folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türkiye Füze Kalkanı Kuruyor

Türkiye Füze Kalkanı Kuruyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------

hoja iranın elinde abd uçaı var hem de fazlacana var :)
    uçakları kaldırmışmış abü inanıyon mu sen buna :) düşman olmak ayrı mesele o ayrı mesele.
    biz yaptık dedikleri (yalan :D ) uçak tsknın eğitim uçaı olarak kullandıı f-5, :)

Hoca çok deli tartışıyoz :D akşam akşam iyi oldu :D fikir paylaşımı :D hocam biz yaptık dedikleri eski uçakları boyadılar ve yeni uçak yaptık diye piyasaya çıkarttılar.Ben

İranın amerikadan uçak alıcağını hiç tahmin etmiyorum :) ama güzel beyin platformuydu saol :D 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    kendi ürettiğimiz silahlarla kendimizi koruyacağımız günleri görebilecek miyim acaba?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

Türkiye nin alcak ve orta irtifa hava savunma sistemi zaten fazlasıyla mevcuttur. ancak hava savunma sistemlerini guclendirmek isteyen TSK, alcak irtifa savunma sistemlerine kara kuvvetleri icin 45 batarya deniz kuvvetleri icinse 12 batarya ihalesi acmıstır. İhaleye cevap veren firmalar arasında Türkiyeden aselsan, aksa, ayesas, c2 tech, fnss, milsoft ve roketsan firmaları vardır. Yani bunlardan birisi ihaleyi alırsa yerli uretim olacak. Türk sanayisinin geldigi noktadan haberiniz yok hala, maddi destek verildigi taktirde bu firmalarımızın uretemeyecegi hicbirsey yoktur.
    Orta irtifa icinse kara kuvvetleri bunyesine 3 batarya alımı ihalesi acılmıstır. Türkiyeden yine aynı firmalar ihaleye girmislerdir.
    Uzun menzil bolge hava savunma sistemleri icin hava kuvvetleri komutanlıgı bunyesine alınmak uzere 4 batarya alım ihalesi acılmıstır. Türkiyeden yine aynı firmalar ihaleye girmistir ve bunlara ek olarak Türk gate firmasıda bu ihalede yer almaktadır.

Tekrar hatırlatmak gerekirse Türkiyenin zaten alcak ve orta irtifa hava savunması vardır. 2007 de acılan ihalelerle bunlar takviye edilecektir. Uzun menzilli bolge hava savunması bizde mevcut degildi, bu ihale sonrasında 4 bataryaya sahip olacagız. 

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

kafkafkaf bunu yazdı:
    kendi ürettiğimiz silahlarla kendimizi koruyacağımız günleri görebilecek miyim acaba?

silah üretipte çipli uçakları eski silahlarımızı başka devletlere kitleyebileceğimiz günü görebilecekmiyiz acaba?.. 

Zugzwang
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:

hoja iranın elinde abd uçaı var hem de fazlacana var :)
    uçakları kaldırmışmış abü inanıyon mu sen buna :) düşman olmak ayrı mesele o ayrı mesele.
    biz yaptık dedikleri (yalan :D ) uçak tsknın eğitim uçaı olarak kullandıı f-5, :)

elinde f-5 olabilir ama bu f-5 leri ana savaş ucağı olarak kullandıgı anlamına gelmez:)

şuan iran ordusunda mig 30 lar vardır.Ki mig30 lar f16 lardan bile üstün uçaklardır :)

Hem şunu anlamıyorum herşey teknoloji değildir.Savaş alanında olay çok farlı gelişiyor.

Sizin gibi sayısal değerleri ,gerçek değerlerle eş tutan insanlar f117 ler için düşürülmez diyoarlardı.

Ama yugoslavyada sırplar mig29 larla düşürdüler :)))))

Füze kalkanı çok iyi türkiye için  ama bu savunma sistemini çevremizde rusya hariç birçok ülkede başarıyla kullanabiliriz.

Rusların  2005 yaptıgı kıtalar arası bir füze vardı, ve mevcut zamanın hiçbir savunma sisteminin etkili olmayacağını putin soylemisti.

Ayrıca o füzeye nükleer başlıkta takılabilior :) 

Ama abd bunu bize verdiyse kesin 20-30 yıl oncesinin bişiyidir ve 10 kat iyisini israilde ve kendisinde vardır:D 

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

Ülkeyi savaş sırasında kulanacağın savunma silahlarını, düşman ülkelerden alan yönetimin ...

Nası bir mantıktır ki, mevcut savunma sistemini, potansiyel düşmanından satın alırsın???

3 Gün sonra israille savaş cıksa, mevcut silahlarının tamamını onlardan almışsın :)

bir düğmeyle kendi ülkende patlatamayacaklarını ne biliyorsun???

Düşman ülkeden düşman ülkeye karşı savunmak için silah alana kadar, kendimizi sapanla korusak daha hayırlı olur bizim için...

Aynen bende Bunları diyecektim, Üstat Azına Sağlık. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Beyler bu alınan füze :) bakkaldan sakız falan degil üstelik cok büyük paralarla ve kıran kırana geçen 2 seneyi bulan ihalelerle alınan yapılan birşey korkmayın anket yada oy ile alınmıyor m.vekilleri karışamıyor bu işin uzmanı yetişen generaller komutanlar YAŞ seçiyor hangi ülkeden alınırsa alınsın emin olun en iyisidir bugun klavyenin tuşuna tuttugunuz mouse a amerıkan malı yakında kontrol ederler diyebiliyormuyuz hayır? ( en azından bir cok kesim ) o yuzden hiç mi ama hiç kafanızı yormayın tsk herşeyin en güzelini en iyisini seçer rus u sever italyanı giydirir :) anladınız umarım Saygılarımla

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

ne zmndır böle bir proje olmasını bekliyodum sonunda oldu türkiyemiz için cok iyi bi adım özellikle olası bi amerika-iran savaşında amerika gerekli gereksinemlerini incirlik üssünden karşılacak (türkiye savaşa girmese bile )

geçenlerde ahmedinejad bi acıklama yapmıstı düşman kuvvetlerine yardım edenler,üslerini acanlara cevabımız sert olcak gibi bi takım şeyler sölemişti. en azından bu projeyle bu tehlike ortadan kalkıyo.

zaten rusyada cek cumhuriyetinde füze kalkanının kurulmasına karşı cıkıodu onun yerine türkiyede kurulmasını istiyodu.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

Güç kalkanları Devreye Alındımı

He Alındı Alındı Ne diyorsun ablacığım :D

Toplam Hit: 4573 Toplam Mesaj: 30