folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türk Dil Kurumu Eser Yayınlama

Türk Dil Kurumu Eser Yayınlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek

İyi günler tkd ye bir çeviri iki eser verdim ve ilk incelemede biri elendi diğeri ise ikinci inceleme alındı ama biraz uzun süreceğini söylediler ve bundan ne kadar ücret alabileceğimi hala söylemediler.Sizce çeviri eserde bana ne kadar ücret öderler ayrıca bu üçreti aldıktan sonra güzel bir kursa gitmek istiyorum yazılım uzmanlığı için nereyi tavsiye edersiniz ankarada.

with great power comes great irresponsibility ‪#‎deadpool‬
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Yüzüklerin efendisi serisini çeviren adam satış başına 1 tl alıyor, türkiye satış rakamlarına bakarsanız adamın bir kitap çevirisi karşılığında bir ömürlük gelir elde ettiğini görebilirsiniz ama unutmamak lazım ki adam esere kendinden de bir şeyler katmış, mesela at efendileri, yani Rohan eski türkçe kullanmış vs... Soruna tam cevap veremedim ama en azından up olsun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    gowand bunu yazdı

İyi günler tkd ye bir çeviri iki eser verdim ve ilk incelemede biri elendi diğeri ise ikinci inceleme alındı ama biraz uzun süreceğini söylediler ve bundan ne kadar ücret alabileceğimi hala söylemediler.Sizce çeviri eserde bana ne kadar ücret öderler ayrıca bu üçreti aldıktan sonra güzel bir kursa gitmek istiyorum yazılım uzmanlığı için nereyi tavsiye edersiniz ankarada.

bıraz detay verırmısın hocam ılk defa duyuyorum bu olayı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

sanırım satışa göre ödemezler paranı nitekim o kitap hiç satılmayabilir. Bu sebeple sayfa veya kelime bazında artık ne ise usulleri ödemeni öyle alırsın zira TDK ve TTK 'nın depoları başka dilden çevirilmiş ve eski abc den transliterasyonu yapılmış eserlerle dolu.

tahribat.com a can feda
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gowand
    gowand's avatar
    Erkek

Arapça bir eser bu ve ilk incelemeyi geçti ikinci inceleme de ne kadar odeyeceklerini çok merak ediyorum temel olarak Türk Dili ile ilgili olduğundan başka bir yere basvurmadim

with great power comes great irresponsibility ‪#‎deadpool‬
Toplam Hit: 930 Toplam Mesaj: 5