folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder TSK Şu Günlerde Harekat Yaparmı ?

TSK Şu Günlerde Harekat Yaparmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    sizce bu günlerde tsk büyük bir kara veya hava harekatı yapabilirmi kişisel düşünceleriniz nelerdir ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eReN_77
    eReN_77's avatar
    Erkek
    yapmaz..

KederLi Geçse Bazı Günler Seviyoruz Seni Can Gönülden Nasıl Bir Sevgi Ah Bir Bilsen Efes Bilsen Herşeyimsin Sen..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

eReN_77 bunu yazdı:
    -----------------------------
    yapmaz..

çok kişisel bir düşünceymiş :)

yapar/yapmaz bilemem; ama fikir yürütebilirim. Yapamaz. Neden diye sorarsanız ülkede ki siyasi kaos ortamı zaten ekonomilerde gözle görülür bir çalkantıya sebep oluyor, e bunun üstüne bir operasyon yükü de binerse çok büyük risklere girilmiş olur ekonomik açıdan. Ordu da bunu istemez sanırım. Ayrıca bir operasyon söz konusu olursa, yani geniş çaplı bir operasyon; bunu gündemi değiştirmek olarak algılayacak bir çok şarlatanda olacağı için ordu bu gevezeleğin yapılmasını da istemez. Son olarak, şu süreçte askeri olarakta çok acil bir gerekliliği yoktur kapsamlı bir operasyonun düşüncesindeyim.

kendinize ayığ olunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

Orgeneral İlker BAŞBUĞ, Genel Kurmay Başkanı Olunca Onu Görün Siz, PKK'ya Göz Açtırmayacak Az Kaldı

Orgeneral İlker BAŞBUĞ

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    stillalive bunu yazdı:

Orgeneral İlker BAŞBUĞ, Genel Kurmay Başkanı Olunca Onu Görün Siz, PKK'ya Göz Açtırmayacak Az Kaldı

Orgeneral İlker BAŞBUĞ

----------------------------

Aynı şeyi düşünüyoruz. Yaşar Paşayıda seviyorum ama İlker Başbuğ'un daha kararlı başarılı olacağını inanıyorum.

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    Yapmasın len askere gidioz bikaç ay sonra yatalım paso 15 ay :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

Thelordmax bunu yazdı:
    Yapmasın len askere gidioz bikaç ay sonra yatalım paso 15 ay :D

‘Askerlik yan gelip yatma yeri değil’
    Balıkesir’de konuşan Başbakan Erdoğan, terörle mücadeleye değindiği sırada dinleyicilerden bazılarının “Şehit cenazesi görmek istemiyoruz” tepkisi üzerine “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir canım kardeşim” diye cevap verdi.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    yapıyor ama kimsenin haberi yok.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    stillalive bunu yazdı:

Orgeneral İlker BAŞBUĞ

ABD gir der girer, çık der çıkar.Yüce efendimize bağlı bişi harekat yapma olasılıgı.

Hem ilker başbug vatanseverlik yaparsa Eşref Bitlis paşanın yanına gider gibime geliyor.Çünkü herkez ABD den yana destek çıkacak adam yok.Olsa bile göstermeliktir.ABD de Bi konusma sırasında generaller arasında birisi türkiyede darbe oldu diyor. 80 darbesi oluyor bu sırada.Başkan diyorki ''bizim çocuklar oyun oynuyordur :)) '' :D 1950 de ABD için koreye asker gonderdik.Ne için ??? ABD için!!!!! Daha 1950 lerde ABD içimizde. Yıl 2008 olmuş ve siz bağımsız bir harekattan bahsediyorsunuz :)))

Long Live Turkey..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek

Tsk operasyon yapar veya yapmaz onu tam olarak kestiremessemde, bence ülkemiz ha bire psikolojik savaş yapmak yerine gerçek anlamda birşeyler yapmalı ve bu olayı hangi şartlar altında olursa olsun kökünden temizlemelidir. Bugün acıda olsa gerçekki ortalama 20,000-30,000 kişilik terör örgütüne yüzbinlerce mensubu bulunan ordumuz baş edemiyor.  Gerçekler acı olsada gerçektir. Ben hava operasyonları yapıldığında dahi hep söylerdim yani bunlar medya da ki gibi değil, tamamen psikolojik savaş diye, ama maalesef beni sanki tsk düşmanı gibi görüp terörle aynı kefeye koyan dahi oldu.

Ben sadece şunu bilirim ki ve yıllardır da söylerim, bunların karşısına 20 yaşında hayatın cıvılında, zor şartlara alışmamış askerlerimzii göndermekle birşey olmaz, bunların karşısına 50 uçak yüzlerce kamyon tank göndermekle olmaz. Adamlar hangi zihniyete sahipler bilmiyorum ama hayatlarını bu yola koymuşlar. Devletin yapacağı birşey varsa oda emekli paşa ve rütbelilerden devlete sadık olanları toplayacak ve bunlar kendi yetişdirdği askerlerle bir ömür boyu asker olacak kişilerle bu işin kökünü temizleyecektir. Bugün o bölgelerden hiç birşey bilmesem dahi you tubeya baktığımda sürekli vur-kaç taktiği yapıyorlar. Yani bir konvoy gidiyor adam bir roket salladımı olay bitiyor. Yani devlet o yörelerdeki halk ile devlet bağını güçleştirerek, bunların istihbarat almalarını, yardım almalarını, lojistik almalarını, ırk milleyetciliği yapmamalarını sağlayacak ve bu olay ne olursa olsun bitirelecektir. 

Yani bu dediklerime inanmyan varsada illaki bir tanıdıkları komşuları veya çevresinde operasyona katılmış birilerine sorsunlar, adamın açlık-toklul derdi soğuk-sıcak derdi korku derdi yok, çoğuı asker dağlık taşlık alanlarda koşamazken adamlar keklik gibi sekiyorlar, yani ha bire bizlerin canı ciğeri yanacağına prf askerlikle onların da canı yansın derim.  Tekray söylim gerçekler acıda olsa gerçektir. Saygılar...

NE-NEDEN-NİÇİN
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BadMad
    BadMad's avatar
    Erkek

Yapamaz A.q Daha İzinim Bitmedi İzinim Bitsin Ayarlarız

To Be Or Not To Be
Toplam Hit: 1767 Toplam Mesaj: 11