Truva

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BartheZ
    BartheZ's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Şimdiye dek gördüğüm en zevksiz film. İlk olarak başrol oyuncusu başrol zevki vermemiş. Sinemanın raconunda başrol oyuncusu öldüğünde seyircinin iki gözü iki çeşme olması gerekirken, Achilles öldüğünde ben hiçbir şey hissetmedim. Hector'un ölümü bile daha duygusaldı. Çünkü adamın taşıdığı bir etik, bir prensip ve onur var. Achillies savaşçı olmaktan başka bir şey taşımıyor.

Ayrıca bu filmde de görüyoruz ki, kadınlar menfaatleri için her şeyden geçebiliyorlar. Kadın ülkesini bırakıp gidiyor Hector için. Aşk için olduğunu düşünen var mı? Bence alâkası yok. Hiçbir kadın aşk için bırak ülkesini, elindeki makyaj setini bırakmaz.

Kadınların lanetliliği Adem ve Havvadan beri süregelmekte. Ne zaman ki dünyada bir tek kadın dahi kendi kararlarını kendisi vermez, işte o zaman sulh vardır.

Sonuç o ki; film iğrenç.

on error go to hell
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    filmi dun izledim

super deil ama cok kotu de deil. en azindan $imdi trojan horse'un nerden geldigini biliyorum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BartheZ
    BartheZ's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bana kalırsa o konu da muğlak kalmıs. adam orda tahtadan at yapiyo cocuğuna oyuncak olsun diye, öbürünün aklına hemen "bunun büyüğünü yapalım, içine asker koyalım, onlar tanrı verdi sansın içeri alsın, bizde saldıralım" fikri geliveriyo :)

o kadar masraf etmişim filme, bu konuyu bu kadarla bırakmışım. olcak iş değil.

on error go to hell
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hoja zaten hikaye gerçek tarihi temel alıyor.

Kari düzgün bi kari olsa baskasina kacmazdi zaten ama o zamanda bu film cekilmezdi ki.

bence filg güzeldi sonu kötüydü, sonunun güzel olmicai basindan belliydi ama.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

Ya filmin zaten 3 sahnesinden 2 sinde hata vardı önce figuran soldayken bir  anda sağa geçio bir anda arkasına bide ben çanakkalede çekilmedi die çok bozuldum

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sonofjesus
    sonofjesus's avatar
    Erkek

arkadaşalr kim nederse desin film çok şaşalı olmasada akıcı bir konu üstüne kuruluydu taki hector ölene dek hector öldü geriye kalan yunanlı ve truvalı savaşına yani filmi sırtlayan adamlar artık silik karakterlere dönüştüler filmde en zayıf nokta Achillesin geçmişinin yada ne olduğunun anlatılmaması.Bilmeyenler vardır belki anlatayım;

Achilles yarı tanrı daha bebekken annesi tarafından ölümsüzlük suyuna batırılıyor baş aşağı ama sadece topukları girmiyor bu suya ve yalnızca topuklarından vurulursa ölecek.Şimdi ben bunu bilmeyen biri olsam film bana dünyayı kurtaran adamın yapısına benziyor gibi gelecek.Hadi onu geçtim kardeşim kitap olsun film olsun kompozisyon olsun en önemli nokta sondur ya adam geliyor Paris denilen prens fırlaması oku çekip bırakıyor direk topuktan olay filmin sonunu belli ediyor ama bilenler için daha akıcı bir sonda olabilirdi.Ben filmi dün gece izledim sinemada hoş güzel ama eksikler çok en başta gelen hata da Achilles in kim olduğunun ne olduğunun anlatılmaması yani olay şu koca devleri deviren adam topuktan yediği tek bir okla sarsılıyor.yani nerde bu adamın dayanıklılığı.Uzun lafın kısası varsa yoksa türk filmi kardeşim en azından onun geçmişini biliyoruz...

saygılar,

sonofjesus

sonofjesus
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fizilal
    fizilal's avatar
    Erkek

Filmin konusunu o dönemdeki insanları düşünürsek çok mantıklı... İnsanlar veba olduğu için rakiplerini kontrol edemiyorlar.... Bi de bizim tarihtede ilginç bi olay var:

Mete Çin hükümdarına mektup yazıp karısını ister. Göndermeyincede gider kendi alır. Karalın uçkuru yüzünden yine bi çok insan ölür:((

Herkes hoş bir seda duymak ister...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek

Barthez abime biraz katılıyorum biraz katılmıyorum nedenleri

1. Achilles öldüğünde bende büyük bir etki bıraktı. Çünkü gerçek hayatta bir Brad Pitt hayranı olduğum için film boyunca en çok ona dikkat ettim ve en çokda onu sevdim filmde o yüzden ölmesi benim duygulanmama bile sebep oldu Fakat onu götü boklu paris öldürünce zaten karayip korsanlarındaki başrolünden nefret etmemi sağlayan kılsız bıyıksız köse adam(korsanın karşısına dikilmesi uyuz etti)bu filmdede hem efsane hemde ondan kat ve kat daha yakışıklı ve karizmatik bir adamı öldürmesi nefretimi had safhalara çıakrmakla yetmeyip eve yürüyerek giderken baarmama sebep oldu Hala da sinirliyim

2.Filmde usta bi yönetmenlik hakim değildi film gerçek bi hikayeyi konu alıyor diye nerdeyse her karesi farklı farklı çekilmiş ve afedersiniz ortaya bir b.k çıkmamış. Daha usta bir yönetmenden beklerdim.

3.Aşk konularına ciddi değinilmiş fakat olduğundan fazla değinildiği için acaba savaş çıkmayabilir mi sorularını erken saatte kafam yerleştirmeme sebep oldu ve aslında tarihte bu savaşın aşk için bi destandan çıktığını bildiğim için filmi seyrederken bi belirsizlik hakim oldu kısacası film içine beni çekemedi ben onu dıştan seyrettim

4.Brad Pitt türkiyeye gelio gerçekten bu truva olayı nedir ne değildir örenicek gezicek tozucak adam tabi benide yanında göerbilirsiniz ehhem heh Bu arada Achilles Truva filminde bir savaşçı olmaktan öte birşeydi onunkisi bir hayat tarzıydı Bir krala kim bu kadar kafa tutabilir bir kralı kim onun şekilde tehdit edebilir ve bir krala kim dediğini yaptırabilir. Yada hangi kral bir savaşçısından korkar vede onun dediklerine itatt eder Bu başıbuyrukluk ve kendinden emin tavırlar bir savaşçıdan çok daha fazlasını ortaya koyuyor Tıpkı kendi hayatımı yaşar gibi hissetim Aşili ayrıac hektorun ölüceğini de biliodum bide bir kaç bilgi daha ekleyeyim o Aşil ve hektor un sahnesi için çekimler 3 ay sürmüş yani her gün egzersiz ve bu sahne üzerinde çalışmışlar bunun içinse 1 yıldır hazırlanmışlar 

Respectly...

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sonofjesus soylemese topuk hadisesini bimeyecektim. yani dunyada kac ki$i Truva'yi biliyo ki? yani daha geni$ anlatilmaliydi. truva at'i bile filmin sonlarina dogru en fazla 5-10 dk gosterilmi$tir heralde.
Toplam Hit: 1296 Toplam Mesaj: 9