folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türkiyedeki Komunizm Hakkında Anlamadıklarım

Türkiyedeki Komunizm Hakkında Anlamadıklarım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Türkiye'deki komünistlerin(!) %80'i Kürt ayrılıkçısı ve milliyetçisi. Zaten Türkiye'deki komünizm gerçek komünizmle çelişmektedir. Normalde komünizm evrenselciliği ön plana çevirirken Türkiye'deki komünnizm(!) yerelciğilği ve mikro-milliyetçiliği savunmakta. Bu sebeple de ülke ulus-devletimiz için son derece tehlikelidir.

Aslında bu mikro-milliyetçi komünizmi ilk kez farkında olmayarak Stalin çıkardı. Tek ülkede sosyalizm savıyla beraber, kadim Rus milliyetçiliğini hortlattı ve ülke içerisinde hegemonyasını kurmak için dikta rejimi kurdu. Ve Lenin'in savlarından uzaklaştı. Kruşçev bu sebeple Stalin'i çok şiddetli eleştirmiştir. Bkz 22. Kongre. 21. Kongre'de olabilir.

Yani Türkiye'deki komünizm Marksizm'den. Engels'den Lenin'den uzaktır. Aynı zamanda bu günün Almanya'daki Yeşillerden ve Fransa'daki Mitterand'çı Sosyalistlerden de uzaktır.

Son derece mistik öğeler barındıran, reklam ajansları gibi çalışan, Kürt Milliyetçiliği yapan yani Türkiye'de saçma sapan salak bir komünizm vardır.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

İşin ucunda Nato'ya sadık bir askeriye ve katledilen binlerce solcu var, o nedenledir.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SeriousMurder
    SeriousMurder's avatar
    Erkek

ToR5 bunu yazdı:
    -----------------------------

Türkiye'deki komünistlerin(!) %80'i Kürt ayrılıkçısı ve milliyetçisi. Zaten Türkiye'deki komünizm gerçek komünizmle çelişmektedir. Normalde komünizm evrenselciliği ön plana çevirirken Türkiye'deki komünnizm(!) yerelciğilği ve mikro-milliyetçiliği savunmakta. Bu sebeple de ülke ulus-devletimiz için son derece tehlikelidir.

Aslında bu mikro-milliyetçi komünizmi ilk kez farkında olmayarak Stalin çıkardı. Tek ülkede sosyalizm savıyla beraber, kadim Rus milliyetçiliğini hortlattı ve ülke içerisinde hegemonyasını kurmak için dikta rejimi kurdu. Ve Lenin'in savlarından uzaklaştı. Kruşçev bu sebeple Stalin'i çok şiddetli eleştirmiştir. Bkz 22. Kongre. 21. Kongre'de olabilir.

Yani Türkiye'deki komünizm Marksizm'den. Engels'den Lenin'den uzaktır. Aynı zamanda bu günün Almanya'daki Yeşillerden ve Fransa'daki Mitterand'çı Sosyalistlerden de uzaktır.

Son derece mistik öğeler barındıran, reklam ajansları gibi çalışan, Kürt Milliyetçiliği yapan yani Türkiye'de saçma sapan salak bir komünizm vardır.

Arkadasımız cok dogru sölemiş Türkiyedeki solcuların %80i Kürt milliyetçisidir..

Ülkemde Star Saksıda Yetişir....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Türkiye Komünizmi diye bir şey yok ki. Komünizm enternasyonal bir olgudur. Türkiye de ben komünistim diyenlerin çoğu okuduğu kitaplardan veya izlediği haberlerden veya da etrafındaki insanlardan gördüğü ve duyduğu fikirler ile besler kendisini. Hatırla Sevgili,Bu kalp seni unutur mu gibi dizilerin,Siyaset Meydanının 6 mayıs özel programlarının insanlara verdiği bir fikir sadece.

Ben Komünistim, adam da komünistim diyor, kitaplardan bahsetmeye çalışıyoruz kendisi ile ama okuduğu tek kitap "dar ağacında üç fidan" ee diyorum başka okumadın mı :S hayır diyor bana ne gerek var.

Diyeceğim şu aslında;

Komünizm hakkında,Faşizm hakkında,Şeriatçılık hakkında,merkez sağ-sol hakkında,milliyetçilik hakkında veya çok başka bir ideolojik akım hakkında bilgi sahibi olmadan ona karşı çıkmak veyahut onu desteklemek akıl geriliğinden başka bir şey değildir.

Sonuçta Sağcıyım diyen bir insan solculuk hakkında,sağcılık hakkında,merkez sağ-sol hakkında bilgi sahibi değil ise ben onu dikkate almam,söylediklerini sağlıklı bulmam.

