folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

Türkiye Evrimle Tanışıyor: İstanbul!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

Burada çıkıp ne bir dindarı ateist, ne de bir ateisti dindar yapabilirsiniz.

AYNEN katılıyorum.Bunlar sanıyorlar ki cihat netten gerçekleşecek herkes netten 1-2 konu okuyup yazınca bu konuyu okuyan ateistler dindar dindar olanlarda ateistlerin yazdıklarına bakarak ateist olacaklar...vay arkadaş ne güzelll memleket :P 

ortadan gidenler ne olacak ? 

bakın şimdi sokayım evrimine de maymununa da ondan değilim de adamlar bilimsel bişiler yapmaya kalkıyorlar aaa maymunmuşlar dinazormuşlar...öteki diyo yabozmuşsunuz çok dindarmışsınız bilmem ne...

aga adam bilimsel olarak bişi bakıyo sana ters geliyosa sallamıcaksın zaten bi sonuç çıkmadığında varsayımlar il konuşulacak tezler konulacak gerçekleği ispatlanmayan şeyler yazılacak çizilecek neden bu kadar kale alınıyo bu işler böyle durumlarda ? 

hadi onu geçtim geçen bi konu okudum holy hoca mı ne yorum yazmış şu peygamber ile ilgili film konusunda demişki : adamlar sadece film yapmış ne olduğu belli olmayan siktiri boktan bir film abuk subuk şeyler anlatılmış görüntü ses kurgu bok gibi çıkmışlar müslümanlığa hakaret ediyo...zaten amaç bu değilmi ortalığı kızıştırmak değilmi ? akılcı davranın akılcı yoksa ne din kalacak ne müslümanlık..sen bak işine adam film yapmış sende ona göre hareket ediyosun filmde ele alınan konuyla kendini birebir etiketliyorsun müslümanlık aleminide ... bereket versin :P işler yolunda derler adam..

yaf allah aşkına kıyamet mi kopuyo iç savaşmı çıkıyo noluyosa olsun amk yeter la artıkın evlendik çoluk çocuğa karışacaz niyetindeyiz ne olcak ne bitecek diye bekliyoruz...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Burası için demiyorum kimse üstüne alınmasın genelde çevremde Din Allah kitap diyenlerin bir çoğu Her türlü boku yiyip her tülü günayı işleyip Allah kitap denilince utanmadan birde dini imanı tartışan milleti kınayan laf söyleyen adamlar var ya deli oluyorum...

Lafa gelince 2 günde bir 10 posta karı sikmiştir ama Türban mevzusuna gelince ovv mangalda kül bırakmaz

lafa gelince şöyle içer böyle içki içer  ama domuz eti haramı mevzusuna gelince deli gibi tartışır savunur senle kınar yiyenleri vs vs

yolda her gördüğü karıya atmadığı laf kalmaz akıttığı salyalardan tükürük bezleri tükenir ama kendi anasına bacısını sıkarda sıkar...

1 kere caminin önünden geçmez  a.k dini konulara gelince ilahiyat prpfesöründen çok fetva vermeye kalkar a.k

Evrim konusuna gelincede xxx  hoca gibi sözde dinci adamlardan 3-5 kulak arkası ettiği lafı gelir sana sorar sıkıştığında Allah öyle istedi diyip sözde bilim insanı sıkışınca herşeyi mistik olarark açıklar ama evrim nedir ne değildir sorsan bilmez ama her daim verecek cevabı vardır buna eminim
    böyle insanlar oldukça bir cacık olmaz bu memleketten arkadaş

SeRDaR tarafından 27/Eyl/12 15:21 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Burası için demiyorum kimse üstüne alınmasın genelde çevremde Din Allah kitap diyenlerin bir çoğu Her türlü boku yiyip her tülü günayı işleyip Allah kitap denilince utanmadan birde dini imanı tartışan milleti kınayan laf söyleyen adamlar var ya deli oluyorum...

Lafa gelince 2 günde bir 10 posta karı sikmiştir ama Türban mevzusuna gelince ovv mangalda kül bırakmaz

lafa gelince şöyle içer böyle içki içer  ama domuz eti haramı mevzusuna gelince deli gibi tartışır savunur senle kınar yiyenleri vs vs

yolda her gördüğü karıya atmadığı laf kalmaz akıttığı salyalardan tükürük bezleri tükenir ama kendi anasına bacısını sıkarda sıkar...

1 kere caminin önünden geçmez  a.k dini konulara gelince ilahiyat prpfesöründen çok fetva vermeye kalkar a.k

Evrim konusuna gelincede xxx  hoca gibi sözde dinci adamlardan 3-5 kulak arkası ettiği lafı gelir sana sorar sıkıştığında Allah öyle istedi diyip sözde bilim insanı sıkışınca herşeyi mistik olarark açıklar ama evrim nedir ne değildir sorsan bilmez ama her daim verecek cevabı vardır buna eminim
    böyle insanlar oldukça bir cacık olmaz bu memleketten arkadaş

siz o tip insanlarla karşılaşmışsınızdır. nedense ben çevremde çok az öyle müslüman tanıyorum.

neye inanırsan inan laf yok ama evrim var deme hakkınız varsa, yok diyene katlanacaksınız heleki bilimsel delille anlatılıyorsa.

