folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türk Mucitten Enerji Üretim Cihazı

Türk Mucitten Enerji Üretim Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dj_hacker
    dj_hacker's avatar
    Erkek
    Bir kez elektrik aldıktan sonra kendisi enerji üretmeye başlayan cihaz her alanda kullanılabiliyor. Cihaz, yer altı ve yer üstünde havalı-havasız ortamlarda çalışan ve hiçbir yakıta veya dışarıdan enerjiye ihtiyaç duymuyor.

Türk mucit Muammer Yıldız , fiziksel bağlantısız elektrik üretebilen cihaz geliştirdi. Yıldız, uzun zamandır üzerinde çalıştığı cihazına patent de aldı.

Mucidin Avrupa'daki temsilcisi Veysi Adil Özdiker , klasik akü düzeniyle bir kez elektrik aldıktan sonra kendisi elektrik üretmeye başlayan cihazın, mucit Yıldız tarafından yerli ve yabancı gözlemciler önünde yapılan pek çok deneyle ispatlandığını kaydetti. Özdiker, Hollanda Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği, Elektromekanik ve Güç Elektroniği Bölümü Uzmanlar Grubu Başkanı J. L. Duarte tarafından incelendiğini ifade ettiği prototip cihazın, farklı çalışma sistemleriyle analog ve digital olarak 4 ayrı kanaldan ölçüldüğünü söyledi.

Bu ölçümlerde değişken olmayan ve ortalama 12.5 V çıkışının ve akımın 5 saat test edildiğinin rapora bağlandığını belirten Özdiker, ''Bu buluşa önce inanmayıp gülen insanlar, akademisyen ve uzman ölçümlerinden sonra hayretle bakarak fiziksel olarak imkânsız olan verimli ve insanlığa büyük hizmet edecek sonucu çok heyecan verici buluyorlar'' diye konuştu. Özdiker, söz konusu buluş için önemli araştırma enstitüleri ile sürekli temas halinde olduklarını ve büyük endüstriyel şirketlerle anlaşma yapmaya hazırlandıklarını belirtti. İstenen güç ve voltajda yapılabilen cihazın, yer altında ve yer üstünde havalı-havasız ortamlarda çalışabildiğini ve hiçbir yakıt türüne veya dışarıdan bir enerjiye ihtiyaç duymadığını da vurgulayan Özdiker, icadın kara, deniz, hava ve uzay taşıtlarının yanı sıra; aydınlatma, ısıtma ve enerji ihtiyacı olan her yerde kullanılabileceğini söyledi.

Veysi Adil Özdiker, Hong Kong'da 10 Eylül'de yapılacak ''Dünya Enerji Toplantısı'' nda da Prof. Duarte tarafından yaklaşık bin kadar katılımcı bilim adamına, Yıldız'ın buluşunun açıklanacağını belirterek Duarte'ye bu konuda bilgi ve gözlemlerini bildirme yetkisi verildiğini kaydetti. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Wala fizik kanunlarına aykırı bikere "hiçbişey"'den enerji üretilmez hojam.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Olayı bende duydum bi kac yerde...

aslında durum yoktan var edilme değil... %120-%130 verim ile çalışma esasında. En başta bir akü ile aldığı güçü daha sonra yüksek verim ile motorunun calışması ve artan elektriğinde dışarı verilmesinde kullanıyor..

Cumle baya düşük oldu ayak üstü yazıorum kusura bakmayın...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CANN1
    CANN1's avatar
    Erkek
    yoktan değil zaten giriş yapan bir enerji var ve bu enerji makinada arttırılıyo çıkışta kendine gereken kadarını alıyo diğerini dışarı veriyo yani aldığını ii değerlendirme diyebiliriz

Carpe Diem
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:

Wala fizik kanunlarına aykırı bikere "hiçbişey"'den enerji üretilmez hojam.

Hak veriyorum."Enerji korunumu yasası"na aykırı bir kere.Enerji yoktan var edilmez.Sadece bir enerji türü başka bir enerji türüne dönüşebilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

valla bunu ben daha önceden düşündüm desem içinizden hassiktir lan diyeceksiniz :)

bence güzel bir buluş başta bir enerji alıyor sonra çalıştırdığı şeyin enerjisiyle bir daha enerji üretiyor bravo!

işte öyle
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dj_hacker
    dj_hacker's avatar
    Erkek
    bence mantıklı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Evet yazıyı bende okudum cidden güzel...! Bu buluşu bulan ve yapan nede olsa bizim insanımız :) Alkışlamak lağzım :D

Ayrılığın rüzgarı zamansız estiği vakit, beni arama buralarda. Ben bilmem hangi meridyenin, bilmem kaçıncı paraleline savrulmuş olacağım. Bilinmez yollarda yürüyeceğim, başı öne eğik. İşte diyecekler, işte o yabancı geçiyor yine yalın ayak, başı dumanlı. Yüreğimin çarpıntısını bilmeden arkamdan ahkam kesecekler. Ellerimde hesap soracak derman yok. Dişlerim kenetlenmiş, dilim lal konuşmuyor benimle. Dermansız dertlerin, onulmaz yangınların, alev alev, har har, kor kor yandığı ve kavuşma ümidinin hızla eridiğini bilerek ve kalbimin bu erimeye inat donduğunu hissederek yürümekteyim. Elimde ne bir pusulam, ne de bir haritam var. Bana klavuzluk eden sadece kargalar. Kargalar kargaşadalar, bense karmaşada. Her şey muamma, her şey bilinmezlerle çevrili. Bende bu bilinmezin, bilinmezliğinde kaybolmak istiyorum Mutlak Sonsuza...! ( Elixir )
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    ben bu durumu şöyle açıklayayım: Babam beni besleye bilir ama; ben babamı besleyemem.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    o zaman akü alete bir kere enerji versin ve sonra akünün aletle olan bağı kesilsin. alette kendi üretiği enerjinin bir kısmın akü yerine kendine versin. Böylece alet sonsuza kadar durduğu yerden enerji üretsin Oh ne ala memleket.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

öle demeyen beyler adam haklı bu gerçekten mümkün?  çünkü  türkiyede ilkokuldan terk bir sürü

mucit kaynıyo ortalık !!    kendi  benzinini (bio benzin) üreten çiftçiler var ülkemizde??

bilenle bilmeyen bir olur mu?
Toplam Hit: 2202 Toplam Mesaj: 11