folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türkçe Wordlist Paylaşabilecek Olan Var Mı ?

Türkçe Wordlist Paylaşabilecek Olan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

O dediğin iş yaş. 8 karakterli wordlist bile oluştursan onu denemesi 30 dk dan çok daha uzun sürer. Farklı saldırı tiplerine yönel.

Örnek:

https://github.com/wiire-a/pixiewps

telefon hotspot'ta wps yok

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

bence hocana 8 in n kombinasyonundan dolayı bu şifrenin kırılma süresi yetersiz olur gibi bir cümle kurarsan sanrım geercli not alırsın. cünkü hocanın istedği olacak bişi değil zaman diliminde ve suan ki teknoloji ile.. wirelss kartın ısınması vs yani sen bence mantık cevap ver gecerli not alırsın.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

bence hocana 8 in n kombinasyonundan dolayı bu şifrenin kırılma süresi yetersiz olur gibi bir cümle kurarsan sanrım geercli not alırsın. cünkü hocanın istedği olacak bişi değil zaman diliminde ve suan ki teknoloji ile.. wirelss kartın ısınması vs yani sen bence mantık cevap ver gecerli not alırsın.. 

Ama sınıfta bunu kıran 2 tane öğrenci vardı. Sanırım dediğiniz gibi farklı yollarla kırdılar şifreleri... Kağıtta özellikle yazıyordu zaten crunch ile kıracaksınız diye. Neyse artık bende elimden geleni yaparım zaten. Allah yardımcı olur diye umut ediyorum şuanda.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Merak ettiğim için sadece Note5 ile denedim hotspot açtım şifreyi 12345678 yaptım ve bruteforce'a başladım bilgisayardan saniyede 1200-1300 şifre denedi, 20-25 saniye sonra broadcast'i kesti telefon paketlerin yarısı çöp oldu, kaldı ki tek pc ile yaptım 10 kişi aynı anda bruteforce denesek 1sn sonra telefon wifi broadcast'i keser zaten kesinlikle o işte başka bir iş var kolay gelsin.

"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    GodKlaus bunu yazdı

Herkese merhaba. Yarın bütünleme sınavım var akşamdan biraz bakınayım dedim.

Konu olarakta linux'ta hocanın telefonundan açtığı wifi hotspot'un şifresini crunch yada wordlist ile kırmak.

Finalde bize crunch kullanacaksınız ve şifrenin uzunluğu 8 karakter dedi. Dosya boyutu çok büyük oldu hem harf hemde rakam olduğu için. Bunu hocaya söylediğimizde de ozaman wordlist'le gelseydiniz. Mühendissiniz siz dedi güldü (şerefsiz kjdskjd)

Üstteki 1. sebeb ayrıca 2. sebebim olarakta yan komşumuz olan davut şerefsizinin evinde en az 18 kişi yaşıyor gürültü yapmıyorlar kafa sikiyorlar direk. Kullanmadığım dell laptop var wifi ağlarına bağlanıp sabah akşam download yapmayı ve kota mota ne varsa yok etmeyi düşünüyorum. Crunch ile denedim 6,7 ve 8 basamaklı sayıları ( belki bir sayı koymuşlardır diye ) ama başarısız oldum. Hem kendi hackerlık skillerimi denerim hemde yarınki bütünleme sınavı için ek kaynak olmuş olur.

Elinde text+number şeklinde bir wordlish olan varsa çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkür ederim (:

Muhtemelen rockyou kullanacaktır hocanda. Davut şerefsizine gelirsek ağını hacklemeye ihtiyacın yok güçlü bir çıkışı olan wireless modem ile DeAuthentication paketleri bas hiç bir bok yapamasınlar?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

Merak ettiğim için sadece Note5 ile denedim hotspot açtım şifreyi 12345678 yaptım ve bruteforce'a başladım bilgisayardan saniyede 1200-1300 şifre denedi, 20-25 saniye sonra broadcast'i kesti telefon paketlerin yarısı çöp oldu, kaldı ki tek pc ile yaptım 10 kişi aynı anda bruteforce denesek 1sn sonra telefon wifi broadcast'i keser zaten kesinlikle o işte başka bir iş var kolay gelsin.

hocam handshake yakalayıp handshake'i bruteforce layacaksın. broadcast ile alakası kalmıyor zaten deauth gönderip tekrar bağlandırıp handshake yakaladıktan sonra

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Pazartesi yani dün girdim sabah 8de sınava. Aynı olay dediğim gibi wifi şifresi kırmaya geldi. Handshake yakaladım crunch ile bastım bulamadı 15 dakika kadar denedikten sonra. Çağırdım hocayı dedim bulamıyor ve süre yetmeyecek gibi o yüzden SS alıp en azından bu adıma kadar geldiğimi göstermem yeterlimi dedim. Evet sorun yok buraya kadar gelmen yeterli dedi.

51 almışım saygılar kjdsjkds

Sonuçta DD ile geçtim dersi. Temel olarak ihtiyacım kalmadı ama Davut bey için kullanmalık bir wordlsit arıyorum lakin aciliyeti yok. Zor kısmı halletim (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun, o nasıl sınavmış amk öyle, yeni yöntem icat etmenizi bekliyor heralde patente falan atlayacak kendisi :D

Aciliyetten geçtiğimize göre, şu handshake yakalamaktır gpu ile online hesaplatmaktır bunlar nasıl yapılan işler, handshake nedir nasıl yakalanır vs, konu özeti olacak şekilde anlatabilecek veya kaynak tavsiye edebilecek kimse var mı? ilgimi çekti :B

noname tarafından 22/Oca/19 02:41 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
Toplam Hit: 11829 Toplam Mesaj: 19
keyword türkçe türkçe wordlist