İşte Türkiye de Komünistim diyen kişilerin asıl sorunu budur. Yüzde Sekseninden de fazlası körü körüne bağlanmıştır ya da ortamına göre bağlanmış gibi yapıyordur. Pek takmamak ve önce sorgulamak gerekir. Neden kitap okunmuyor? Neden eğitim bu kadar düşük. Okullar da Komünistlik hakkında kaç kelime öğretiliyor? Yada Diğer ideolojik görüşler hakkında. "0" 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

SeriousMurder bunu yazdı:

ToR5 bunu yazdı:

Arkadasımız cok dogru sölemiş Türkiyedeki solcuların %80i Kürt milliyetçisidir..

Türkiye'deki sol hareketi ayrıntılı olarak incelerseniz bugünlerde gözönünde duran birçok kürt siyasetçinin o dönemde tek olan sol hareket içinde olduğunu görürsünüz.Önceden Türk komünist,kürt komünist ayrımı yoktu.deniz gezmişin ifadesiyle "yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği" sloganı hakimdi.Daha sonra medyayı kontrol edenler çeşitli diziler,filmler,propagandalarla kürtleri ayrıştırdılar ve onları etnik milliyetçilik-etnik komünizm hareketine ittiler.Tabiki Türkiye'de medyayı elinde bulunduranlar avrupa destekliydi.O yüzden turgut özal liberal politikalar izlerken sol filmler fonlanıyordu.Sürekli doğudaki olaylar abartılarak kürtler eziliyor propagandası yapıldı ve sonuçta PKK kurduruldu.PKK yı kurduranlar bugün devlet içindeki çetelerdir ve kendilerine ergenekon diyorlar.

Türkiye'de her zaman kitleleri kontol etmek için siyasi operasyonlar yapılıyor.Mesela alevileri almanya kullanıyor,kürtleri ingilizler ve fransızlar vs herkesi birileri kullanıyor...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

Türkiye Komünizmi diye bir şey yok ki. Komünizm enternasyonal bir olgudur. Türkiye de ben komünistim diyenlerin çoğu okuduğu kitaplardan veya izlediği haberlerden veya da etrafındaki insanlardan gördüğü ve duyduğu fikirler ile besler kendisini. Hatırla Sevgili,Bu kalp seni unutur mu gibi dizilerin,Siyaset Meydanının 6 mayıs özel programlarının insanlara verdiği bir fikir sadece.

Ben Komünistim, adam da komünistim diyor, kitaplardan bahsetmeye çalışıyoruz kendisi ile ama okuduğu tek kitap "dar ağacında üç fidan" ee diyorum başka okumadın mı :S hayır diyor bana ne gerek var.

:D Popülist Komünizm. Ya da Holmes'un deyimiyle post-post Komünizm. Yani postu çıkmış komünizm. Komünizmin evrensel niteliği Türkiye'de Kürt ayrılıkçılığı ile birleşip ortaya saçma sapan birşey çıkmakta. İdeolojisi o kadar buharlaşmış ki ayakları yere sağlam basması imkansız. Aslında komünizmin insanda bulan ifadesi bir ''reddediş, karşı duruş, özgürlük ihtiyacı iken.'' Kürt toplumunun apolitikliğinden faydalanmak isteyen boş komünistler yüzünden Türkiye'de komünizm yok. Bir kere Kürt halkının ekonomik veya kültürel yapısına uygun değildir komünizm. Ekonmik olarak tarım ve hayvancılıkla uğraşan bu yörede komünizm kendini bulamaz. Aynı zamanda patrimonyal toplumun etkileri olan, dini toplumsal hayatında yaşayan ve aşiret topumu görüntüsü veren yerde komünizm yaşermez.

Bunu ifade edemedikleri için BDP gibi bir yalancı parti ortaya çıkıyor. Size özgürlük vericem diyor, devrimden bahsediyor, utanmadan Marx'a atıfta bulunuyor, halkların kardeşliği deyip Kürt faşizanlığı yapıyor..! Sonra diyor ki biz komünistiz, biz devrimciyiz.

Gerçekten komünizme sempatiyle yaklaşan biri olarak bu yapılanlardan utanç duyuyorum. Bu içi boş ideolojiye inananlardan nefret ediyorum!

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:

gokcan bunu yazdı:
    bide kominist adam neden marlboro sigara içer onuda yanıtlrmısınız

senin gibiler devletin tekelini sattığı için ithal edilen sigaradan almak zorunda kalır.

o yüzden ayağında converse ile dolaşır değil mi?

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
Toplam Hit: 8945 Toplam Mesaj: 58