ? iade et yada servise gönder

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    hocam touchpad in ayarlarında öyle bir özellik olması lazım veya ben yanlış hatırlıyorum

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

hiç yeni bir konu açmadan tekrar sorayım

bende de aynı durum var. bir çözümü var mı?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
Toplam Hit: 5280 Toplam Mesaj: 10