folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Turist Rehberi Olmak

Turist Rehberi Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

Müridler merhaba;

Bu yaz öyle bir merak saldım birçok insanın kendi mesleğinin yanında rehberlik yaptığını öğrendim ancak nereden başvurulur ne yapılır bilmiyorum

Bakanlığın kursları varmış ama internette bulamadım bilen var mı acaba ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

takipdeyim..

bende düşünüyorum..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

ulan şöyle çatır çatır bir yabancı dilimiz olmadı ki.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek

Yok mu kimse up olsun birazcık

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Oncelikle bu konuda bir okula gidiyorsan zaten staj olaylari vardir, lisansli ( kokartli) rehber olabilmek icin turizm ve otelcilik'te ilgili bolum mezunu olman, ayrica yabanci dil sinavlarindan ( adini unuttum belki de TOEFL olabilir) 60 ve uzeri puan alman gerek. Eger baska bir meslege sahipsen ve bu isi ogrenmek istiyorsan turizm acentalarindan birinde oncelikle sana yaptiracaklari is "transferman" likdir. Yani turistleri havaalanindan alip otellerine goturmek yada aksi otelden alip havaalanina goturmek, bu is temel egitim gibidir, bunu yapmayan rehber neredeyse yoktur. Yada animasyon rehberi olabilirsin, yani turistleri gunubirlik turlara goturebilirsin. Onun haricinde uzun sureli turlara mutlaka kokartli rehberler cikar. Ben 5 yil boyunca Alanya bolgesinde yaptim ama uzun zaman gecti uzerinden su anda durumlar nasildir bilmiyorum. Baska sorun olursa yanitlamaya calisirim...

alexelebek tarafından 28/Haz/13 00:06 tarihinde düzenlenmiştir

Another day another death another sorrow another breath...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek
    alexelebek bunu yazdı

Oncelikle bu konuda bir okula gidiyorsan zaten staj olaylari vardir, lisansli ( kokartli) rehber olabilmek icin turizm ve otelcilik'te ilgili bolum mezunu olman, ayrica yabanci dil sinavlarindan ( adini unuttum belki de TOEFL olabilir) 60 ve uzeri puan alman gerek. Eger baska bir meslege sahipsen ve bu isi ogrenmek istiyorsan turizm acentalarindan birinde oncelikle sana yaptiracaklari is "transferman" likdir. Yani turistleri havaalanindan alip otellerine goturmek yada aksi otelden alip havaalanina goturmek, bu is temel egitim gibidir, bunu yapmayan rehber neredeyse yoktur. Yada animasyon rehberi olabilirsin, yani turistleri gunubirlik turlara goturebilirsin. Onun haricinde uzun sureli turlara mutlaka kokartli rehberler cikar. Ben 5 yil boyunca Alanya bolgesinde yaptim ama uzun zaman gecti uzerinden su anda durumlar nasildir bilmiyorum. Baska sorun olursa yanitlamaya calisirim...

Kendi bölümümün turizmle uzaktan yakından alakası yok :) ancak uzun süreli turlara rehberlik yapan (hatta yurtdışı italya turuydu) bir doktor vardı hani onu nasıl yapabilmiş öğrenmek istiyorum belli bir kurs oluyormuş ama çözemedim nereden başvuruluyor neler gerekiyor. Maddi bir kaygı olarak değil hobi amaçlı yani

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Bu kısımdan sonrasını bir yabancı dilimiz olmadı ki.'ye ben bile zor bağladım hocam :ASD:D :D Ne yaptın sen :D

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    captain
    captain's avatar
    Erkek

ko kartın varmı ko kartın onu de hele :) öle herkese yaptırmıyolar o rehberliği basıcan parayı gidicen eğitimini görücen alıcan kokartı türkiye geneli rehberlik yapıcan bi daha kartsız yakalanırsan bi geçirirler pir geçirirler öle diyem :)

her şeyin bir bedeli vardır ödenmiş yada ödenecek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeratul
    zeratul's avatar
    Erkek
    captain bunu yazdı

ko kartın varmı ko kartın onu de hele :) öle herkese yaptırmıyolar o rehberliği basıcan parayı gidicen eğitimini görücen alıcan kokartı türkiye geneli rehberlik yapıcan bi daha kartsız yakalanırsan bi geçirirler pir geçirirler öle diyem :)

İşte bende o ko kartı nereden alırız diye soruyorum eğitimi nereden alınıyor diye :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Bu kısımdan sonrasını bir yabancı dilimiz olmadı ki.'ye ben bile zor bağladım hocam :ASD:D :D Ne yaptın sen :D

:D

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 1218 Toplam Mesaj: 11