Türbanli [M]Emolar + Türbanli Metalciler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    matematik1 bunu yazdı:
    -----------------------------
    dayı dısarda avrupada amerıkada muslumanlara ne gozle bakıyorlar bılıyormusunuz adamlar zencılerı aştı ama muslumanlar turkler nesse ya zaten kımsenn fıkrını degıstıremeyız .Hanı dısardakı ınsanlarda var turklere karsı nefret ıcımızdekılere ne demelı adam istiklal marsına hakaret edıyor yazık yanı.Bız kendı aılemden bashsedıyorum 1864 te geldık buraya ama ben kendımı hıc bır zaman soyle yada boyle gormedım  turk olarak gordum.Kendı ana dılımızı konusmadık.Tukrceyı anadıl yaptık aılemızden cok onemlı kısıler cıktı babannemın dayısı vatan haını ılan edıldı kaca olark geldı anadoluya tekrar.Ama hıc bır zaman ne ezan sesıne ne ıstıklal marsına nede annelerımızın basortusune laf ettırmedık.;Bu resmı koyan adamın nıyetı yanlızca tasak gecmek.Tamam bu kızlar kasar hıc bır sey demıyorum orospu zaten.(ama montaj hepsı ) herneyse adamlar hepsıne atıfta bulunuor.Şereften yoksun bır sekılde bagımsızlık mucademızı anlatan mıllı marsıma laf yapıyor kanı bozuk sekılde bundan sonrada tek laf etmem kardesım
    "İstiklal Marşı insanları gaza getirmek, milli duyguları coşturmak için yazıldı"yı hakaret olarak algılıyorsan başka laf etme zaten...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    matematik1 bunu yazdı:
    dayı dısarda avrupada amerıkada muslumanlara ne gozle bakıyorlar bılıyormusunuz adamlar zencılerı aştı ama muslumanlar turkler nesse ya zaten kımsenn fıkrını degıstıremeyız .Hanı dısardakı ınsanlarda var turklere karsı nefret ıcımızdekılere ne demelı adam istiklal marsına hakaret edıyor yazık yanı.Bız kendı aılemden bashsedıyorum 1864 te geldık buraya ama ben kendımı hıc bır zaman soyle yada boyle gormedım  turk olarak gordum.Kendı ana dılımızı konusmadık.Tukrceyı anadıl yaptık aılemızden cok onemlı kısıler cıktı babannemın dayısı vatan haını ılan edıldı kaca olark geldı anadoluya tekrar.Ama hıc bır zaman ne ezan sesıne ne ıstıklal marsına nede annelerımızın basortusune laf ettırmedık.;Bu resmı koyan adamın nıyetı yanlızca tasak gecmek.Tamam bu kızlar kasar hıc bır sey demıyorum orospu zaten.(ama montaj hepsı ) herneyse adamlar hepsıne atıfta bulunuor.Şereften yoksun bır sekılde bagımsızlık mucademızı anlatan mıllı marsıma laf yapıyor kanı bozuk sekılde bundan sonrada tek laf etmem kardesım
    "İstiklal Marşı insanları gaza getirmek, milli duyguları coşturmak için yazıldı"yı hakaret olarak algılıyorsan başka laf etme zaten...

Kur'an bir kavmi çoşturmak için indi diyebilirmisinz ? diyemezsin . İstiklal Marşı için de kessinkle böyle söylemlerde bulunamazsın. Bu marş içinde birlik beraberlik duygusu canlı tutmak için var. 88 sene önce de böyleydi 188 sene sonrada bu böyle olacak. M. Akif'in işi gücü yok gaz için şiir yazacak. Tabi ki o amaca hizmet etti fakat amacı o değildi . İsteyen istediğini yapar tabi ki ona laf yok fakat bu kadar bariz çelişkilerde insanın canını yakıyor. Size tavsiye bu fotoraflara gülün, sonra bide aynada kendinize gülün nası yozlaşmışız diye. Bu ülke hala bizim desenizde 20 sene önce el değiştirdi haberiniz yok...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek

VIGILANTE bunu yazdı:
    ataturkcu1 bunu yazdı:

VIGILANTE bunu yazdı:
    O zamanlar için geçerliydi demiyorum, o zamanın şartlarında maksimum gazı vermesi için yazılmıştı. Bu yüzden ülkenin şu anki durumuna uymuyor...

Hocam o zamanlar için geçerliydi derken zaten o zaman maksimum gazı vermek için geçerliydi dedim-senin düşünceni belirtiyorum kendi düşüncem değil-

Hocam marş kabul edildikten sonra ve düşman işgalinden kurtulunduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümüne kadar ve sonrası için niçin şöyle bir soru sorulmadı:Bu marş misyonunu tamamladı.Maksimum gazı verdi.Artık başka bir marş bulmak lazım.

Sorumu cevaplarsan sevinirim hocam.

Kolay gelsin...

İnsanları tarihlerine bağlayacak bir öğe olsun diyedir

Hocam şunu kabul ediyorsun yani:İstiklal Marşı sadece halka gaz vermek için yazılmıştır.Onun dışında hiçbir misyonu yoktur.Daha önceki cümlelerinden ben sadece gaz vermek için yazılmıştır anladım. 

Pragmatism&Realism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    ataturkcu1 bunu yazdı:
    VIGILANTE bunu yazdı:
    ataturkcu1 bunu yazdı:

VIGILANTE bunu yazdı:
    O zamanlar için geçerliydi demiyorum, o zamanın şartlarında maksimum gazı vermesi için yazılmıştı. Bu yüzden ülkenin şu anki durumuna uymuyor...

Hocam o zamanlar için geçerliydi derken zaten o zaman maksimum gazı vermek için geçerliydi dedim-senin düşünceni belirtiyorum kendi düşüncem değil-

Hocam marş kabul edildikten sonra ve düşman işgalinden kurtulunduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümüne kadar ve sonrası için niçin şöyle bir soru sorulmadı:Bu marş misyonunu tamamladı.Maksimum gazı verdi.Artık başka bir marş bulmak lazım.

Sorumu cevaplarsan sevinirim hocam.

Kolay gelsin...

İnsanları tarihlerine bağlayacak bir öğe olsun diyedir

Hocam şunu kabul ediyorsun yani:İstiklal Marşı sadece halka gaz vermek için yazılmıştır.Onun dışında hiçbir misyonu yoktur.Daha önceki cümlelerinden ben sadece gaz vermek için yazılmıştır anladım. 

Yazılma amacı o tabi ama sonra başka amaçlar yüklenmiştir...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selam
    Selam's avatar
    Erkek
    iLginçmıs gercekden de :))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Problemli
    kuvvet
    kuvvet's avatar
    Erkek

mami_ bunu yazdı:
    iLginçmıs gercekden de :))

aşiri ilginç :D

Bozamaz Aramızı Yarasa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek
    ılımlı satanizmin ayak sesleri bence ...

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 33382 Toplam Mesaj: 108