Turkishost'dan Hizmet Alacaklar Bir Kez Daha Düşünsün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

bir müşterim için 7 yıl önce hizmet almıştım. her yıl fatura ödemesini gerçekleştirir ve 3-4 ayda bir çalışıyor mu diye bakardım.

ara sıra durup dururken site kapanırdı. desteğe söylerdim ve açarlardı. bu duruma alışmıştım ve sorun etmiyordum.

en son disklerinin bozulduğunu ve scriptlerimin yandığını belirttiler.

7 yılda alınmış bir tek yedekleri olmadığı için kendilerini kutluyorum. bu firmaya güvenipte kendim yedek almamak gibi bi aptallık ettim.

dahası için;

bu durumu sosyal platformlar+blog açarak anlatacağımı söyledim. karşılığında aldığım cevap ise "bu durumdan dolayı markamızı kötüleyecek yada karalayacak eylemlerde bulunmanız halinde şirket avukatlarımız bu konuda gerekli işlemleri başlatmak durumunda kalacaktır." oldu. (haklarını yemeyeyim özür niyetine 1 yıllık ücretsiz hosting verelim diyorlar. script olmadıktan sonra sanki 10$lık hostinge ihtiyacım varmış gibi...)

bu cevaptan sonra "hakkınızda yalan söz etmem. yaptığınız hizmetin sonucunu paylaşacağım için dava açsanızda sıkıntı değil uğraşırım" dedim. karşılık olarakta "sizin ile aynı sorunu yaşayan yüzlerce müşterimiz mevcut hiç birinin bu konuyu internette paylaşma gereği duymamasının sebebini düşünmenizi rica ederiz." gibi bi cevap aldım.

attackatak tarafından 02/May/17 15:49 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

hocam özellikle r10, wmaraci üyeliğin varsa oralara yaz.

edit:bir de eski yazıları archive.org indexlemişsse oradan da bulabilirsin.  ben birçoğunu öyle kurtarmıştım.

mrkps tarafından 02/May/17 15:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

direkt tazminat davası acıma 

edit:konuya tag girerken biraz daha akılcı davran

DJ_Alper tarafından 02/May/17 15:47 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı

hocam özellikle r10, wmaraci üyeliğin varsa oralara yaz.

edit:bir de eski yazıları archive.org indexlemişsse oradan da bulabilirsin.  ben birçoğunu öyle kurtarmıştım.

var hocam oralara da koyacağım. ekran görüntülerini de aldım.

edit: siteyi silverlight ile yazmıştım. malesef index yoktur.

attackatak tarafından 02/May/17 15:48 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

yazabileceğin her platforma yaz hocam.

hatta kahvede muhabbet ederken bile anlat dayılara amcalara.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

X firması dolandırıcıdır diye yazarsan bu ticari itibara zarar verir. ama X firması kötü hizmet sunuyor zira kullanıcısı olarak mağdurum dersen bu ticari itibara zarar vermez. Tamamen kullanılacak kelimelere bağlı.

Firmayla ilgili her yazılana ticari itibara zarar veriyor diye dava açılsaydı sikayetvar.com, ekşi sözlük vs gibi sitelerin kullanıcılarının tamamını mahkemeye vermek lazım.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

aynısı benim başıma geldi son bir hafta içerisinde. 2 ay uğraştığım bir site vardı ve yedeğini almamıştım siteyi teslim etmek üzereydim. Disklerinde sorun olduğunu dosyaların durduğunu ancak sql lerin olmadığını söylediler. diskte kurtarma çalışmaları yapılıyormuş hala bekliyorum.

Zira bunun yanı sıra burada host verdiğim bir mürit kardeşimize de mahcup oldum dolaylı yoldan mağdur ettim.

edit: aynı host firması değil

sezginari tarafından 02/May/17 19:11 tarihinde düzenlenmiştir

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Hocam gerçekten sıkıntı. Hepsi için konuşmuyorum fakat özelliklerinde haftalık yedek yazan host firmalarının çoğu yedek almıyor. Haftalık olmasada 2-3 haftada en kötü ayda 1 alınıp buluta atılmalı. 

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

3-4 Sene öncesine kadar ilgili ve kaliteli olan bir firma idi.

Fakat özellikle son 2 senedir tek kelime ile hizmetleri rezalet

Allahtan 2 sene önce farketip guzelnet e geçmişim..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

3-4 Sene öncesine kadar ilgili ve kaliteli olan bir firma idi.

Fakat özellikle son 2 senedir tek kelime ile hizmetleri rezalet

Allahtan 2 sene önce farketip guzelnet e geçmişim..

bende 2-3 belki 4 senedir güzelhost kullanıyorum.

turhost'un faiş fiyatları ve saçma salak yok güncelleme yok bakım çart çurt diye diye günün 3-4 saatinde kapalı olması sebebiyle geçmiştim.

guzelhost çok iyi hakkaten

http://www.leyladansonra.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Eleştiriyorsanız da düzgün bir şekilde eleştirin lütfen, küfür etmeyelim...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 2708 Toplam Mesaj: 10
rezalet turkishost data kaybı