Turkcell E-Sim Deneyimim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

iPhone tarafında 2020 ve sonrasında çıkan modellerden itibaren var bu özellik. 

Tuh

saglik olsun

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Senin ekranında Turkcell yazıyor mu @mkyb?

Ben Upcall üzerinden operatör isimlendirme kullanıyordum, şimdi E-Sim ile bu özellik desteklenmediği için ne özel bir şey yazabiliyorum, ne de varsayılan Turkcell ifadesine dönebiliyorum :-) Turkcell araştırıyor bakalım.

Twitter: @CanKirca
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

12 promax kullanıcısıyım şarjı biraz fazla mı sömürüyor ne anlamadım bu arada turkcell qr'lar tek kullanımlık.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Senin ekranında Turkcell yazıyor mu @mkyb?

Ben Upcall üzerinden operatör isimlendirme kullanıyordum, şimdi E-Sim ile bu özellik desteklenmediği için ne özel bir şey yazabiliyorum, ne de varsayılan Turkcell ifadesine dönebiliyorum :-) Turkcell araştırıyor bakalım.

Senin hat bugta kalmıştır. Turkcell online işlemlerden şikayet talebi aç hattına reset atsınlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

eşim diye okudum sonra 

eş sim mi yazmak istedi diye düşündüm clone

sonra konuyu okuyunca e-sim olduğunu anladım sabah sabah öpüldün :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Konu başlığında E ile sim arasina çizgi atmani öneririm.

Note 10 plusta e-sim desteği yokmuş. Vay ameka

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

S20 Ultra 5g kullanıyorum. kayıtsız yurtdışı cihaz.

Bugün akşam 18:00 gibi Turkcell mall of istanbul tim e geçtim. Esim istedim. Platinum olduğum için ücretsiz zaten normal sim de digital sim de aynı.

Email adresime QR kodu ve pin puk bilgileri geldi. Ayrıca oradaki bir çalışan kendisi cihazımı wifi ye bağladıktan sonra kurulumu yaptı. Herşey tamam derken....

Şebeke gelmedi. Fiziksel sim de doğal olarak kullanım dışı oldu. 

Çalışanın bana dediği şey "Cihazınız yurt içi mi yurt dışı mı ? Yurt dışı cihazlarda ilk kurulumda 1-5 saat arasında kendiliğinden şebeke geliyor. Gelmezse turkcell i arayın" 

Ben işlemden 2 saat sonra avm den ayrılmadan önce turkcell i eşimin telefonundan aradım. Konuyu anlattım. Kontrol ettiler bir sıkıntı yok. 

Bayiye döndüm onlar da uzun sürüyor kendi kendine düzelir dediler. içime sinmedi. Başından saldı gibi geldi...

Az önce platinum müşteri hizmetlerini diğer cihazımdan aradım. 5 saat diye bişey yok. Bizde buradan müdahale edemiyoruz bayi işlemine dedi. Yarın gidin işlemi yeniden yapsınlar, bize yönlendirirse arayıp telefonu onlara verin dedi.

Gülermisin ağlar mısın. şebekesiz kaldık....

An itibari ile e sim i kaldırdım. Tekrar qr okuttum. herşey normal şebeke yok. 

Bu arada pin kodu falan istemedi hiç.

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell E-sim karekodu tekrar kullanılabiliyormuş :

https://forum.donanimhaber.com/ios-15-ve-e-sim--150608285

Turkcell elemanıda daha önce yazdığım gibi bana söylemişti ama gereksiz yere deneyip tekrardan 35 lira vermek istemedim. :D

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Telekom sonunda bahsettiğim yurtdışındaki sistemi aktif etmiş. E-sim için bayiye gerek kalmadan internetten aktif edilebiliyor sanırım. Sanırım diyorum çünkü Telekom hattım olmadığı için tam deneyemedim.

https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/e-sim-profil-olusturma

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdiburak
    erdiburak's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Türk Telekom sonunda bahsettiğim yurtdışındaki sistemi aktif etmiş. E-sim için bayiye gerek kalmadan internetten aktif edilebiliyor sanırım. Sanırım diyorum çünkü Telekom hattım olmadığı için tam deneyemedim.

https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/e-sim-profil-olusturma

Denedim denerken bileğileri girdikten sonra imei istiyor. iPhone se gen 2 var esim  destekliyor ama bunlara göre esim desteklemiyor Muş. O yüzden deneyimlenmedim. 
    imei ile cihaz sorguluyor. 

| GTP | TBT | Desinatör | icrypex.net | Comnet=CMT637DQU
Toplam Hit: 6229 Toplam Mesaj: 58
esim