folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Türkiye, Dünya'da 1. Oldu. Gurur Duyuyorum

Türkiye, Dünya'da 1. Oldu. Gurur Duyuyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

Adam çalışıyor hala laf ediyorsunuz :))

Merhabaaaaa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek
    PyramiD bunu yazdı

Aslında bir yerde dediğinde haklısın. Memleket o kadar iş yapmayan iktidar gördü/görmüş ki, e işin doğrusu AKP'yi ne kadar sevmiyorum dese de çoğu kişi, alternatifi yok hala. Dün işe giderken metroda gördüm yapılan bir araştırmaya göre AKP %52, CHP %24 gibi anket sonucu ortaya çıkmış. Gerçekten hiç şaşırtıcı değil. İlk olarak CHP AKP'nin alternatifi değil, hiçbir zaman da değildi, olamaz da. İkincisi de CHP çok başlılığından kaynaklı, iç anlaşmazlıklarından kaynaklı çok oy kaybediyor, %24 iyi bile.

AKP'nin tekrar iktidara gelememesi için şu anda hiçbir sebep yok gibi görünüyor. İşin ekonomik boyutundan eleştirenler içinse naçizane bir tavsiyem var. Ekonomik durum/pozisyonlardan bahsederken GSMH değil GSYİH baz alarak konuşursanız daha doğru olur.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    Gharzvog bunu yazdı

başlığı görünce aha dedim bizimkiler birşeyler yaptı heralde helal olsun falan, içeri girdim inceden bi gülümseme oluştu :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek
    chelishky bunu yazdı
    PyramiD bunu yazdı

Aslında bir yerde dediğinde haklısın. Memleket o kadar iş yapmayan iktidar gördü/görmüş ki, e işin doğrusu AKP'yi ne kadar sevmiyorum dese de çoğu kişi, alternatifi yok hala. Dün işe giderken metroda gördüm yapılan bir araştırmaya göre AKP %52, CHP %24 gibi anket sonucu ortaya çıkmış. Gerçekten hiç şaşırtıcı değil. İlk olarak CHP AKP'nin alternatifi değil, hiçbir zaman da değildi, olamaz da. İkincisi de CHP çok başlılığından kaynaklı, iç anlaşmazlıklarından kaynaklı çok oy kaybediyor, %24 iyi bile.

AKP'nin tekrar iktidara gelememesi için şu anda hiçbir sebep yok gibi görünüyor. İşin ekonomik boyutundan eleştirenler içinse naçizane bir tavsiyem var. Ekonomik durum/pozisyonlardan bahsederken GSMH değil GSYİH baz alarak konuşursanız daha doğru olur.

Arkadaşın fikirlerine doğrudan katılıyorum ,altı çizili olan yerlere , anlatmak istediğim konuyu anlatmış :)

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

sanırım hayatlarından memnun olanlar koşulsuz şartsız akp yi desteklemekte... memnun olmayanlar dolayısıyla muhalefet yapıyor. akp nin

ülke içi siyasetine bakacak olursak hükümeti bir belediye gibi görüyorum. çünkü belediye anlayışı ile iç siyaset yapılıyor. yani kesin çözümlük işler

değil tamemen idare etsin işte bi şekilde denilebilecek işler..  vatandaştan daha fazla nasıl koparırım siyasetide cabası .mesela SGK aracılığı

ile çalışmayan 18 yaş üstü kişilerin olmayan parasına göz dikmesi, alamıyorsada anne babasının emekli maaşına dadanması apaçık bir

soygunculuğa girmekte.. bunu bana kim izah edebilir?? neymiş sağlık sigortasıymış. sanki devlet hastanesi çok güzel hizmet veriyormuş gibi zorla

para alıyorlar. şerefsizin biride diyor ki ee işte o çalışmayanları teşvik ediyorlarmış böylece zorla çalışsınlar diye.. resmen zorla yaptırılıyor herşey. 

gelen zamlarda cabası. neymiş açık vermiş. vermeselerdi o zaman.. sanki halk yaptı açığı.. 300 milyon doları libyaya gönderirken iyiydi.

şimdide bi o kadar suriyeli arap piçlerine göndermişler. diyecek birşey yok. akp kongresine gelenleri görürseniz anlarsınız neden bu arap kıçı

yalamacası yapıldığını... (devletin üretecek birşeyi olmadığı için tamamen vergi  geliri var başka hiçbirşeyi yok) bu yüzden kendi isteğinizle

domalarak vereceksiniz zorluk çıkarmaca yok devlete.. + olaarak basın özgürlüğü diye birşey kalmadı türkiyede... + dahası Adalet denen

merette bağımsızlığını yitirmiş durumda. başbakanın konuşmalarına bakın anlarsınız telkin verip vermedigini yargıya.. (anayasa mahkemesi eski

rapörtörünün akp ye yakınlığıda ortaya çıkınca hepten kaybettik yargıyı anlıycanız..)

Dış siyaset ise rezalet. şu anda yurtda cihat, dünyada cihat anlayışı ile devam etmekteyiz. kuruluş abidemiz olan Türk milletinin değişmez

değerleri ile oynanıp gerilime sürüklendiği bir dönem geciriyoruz. 

ve son olarak akp kongresine bakıyorum. Sanki Türkiye Cumhuriyeti en altın çağını yaşıyormuş gibi hava var.. utanılmayacak gibi değil...

cagatay09 tarafından 30/Eyl/12 15:00 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Norveç nüfusu: 5.000.000
    Türkiye nüfusu: 74.000.000

Sizlere sabah akşam tok karnına iktisad yazıyorum.

Edit/Büdüt: GSMH zırvalarına itafen...

Caliber tarafından 30/Eyl/12 15:27 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

Ccaglayan bunu yazdı
    Gharzvog bunu yazdı

başlığı görünce aha dedim bizimkiler birşeyler yaptı heralde helal olsun falan, içeri girdim inceden bi gülümseme oluştu :)

aynen bende böyle düşündüm... neyse tebrikler Hükümetimiz sağolsun :)

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek
    microkabus bunu yazdı
    chelishky bunu yazdı
    PyramiD bunu yazdı

Arkadaşın fikirlerine doğrudan katılıyorum ,altı çizili olan yerlere , anlatmak istediğim konuyu anlatmış :)

akp çalışıyor derken farklı anlamda kullandım yanlış anlaşılmışım :)

Merhabaaaaa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

300996_10152140413415364_1415607405_n.jpg%20%28960×842%29

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 8036 Toplam Mesaj: 80