folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkce Ezanın Öyküsü....

Türkce Ezanın Öyküsü....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bak gözüm beni gerek buradan gerek gerçek hayattan tanıyan bilir emperyalizme karşı duruşumu eylemimi bilen bilir...O siyah ninjalara gelince onlar şekilcilikten başka birşey değil...İnanmıyor olmam Kuranı bilmemem yada ibadetler hakkında bilgisiz olduğum anlamına gelmez...1000 kişi arkadama saf dursun namaz nasıl kıldıracak bilgim var içimiz boş değil..demogojik sözlerle açıklamada  yapılmaz...Sen kendi insanın beyin yapısını bilmiyorsan neyleyim...Gel gelelim sen daha kültür ve din ilişkisini bilmiyorsun..Din kültürün içinde bir parçadır...Ve kültür benim toplumumun bir arada yaşamasının birlik olmasının temel bağıdır...dinde bu bağın bir parçasıdır...Benim inanmıyor olmam gerek misyoner gerekse şeriatçı etkilere sessiz kalmamı gerektirmez ..benim toplumumum büyük çoğunluğu inanıyorsa ben kendi toplumumun nanç değerlerini ve kültürünü savunurum...Gerek batı gerekse arap kültürünün aşılanmasına karşı dururum ve bu sebeple Türkçe ibadeti savunurum. GÖZÜM.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

arkadaşlar bu konu lastik gibi nereye çekersen oraya gider mesela ezan türkçe oldu yarın kürtlerin çıkıpta bizde ezanı kürtçe okuruz demiyeceğini biliyormuyuz bazı arkadaşlarda kültürden dem vurmuş madem türk kültürüne bu kadar önem veriyosunuz önce türkçe konuşmayı öğrenelim türk gibi giyinmeyi öğrenelim öle amerikan uşakları gibi kıçından düşen donlar giymek anlamadığınız hızlı hızlı müzikler dinlemek ondan sonra türk kültürü elden gitti ezanı türkçe yapalımda türk kültürünü kurtaralım herşeyimiz tam olsun biz bununda amerikalıların oyunu olmadığını  hala anlayamadık türk kürt diye böldük bide türkçe ezanla camiye gidenler arapca ezanla camiye gidenler diye bölelim bu şerefsiz oyuna gelmeyelim madem türk kültürünü yaşatmaya geliştirmeye çalışıyoruz ezanı türkçeleştirerek değil özümüze dönerek bunu yapalım

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mysterious_tr
    mysterious_tr's avatar
    Erkek
    ya kardeşler nasıl ingilizce genel bir evrensel dil haline gelmişse arapça da islam'ın evrensel dilidir.ben kokainman'a katılıyorum lafı ağzımdan aldı.zaten türkçe ibadet türkçe ezan diyenler genelde namazla niyazla alakası olmayan adamlar oluyor.hergün binlerce şey ezberlenirken bir ezan'ın anlamını veya namaz kılarken okunacak bir kaç duanın ezberlenmesi zor geliyorsa o sizin bileceğiniz iş.bence türkçe ezan olamaz... türkçe ibadet kişilere kalmıştır...

Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Düşük bel pantolon giymem...anlamadığım müziği dinlemem...kürt ün bu konuy akarışması gereksiz..zaten bi Türküz Kürt olarakta..lastik oldu konu .nokta

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 5184 Toplam Mesaj: 25