folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ttnet İle İlgili Bir Sorun

Ttnet İle İlgili Bir Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    müridler ben geçen ay kotayı geçmemiştim hatta kullanım bilgilerime girdiğim zaman hala geçmemişim gösteriyor gel gör ki bu ay 2 Gb geçmişsin ver 45 milyon diyorlar şikayet etsem acaba düzeltirler mi yoksa bi iş çıkmaz mı? üstelik bu 2. birincisinde acaba ben mi yanlış şeyettim diyordum bu 2. oldu. Ama kota programım vardı o geçtin diyordu ttnete baktım geçmemişim gözüküryor (tarih saat kontrol ediyom tabiki de) sildim programı yanlış ölçüyor diye ama ... neyse işte böyle saçmalık mı olur kardeşim!!_?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

telekom müdürlüğüne git satış temsilcisine sorununu anlat. çözerler ..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı:
    -----------------------------

telekom müdürlüğüne git satış temsilcisine sorununu anlat. çözerler ..

hocam biz anlamayız faturayı ödeyin diyorlarsonra ne yapacaksanız yapın diyor sonra belki geri alırsın diyor dalga geçer gibi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fuko3ug
    fuko3ug's avatar
    Erkek

ilk yazım bu:D simdi genc şöle bişey var senin hesap kesim tarihin atıyorum 16 sı ise onceki ayın 16sı ile bu ayın 16 sı arasında yaptıın kotaya bakıyor kahrolasıca ttnet. yani eğer sadece eylul2010 yazan yere bakarsan olmaz. atıyorum agustosun 16sından sonra 3 gb indirmissindir eylülün 16 sına kadar 3 gb, 16sından sonra 1 gb daha indirirsin.. bakarsın eylulde 4 gb yazar ama oysaki o dönemde(eylul2010 sanırım) 6 gb kota yapmışın olur.. hoş buldum:D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

fuko3ug bunu yazdı:

ilk yazım bu:D simdi genc şöle bişey var senin hesap kesim tarihin atıyorum 16 sı ise onceki ayın 16sı ile bu ayın 16 sı arasında yaptıın kotaya bakıyor kahrolasıca ttnet. yani eğer sadece eylul2010 yazan yere bakarsan olmaz. atıyorum agustosun 16sından sonra 3 gb indirmissindir eylülün 16 sına kadar 3 gb, 16sından sonra 1 gb daha indirirsin.. bakarsın eylulde 4 gb yazar ama oysaki o dönemde(eylul2010 sanırım) 6 gb kota yapmışın olur.. hoş buldum:D

valla ilk sende duydum böle bişey.Çok mantıksız. Öle olduğunu sanmıyorum.Ayın biri ile otuzbiri arasındaki kısımda bakıyor.

Fatura ile gelen kullanım detayları var.Ordan bakabilirsin.Tarihleri bellidir.

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Liquid bunu yazdı:

fuko3ug bunu yazdı:

valla ilk sende duydum böle bişey.Çok mantıksız. Öle olduğunu sanmıyorum.Ayın biri ile otuzbiri arasındaki kısımda bakıyor.

paşa paşa ödeyecek miyiz ne yapacağız peki fatura ya baktım düzenleme tarihlerini ay başı olarak belirtmiş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fuko3ug
    fuko3ug's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:

fuko3ug bunu yazdı:

hocam sende haklısın sacma ama ttnet kullandıım zamanlarda 15 gb sınırını geçipte hızım düştügünde ay başında tekrardan hızlanmazdı .. 16 sı bizim hesap kesim tarihimizdi 16 sı gecesi tekrardan hızım yükselirdi .. müşteri hizmetleri(hee cok hizmet ediolar :D)ni aradığımda bana aynen böle anlatmıstı.. kotanız 2 hesap kesim tarihi arasındaki kotanızdır demisti.. buna dayanarak dedim..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlos
    catlos's avatar
    Erkek

kota miktarı ayın başından sonuna kadar olan dönem için hesaplanır. eğer sen limitli tarifeye ayın 15 inde geçtiysen o ayki kota miktarın ayın sonuna kadar 2 gb tır eğer 2 gb ı geçersen kota aşım ücreti ödersin. yani kota bu durumda yeniden hesaplanıyor. ayrıca herkesin de hesap kesim tarihi aynıdır ayın başı ile sonu

severim serçeleri, narin olur pençeleri...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatosss
    fatosss's avatar
    Dişi
    tt net'in sorunu bitermi yaaaaa +boşuna uğraşma geçtin diyorlarsa geçmiştirsın tt net kota sorgulama dan baktığında güncel kotayı vermiyor son 16 saat mi ne eksik oluyor ve adsl şifreni değiştirdiğinde kotan sıfırlanıyor yada tt net tarafından bakım yapıldığında aynı şey oluyor yanılıyor olabilirsin
Toplam Hit: 1486 Toplam Mesaj: 9