kimsenin imanınıza karıştığı yok. ama evrim yok dendiğinde çıldıran genelde evrimciler oluyor. adaptasyonda olsa bir akıllı seçim gerektirir oda herşeyi tek kanaldan idare edecek bir varlık olmasını gerektirir. yoksa ne hücre ne molekül müstakil akla sahip olsa, kendinden binlerce km uzaktaki atomlarla nasıl bu detayda iletişim kurup maddeyi oluştursun. yaprak molekülü mideye girince nasıl vitaminleri ayrışacak ve sonra hayvanın etine dönüşecek? birbirinden kopuk uç derece matematiksel eşitsizliklerden bahsediyoruz milyar atomun kararlıca bağ kurması ne demek biliyor musunuz?

o mantıklı kararları evrimin ne şekilde açıkladığını söylermisiniz?

natural selection mu? o zaman o kim veya nasıl bir seçim neye göre seçim yapıyorda o kadar zeki oluyor yöntemini öğrenelimde bizde teknolojiyi o yöne kaydıralım

CHaRMaNDeR tarafından 27/Eyl/12 15:44 tarihinde düzenlenmiştir

Düşünüyorum, o halde varım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

yaprak molekülü mideye girince nasıl vitaminleri ayrışacak ve sonra hayvanın etine dönüşecek?

HAEUHAUEHAUEFUAEHFUAEHFUEAHUEAHUAEHUEAHUEAHUFHAEUFHAEUH

Hemen Richard Dawkins'e mail atıyorum. Açıklasın bakalım deyus.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

yaprak molekülü mideye girince nasıl vitaminleri ayrışacak ve sonra hayvanın etine dönüşecek?

HAEUHAUEHAUEFUAEHFUAEHFUEAHUEAHUAEHUEAHUEAHUFHAEUFHAEUH

Hemen Richard Dawkins'e mail atıyorum. Açıklasın bakalım deyus.

darwin kitabında tavus kuşunu görünce hayret ediyorum diyor detaylı olmasına. ilerde dalga geçilecenden korkuyorum diyor. okumamışsınız belli. tabiki hayvanın midesine girecek. darwinin kitabı türlerin kökeni hangi detaylardan bahsediyor sanıyorsunuz. savunduğunuz evrimin başucu kitabından haberiniz yok. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

darwin kitabında tavus kuşunu görünce hayret ediyorum diyor detaylı olmasına. ilerde dalga geçilecenden korkuyorum diyor. okumamışsınız belli. tabiki hayvanın midesine girecek. darwinin kitabı türlerin kökeni hangi detaylardan bahsediyor sanıyorsunuz. savunduğunuz evrimin başucu kitabından haberiniz yok. 

Ya hacı konuşacağımı konuştum daha müdahale etmeyeyim diyorum da antik çağdan kalma kulaktan dolma bilgilerinle konuşup duruyorsun. Eminim o tavus kuşunuda bir yerden duymuşsun.

Bak 2 dakikalık google araştırmasını senin için yapıyorum;

google alıntı:

tavus kuşunun bu kadar güzel ve kuyruğunun bu kadar uzun olmasının nedeni, çiftleşmedeki başarı ile ilgili. Kuyruğu daha uzun ve güzel olan erkeklerin diğerlerine göre daha fazla çiftleşme ve soyunu sürdürme avantajı var. 

google alıntı 2:

Bu cinsel seçilimdir.Bir papülasyonda karşı cins tarafından çekici bulunuyorsan, senin sahip olduğun özellikler çiftleşmede seni seçeceği için seçilmeyen bireylere göre bir sonraki nesle daha çok aktarılır.Bu nesiller boyu süreceğinden sıradan tüylere sahip bireyler yokolur.Burada karşı cinsin neyi tercih ettiği önemli biraz.Belki korkuyla belki isteyerek ama bu konuda başarılı olanlar daha çok yavru yapıyor bu kesin..

edit: Türlerin Kökeni kitabına takılıp kalma zaten okuduğunu bile sanmıyorum, eski bir kitaptır üstüne günümüze kadar bir çok şey daha keşfedildi. 

GusFring tarafından 27/Eyl/12 15:55 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    CHaRMaNDeR bunu yazdı

Ya hacı konuşacağımı konuştum daha müdahale etmeyeyim diyorum da antik çağdan kalma kulaktan dolma bilgilerinle konuşup duruyorsun. Eminim o tavus kuşunuda bir yerden duymuşsun.

Bak 2 dakikalık google araştırmasını senin için yapıyorum;

google alıntı:

tavus kuşunun bu kadar güzel ve kuyruğunun bu kadar uzun olmasının nedeni, çiftleşmedeki başarı ile ilgili. Kuyruğu daha uzun ve güzel olan erkeklerin diğerlerine göre daha fazla çiftleşme ve soyunu sürdürme avantajı var. 

edit: Türlerin Kökeni kitabına takılıp kalma zaten okuduğunu bile sanmıyorum, eski bir kitaptır üstüne daha bir çok şey daha keşfedildi. 

:))) güvercinler çiftleşemiyormu? çiftleşmedeki başarıdan kasıt kaliteli hareketmi? bilimsel dediğiniz delil bu yani? hayvanın rahmindeki yumurtalığındaki yapıya giden dna ya göre şekil almasıyla alakası yok yani :))) gülerler gözünü seveyim savunduğunuz şey bak. daha iyi ilişkiye giren daha kaliteli nesle mi sahip oluyor? 

Toplam Hit: 12440 Toplam Mesaj: 148