folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Türkiye'de Yazılımcılıkta İstihdam Ve İş Bulma Durumları Nasıl?

Türkiye'de Yazılımcılıkta İstihdam Ve İş Bulma Durumları Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Universitesine bagli hocam. Bir cok universitede fizik-elektronik-makine takviyeli hocalar oldugu icin, guncel bilgisayar bilimlerinden uzak abuk subuk derslerle omur gecirebiliyorsun. Basvuracagin universitelerin ders iceriklerine bir goz atmak en faydalisi.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    end bunu yazdı

Yazilim camiasina hakim olan biri yazl. muh. mu okumali bilg. muh. mu?

Farkı yok diye düşünüyorum. Şuan aradaki tek fark yaz. Müh genelde daha fazla teori alıyor okulda. Türkiye de ikisi de aynı iş yapıyor 

Bilg. muh. donanim agirlikli egitim almiyor mu?

Böyle birşey kesinliklikle yok hocam

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam 2 hafta önce mezun oldum. Nabız yoklayayım dedim.

6 firmaya cv gönderdim 

-Bilge Adam 

-Ulak 

-Atlas yazılım

-ode.al 

Diğerlerini hatırlamıyorum. 

Sadece atlas yazılımdan dönüş. Olmadı. 3 gün içerisinde 5 firma ile görüşmeye gittim. 

Beklentiyi sordular vs. 

Bilge adam beni mezun olmadığım için kabul etmedi. 

Ode.al 3 gün sonra başlamamı istedi

Ulak biraz bekletti 3 4 gün sonra cevap geldi. Ulak isteğim sektör olduğu için ulakta şuan çalışıyorum. Neredeyse  1 ayım doldu.

Çok fazla iş ilanı görüyorum. Her türlü işe girersin yazılım sektörün de bence. 

Cv ni gönder ben yardımcı olurum.

Linkedin den de çok fazla iş teklifi geldi ama çok düşük rakamlardı. İş arayışını işaretle linkedin den onlar döner sana 

Sen iş bulmada kim bulsun 

https://www.tahribat.com/forum/freelance-veya-tam-zamanli-proje-bazli-islerinize-240116 

Hocam iş girişinde hiçbiri işe yaramadı.

Açıkcası hiçbirini cv ye yazmadım. Direkt cv den elerler diye.

Direkt sözlü mulakat oldu yaptıklarımı kullandığım teknolojileri githubdaki projeleri. Kullandığım design patternleri.  Microservisleri nasıl yazdığımı her şeyi anlattım. Öyle alındım işe. Cv de sadece php biliyorum ve javascript biliyorum yazdım. Şuan da .net yazıyorum :)  native Android falan da biliyorum flutter falan öğrendim. Hepsini anlattım ama şuan hiçbirini kullanmıyorum.  İstediğim tutarda da güzel bir yerde sadece günde 6 7 saat pc başındayım. Ofis hayal ettiğim gibi bie ofis yani.  PlayStation dan golf sahasına. Kitap okuma odasından sinema odasına bir çok şey var. Kafam rahat burda bir ömür geçer gibi :) Yeterki dürüst olun ego kimseye bir şey katıyor ben sadece projelerimi gösterdim. Kendimi anlatmadım biraz sunum tarzı geçti... Gayet mutluyum):) amelelik yapmıyorum en azından. Yeteri kadar amelelik yaptım zaten:D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    end bunu yazdı

Farkı yok diye düşünüyorum. Şuan aradaki tek fark yaz. Müh genelde daha fazla teori alıyor okulda. Türkiye de ikisi de aynı iş yapıyor 

Hocam biz yapay zeka dersinden görüntü işleme dersine kadar bir çok ders aldık. Ama çok işe yaramadı. Sonuçta tek bir şey seçiyorsun. Sen kendinin ne olmak istediğini seçtikten sonra üni hikaye sadece diploma ve etiket. Bu etilet de önemli bir şey. Onun dışında bir fark yok. Her şeyi internetten buluyorsun. Hocalar çok bir şey katmıyor. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    end bunu yazdı

Yok böyle bir şey, zaten seçmeli olarak alacağın dersler var. Ama dershaneden bozma özel bi üniye gidersen az sayıda ders açılır ya da bütün dersleri aynı 4 5 hoca verir. Bu yüzden tek bir alan üzerine devam etmek zorunda kalabilirsin, network gibi.

Toplam Hit: 1526 Toplam Mesaj: 16
yazılım